Lato Lapsa: Kāpēc Juraša “debesu zvanu” sagrābšana tiek uzdota par valsts sagrābšanu

Jurašs

Visādi citādi ar Jura Juraša kriminālprocesu, lūgumu viņu izdot kriminālvajāšanai un ar to saistīto ņemšanos viss notiek tieši tā, kā tam arī vajadzēja notikt. Bez mazākajiem pārsteigumiem.

Jau sen pirms šī kriminālprocesa bija labi zināms, ka visskaļāk uz zagļa ķeršanu parasti aicina pats zaglis, un tieši tāpat ir arī ar tiem, kas visskaļāk aicina uz tiesiskuma nodrošināšanu.

Jau „tiesiskuma aizstāvji” no Vienotības bija slaveni ar to, ka vienu tiesiskumu piegādāja parastajiem cilvēkiem, bet otru – visādiem savējiem, no optimizētājiem Zaķiem un tumbočņikiem Kampariem līdz mandāta sakārtotājai Āboltiņai.

Tagad, kad tiek solīts vairs ne parasts, bet bezkompromisu tiesiskums, ir tikai likumsakarīga Jaunās komunistiskās… atvainojiet, konservatīvās partijas fīreriņa Jāņa Bordāna vaimana par par valsts sagrābšanas mēģinājumu, Latvijas valsti acīmredzot identificējot ar apdraudētajiem Juraša kunga debesu zvaniem.

Skaidra lieta, ka bezkompromisa tiesiskuma apstākļos savējie no „nepareizā tiesiskuma” tiks sargāti vēl enerģiskāk un aizrautīgāk, – viss ir tikai loģiski. Šie vēl nav pat ziediņi, drīzāk pumpuriņi. Bet, redzot šo „jauno politisko spēku” pārstāvju izsalkuma pakāpi, ir vairāk nekā skaidrs, ka drīz mēs redzēsim arī odziņas.

Tikpat loģiska ir arī, tā sacīt, „irsveidīgo” mediju tiesiskuma aizstāvēšanas izpratne. Ir tikai likumsakarīgi, ka gadījumā, kad jāaizstāv „savējais” – viens no uzticamākajiem informācijas pludinātājiem daudzu gadu garumā, aizmirstas visādi tur principi un ētikas, paliekot tikai bāzes instinktam – mūsējo sit!

Savukārt viss informatīvais arsenāls, vissmieklīgākajos un nožēlojamākajos veidos mēģinot diskreditēt prokuratūras un tagadējās KNAB vadības rīcību, nav nekas jauns – tā nebūt nav sagadīšanās, ka tikai mēnesi iepriekš tieši šīs pašas metodes, izmantojot tos pašus „irsveidīgos” medijus, tika liktas lietā, lai mēģinātu diskreditēt beidzot atvērto „čekas maisu” saturu. Kā gan citādāk varēja būt.

Līdz ar to manā ieskatā saistībā ar šo te „Juraša lietu” ir tikai viena patiesi intriģējoša lieta, un proti – kāpēc šis te cilvēks tik paniski baidās no tiesas? Kāpēc viņš pašlaik dara visu iespējamo un neiespējamo, lai tikai izvairītos no iespējamas stāšanās tiesas priekšā?

Tieši tas ir tas, ko histēriski mēģina panākt pats „politiķis” kopā ar saviem Bordāniem un Strīķēm, advokātiem, Ločmelēm-Tjarvēm un pārējām grūpijām: ar dažādiem saukļiem un šķietami dažādiem mērķiem pēc būtības tiek darīts mēģināts par katru cenu, lai Juraša lieta nenonāktu tiesā.

Ko tas nozīmē? Precīzi divas lietas.

Tiem, kuri tic, ka Latvijā ir iespējama taisna tiesa, tas nozīmē – debesu zvanu īpašnieks, viņa politkompanjoni, sponsori, jumtojamie un jumtotāji ir ne pa jokam nobijušies, ar ko šāda taisna tiesa var beigties, un cenšas no tās izvairīties.

Savukārt tiem, kuri tic, ka šāda tiesa Latvijā nav iespējama un ka tieši tāpēc no tās izvairīties mēģina sirdsšķīstais un godīgais trauksmes cēlājs, šis gadījums atgādina to, ka Juris Jurašs ir daudzus gadus strādājis Latvijas tiesībsargāšanas iestāžu sistēmā, ir ieņēmis augstus un nozīmīgus amatus.

Līdz ar to viņš ir tieši atbildīgs par to, ka tā ir tāda, kāda tā ir, – ar informācijas pludinātājiem visos līmeņos un ar pēc vajadzības uzrīdāmiem un atsaucamiem izmeklētājiem, prokuroriem un tiesnešiem. Ja reiz Juris Jurašs ir nobijies no tā, ka viņa paša lieta tagad nonāks šajās dzirnavās un pie pavisam konkrētiem dzirnavniekiem, secināt te var tikai vienu – suns zina, ko ēdis.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Autors: Lato Lapsa

Avots: pietiek.com

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
elijah
elijah

Latju Lapsa par naudu pat savas mātes līķi apdirsīs, jo šis mūdzis no elles nācis , un uz elli dodoties, cenšas šo Dieva pasauli un tās godīgākos cilvēkus apķēzīt un apmelot. Visiem iespējamiem sātaniskiem līdzekļiem un metodēm, jo sātans ir apķēzītājs, apmelotājs un slepkava no sākta gala, un Latvju Lapsa – viens no tā pirmdzimtiem.

Ku-kū
Ku-kū

Domāju, kāds te nodarbojas ar dezinformēšanu, jo Jurašs ļoti labprāt vēlas pierādīt savu taisnību tiesā. Tika pieprasīts, lai nekas netiktu slēpts; un tāpēc gan Jurašs, gan Bordāns informē visu sabiedrību par notikuma detaļām. Diemžēl ir liela indivīdu masa, kuri pat negrib zināt faktus par notikušo, bet izsaka savus spriedumus, balstītus uz nepatiesībām un pieņēmumiem. Piemēram, kāpēc Jurašs “nav gribējis” pats nodarboties ar kukuļa lietu, nejēdzot, ka lietā ir pierādīts, ka viņam to liedza. Un pavisam “ir aizmirsuši”, ka Jurašu tieši tāpēc, lai viņam neienāktu prātā vēl un vēl atgādināt gan Streļčenokam, gan Kalnmeieram par kukuļa lietas virzīšanu, minētie viņu atlaida… lasīt vēl »

Gints
Gints

Tas protams ir uzjautrinoši skatīties kā pus nācija ņemās ar Čepajeva Petjķu (alias Juraš) un puse no tiem ar putām uz lūpām mēģina ieskaidrot cik sirdsšķīsts ir Petjka, savukārt otra puse, cik stulbs dulburs viņš ira. Manuprāt Petjka ir ģeniāls reklāmists. Iedomājieties, par kaut kādu puskritušu operu, tik daudz ļaužu lauž spēkus. Kaut ko tādu pat Kivičš un Stendzinieks kopā ņemot nevarētu saorganizēt un tas viss bez kādiem redzamiem finanšu līdzekļiem. Vienkārši ģeniāli! Visu cieņu! Tāpat arī visu cieņu godājamam Ku-kū par apgalvojumu “jo Jurašs ļoti labprāt vēlas pierādīt savu taisnību tiesā”. Nu tā samuldēt var tikai kremļa troļu fermas… lasīt vēl »

Ints
Ints

gintka tā pati petjka, tikai cita smirdoņa