Levits: Valsts finansējums partijām bija būtiski jāpalielina, kā to pierāda “Latvijas attīstībai” skandāls

Levits

Pašlaik vērojamās diskusija par partijas “Latvijas attīstībai” (LA) naudas lietām pierāda, ka Latvijā bija būtiski jāpalielina valsts finansējums partijām, šādu viedokli TV3 rīta raidījumā “900 sekundes” pauda Valsts prezidents Egils Levits.

Šī gada sākumā spēkā stājās grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, kas seškārt palielināja valsts finansējumu partijām. Tagad likums nosaka, ka kopējais valsts budžeta finansējums vienai partijai gada laikā nevar pārsniegt 800 000 eiro un šo naudu partijas var tērēt savas politiskās un saimnieciskās darbības nodrošināšanai.

Lūgts vērtēt, vai pēc pārmetumiem par iespējamu nelikumīgu ziedojumu piesaisti bijušajam LA vadītājam Jurim Pūcem vismaz uz laiku būtu jāpamet politika, Levits izteicās, ka tas ir konkrētās partijas jautājums.

Levits pieļāva, ka konkrētais skandāls parādot to, kas ir bijis, bijis pirms tam, kad Saeima vairākas reizes palielināja partijām atvēlēto valsts finansējumu.

Valsts prezidents domā, ka līdz tam partiju finansēšanas sistēma bijusi kropla, bet tagad Gordija mezgls esot pārcirsts un partijām vairs neesot nepieciešamības pēc sponsoru finansējuma piesaistes.

Savukārt, ja kāds domājot, ka valsts vispār varot iztikt bez partijām, tad viņš nav demokrāts, uzsvēra prezidents.

Vērtējot, vai Latvijā nebriest valdības maiņa, jo starp koalīcijas partijām bieži ir domstarpības, Levits uzsvēra, ka valdošā koalīcija sastāv no piecām partijām, strādāt ir grūti, bet stabilitāte tomēr esot vērojama. Politiķis atzina, ka šī nav harmoniska vienas partijas valdība, līdz ar to esot normāli, ka reizēm starp partneriem ir domstarpības.

Savukārt nodokļu reforma no valdības puses esot sasteigta, ko pierādot tas, ka aktīvas diskusijas par to notiek pat pāris dienas pirms gala lēmuma pieņemšanas.

Vērtējot Satversmes tiesas lēmumu, kas liek Saeimai sakārtot daļu likumu regulējuma attiecībā uz viendzimuma pāriem, Levits atzina, ka parlamentam tagad priekšā ir gana grūts uzdevums rast veidu, kā regulēt šo jautājumu. Viņš cer, ka diskusijas par šo jautājumu neizvērtīsies pārāk polarizētas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV3 “900 sekundes”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
strazds
strazds

cik vilku nebaro… vnalga lūr uz mežu … !!!

balodīts
balodīts

Padomnieku bars tā arī neko nav sapratis no skandāla sākumposma- jo vairāk valstiski uzpirksi un uzturēsi partijas, jo vairāk bēs zemletes darījumu. Prporcija vispārzināma, tikai te Dievgiosniņas izliekas par lielākiem katoļiem par Romas pāvestu

Skolnieciņš no svētbirzs
Skolnieciņš no svētbirzs

Ir pienācis ilgi gaidītais 18.novembris. Šī svinīgā diena ir ļoti īpaša mūsu tautai. Tieši 1918. gada 18.novembrī mūsu tauta kļuva brīva, jo tika atgūtas mūsu senču zemes. Tika nodibināta Latvijas Republika. Latvija – tās ir mūsu tautas mājas. Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums. Tieši 18.novembris ir īstais laiks, lai lūgtu Latvju Dievus. Aizlūgsim Latvju Dievus pār mūsu valsti, tautu un valdību. Uz klaja lauka ar izstieptām rokām lūgsim visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu! Mežā pie svētakmeņa lūgsim visvareno Dabas Māti! Noliekot svecītes un ziedus uz tuvinieka kapa, lūgsim visvareno Veļu Māti! Savās mājās lūgsim visvareno Laimu! Lūgsim Latvju Dievus… lasīt vēl »

Nicis
Nicis

Finansēšana no budžeta ir, lai sponsoriem nebūtu jātērē nauda, lai industriju uzturētu. Vai tiešām partijas ir tik neatkarīgas? Tā ir cilvēku grupiņa, kas kārto savas lietas, piesaistot partijas biedrus uz bezmaksas kūku, kuri pildīs partijas statistu lomas.