Levits gatavs kļūt par “visas tautas prezidentu”

Levits

Koalīcijas izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts, Eiropas Savienības (ES) tiesas tiesnesis Egils Levits savas izredzes tikt ievēlētam valsts pirmās personas amatā vērtē kā visai labas.

Viņš uzskata, ka savas darba specifikas dēļ reālo situācija Latvijā pārredz ļoti labi – varbūt pat labāk nekā “viens otrs, kurš dzīvo uz vietas savā burbulī”. “Es, protams, ļoti labi arī zinu, ko domā vienkāršā tauta, ko domā mani radi par politisko eliti,” piebilda Levits.

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Levits pauda viedokli, ka tad, ja Latvijā darbojas godprātīga politika, balsu vairākums viņa ievēlēšanai ir nodrošināts.

Kā papildus pozitīvu faktoru, kas varētu veicināt godīgu balsojumu un viņa nokļūšanu augstajā amatā, Levits minēja to, ka šogad pirmo reizi Valsts prezidents Saeimā tiks vēlēts atklāti.

Ar Saeimas opozīcijas partijām Levitam sarunas vēl neesot bijušas, tomēr viņš uzskata, ka pozitīvi būtu, ja arī opozīcija atbalstītu viņa kandidatūru. “Ja opozīcija atbalstītu, tas būtu tikai labi, bet izšķirošais vārds, protams, pieder tām partijām, kas veido vairākumu,” norādīja ES tiesas tiesnesis.

Viņš domā, ka izcilam un labam Valsts prezidentam ir jābūt “visas tautas prezidentam”. “Tas nozīmē, ka šo prezidentu ievēl Saeimas vairākums, taču viņš pārstāv visu tautu,” savu redzējumu skaidroja topošais Valsts prezidenta amata kandidāts, piebilstot, ka prezidentam ir jāstrādā tautas interesēs ilgtermiņā un jāprot konsolidēt viedokļus.

Valsts prezidents nevar pieņemt lēmumus, bet viņš var pārliecināt par nepieciešamību raudzīties ilgtermiņā, kamēr partijas varbūt nereti grib rīkoties īstermiņa interesēs, norādīja Levits.

Uz valsts pirmās personas posteni tēmējošais ES tiesas tiesnesis izteicās, ka Valsts prezidenta galvenais darba instruments ir runāšana un pārliecināšanas māksla, spēja konsolidēt viedokļus, tāpēc tieši šo instrumentu viņš grasās izmantot visvairāk, ja kļūs par valsts galvu.

Runājot par nepieciešamajām izmaiņām likumdošanā, Levits norādīja, ka, viņaprāt, drīzumā būtu jārisina jautājums par informatīvo telpu, proti, jāuzlabo normatīvais regulējums attiecībā uz sabiedriskajiem medijiem. “Pēc pēdējā laika notikumiem mēs redzam, ka tas ir aktuāli,” norādīja Levits, piebilstot, ka, viņaprāt, Latvijai sabiedrisko mediju likumdošanā būtu jāpārņem Eiropas valstīs dominējošā prakse.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar