Levits nākamgad tiks pie ļoti nepieciešama flīģeļa par 183 921 eiro un dāsna finansējuma citām savām svarīgajām lietām

Egils Levits

Lai Rīgas pils Svētku zālē būtu iespējams „nodrošināt valstiski nozīmīgus, augsta līmeņa reprezentācijas pasākumus”, valsts prezidenta Egila Levita kanceleja viņa uzdevumā ir pieprasījusi un nākamā gada valsts budžeta projektā arī saņēmusi 183 921 eiro.

Šogad Valsts prezidenta kancelejas tēriņiem budžetā bija paredzēts atvēlēt 5,5 miljonus eiro, un kancelejas mājas lapā atrodamajā „Budžeta paskaidrojumā par 2021. gadu” bija minēts, ka arī 2022. un 2023. gadā tēriņi būšot līdzīgi.

Tie ir izrādījušies meli, – kopā E. Levita kanceleja nākamgad vēlas tērēt 6,7 miljonus eiro, tātad par 1,2 miljoniem eiro vairāk nekā šogad. Jaunajā valsts budžeta projektā „prioritārajiem pasākumiem papildu piešķirtais finansējums” E. Levita kancelejai nākamajā gadā paredzēts 1,237 miljonu eiro apmērā, un nav runas tikai par prezidentam savajadzējušos flīģeli vien.

Lai „stiprinātu sabiedrības izpratni par valsts prezidenta institūcijas nozīmi Latvijas valsts politiskajā sistēmā”, paredzēts iztērēt 40 000 eiro no nodokļu maksātāju līdzekļiem pasākumu kopumam ar nosaukumu „„Valsts prezidenta institūcijai 100” pasākumu nodrošināšana”, bet E. Levita kancelejas „kapacitātes stiprināšanai” tā pieprasījusi vēl 220 845 eiro.

Papildus tam E. Levita kanceleja iecerējusi nākamgad saņemt vēl 155 050 eiro „Latvijas Republikas Satversmes pieņemšanas simtgades atzīmēšanai” un “atzīmēt Satversmes pieņemšanas simtgadi, veidot dialogu ar dažādām sabiedrības grupām, lai vairotu izpratni par Satversmi un tajā ietvertajām vērtībām”, bet 568 000 eiro – „Trīs jūru iniciatīvas samita organizēšanai” (kopā samits Latvijas budžetam izmaksās pusotru miljonu eiro). Visbeidzot 70 000 eiro paredzēti Rīgas pils dārza labiekārtošanai.

Par Krišjāņa Kariņa valdības jau apstiprināto valsts budžeta projektu, kurā paredzēti šie izdevumi, vēl ir jālemj Saeimai. Jāpiebilst, ka tajā K. Kariņa valdība nav aizmirsusi arī pati sevi, – “resora “Ministru kabinets” valsts pārvaldes efektivitātes un kapacitātes stiprināšanai un IKT, materiāli tehniskās bāzes kapacitātes stiprināšanai” tā papildus vēlas saņemt 1,429 miljonus eiro.

Ekrānuzņēmums no Twitter

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kauns lasīt
kauns lasīt

Nu,kā var tā rakstīt…It kā tā nauda un flīģelis tiktu piešķirts Levitam.Te redzams,kas kaunu neprot,badu necieš.Fui raksta sacerētājam!

Niknais
Niknais

Kad stabule vairs neskan, jāpērk flīģelis

Jānis
Jānis

Vispār jau Bils varētu savam uzticamajam kalpam tādu klavieri uzšķinķot par velti un pat personīgi arī piegādāt. Par centību…

Puaro meli
Puaro meli

Tas nav Levits, kas “nākamgad tiks pie ļoti nepieciešama flīģeļa”, bet Prezidenta kanceleja. Kad Levits ies prom, flīģelis tur paliks.