Ļoti svarīgajam un steidzamajam tieslietu sistēmas auditam Bordāna ministrija vēl nav pat sākusi iepirkumu

Bordāns

Lai gan jaunais tieslietu ministrs Jānis Bordāns ir publiski paziņojis, ka svarīgākais pasākums pašlaik esot tieslietu sistēmas audits, kas varētu izmaksāt pat pusmiljonu eiro, izrādās, ka viņa vadītā ministrija vēl pat nav sākusi iepirkumu, lai izvēlētos šī audita veicēju.

Kā skaidro Tieslietu ministrija, pašlaik notiekot „precīza uzdevuma sastādīšana, kā arī analītiskais darbs attiecībā uz ministrijas rīcībā jau esošo, starptautisko ekspertu un Valsts kontroles veiktajos novērtējumos izteikto rekomendāciju ieviešanu”.

Ministrijas skatījumā jau līdz šim brīdim Latvijas sadarbības partneri ir īstenojuši vairākus fundamentālus pētījumus, kas skar tieslietu jomu (OECD, Valsts kontrole, SVF, CEPEJ), kā arī snieguši rekomendācijas.

Tāpēc, kā skaidro ministrija, „šobrīd strādājam pie tā, lai apzinātu gan to, kā veicas ar ieteikumu analīzi un to ieviešanu, gan arī tos sektorus vai procesus, kuri nav līdz galam vēl izvērtēti. Attiecīgi norit darbs gan pie jau esošo iespēju apzināšanas (piemēram, Valsts kontrolei ir liela pieredze un augsta līmeņa eksperti, kas varētu būt efektīvs atbalsts izvērtējuma veikšanai), gan pie iepirkuma dokumentācijas izstrādes tajos jautājumos, kur Valsts kontrole nevar palīdzēt”.

Interesanti, ka, neraugoties uz Bordāna un viņa partijas deklarēto maksimālo atklātību un godīgumu, iepirkumu plānots īstenot nevis atklātā konkursā, bet gan, izmantojot Publisko iepirkumu likumā paredzēto konkursa procedūru ar sarunām divos posmos. 

„1.posms – Pieteikumu iesniegšana Kandidātu atlasei.  2.posms – Sākotnējo piedāvājumu iesniegšana un sarunas, galīgo piedāvājumu iesniegšana un izvēle,” ieplānoto procedūru apraksta Tieslietu ministrija.

Kā zināms, jau pirms mēneša Bordāns televīzijā paziņoja, ka profesionālais audits, kas iecerēts izmeklēšanas un tieslietu institūcijās, varētu izmaksāt līdz pusmiljonam eiro.

Tā kā šogad „tiks iesākts, iespējams, pārskatīt tieslietu struktūru budžetu” – „proti, jautājums par prioritātēm”, esot nepieciešama padziļināta izpēte, ko varētu paveikt līdz gada beigām.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anna
Anna

Štrunts par auditu , jāraksta vēstulītes , vēl Kimam ČENUNAM jāuzraksta !

Milice Potapova
Milice Potapova

Tieslietu ministrs varētu sākt ar šādu Vienotības viltīgāko shēmotāju atmaskošanu.Krāpnieka Meroni valdības premjer$ ASV pilsonis Kariņ$ Krievijas naudu – 6 miljonu € atmazgā un nokrāpj ar nekustamā īpašuma nodokli Skolas ielā 2 par TIKAI 1,8 miljoni vērtu māju. Ar šī nozieguma izmeklēšanu Jauno Korumpantu Partijas Borats varētu arī sāk lai parādītu ka viņa muldēšanas par bezkompromisa risinājumu nav tukšā .iešana un vēlētāju piečakarēšana. Korupcijas apkarošana jāsāk no “augstākajām” amatpersonām, premjera, jo zivs (valsts) plūst no galvas (Kariņa).