Lato Lapsa gatavo “Viltvārža” otro sējumu – “Valstsgribis”

Viltvārdis

Žurnālists un vairāku grāmatu autors Lato Lapsa neslēpj, ka „Viltvārža” sakarā pretdarbība bija milzīga. Patlaban viņš gatavot otro sējumu – „Valstsgribis”, un pretdarbība neesot mazāka.

“Pēc pirmās grāmatas iznākšanas ļoti nekorektos izteicienos savu nepatiku pauda grāmatas galvenais varonis (ŠEIT vairāk), un nav ne mazāko šaubu par to, ka viņam ļoti gribētos aizkavēt otrās grāmatas iznākšanu, bet vēl labāk – sodīt tās autoru par uzdrīkstēšanos saistībā ar pirmo,” intervijā Elitai Veidemanei teic L. Lapsa.

Lato Lapsa ir vairāk nekā 20 grāmatu autors un katra no tām ir izraisījusi viļņošanos noteiktā sabiedrības slānī. “Man ir bijušas diezgan daudzas politiski biogrāfiskas grāmatas. Viens politiķis sāka raudāt, kad iznāca grāmata – Šlesers, ja nemaldos, cita politiķa sieva – Lībanes kundze – paziņoja, ka tā – par Šķēles kungu, – vispār nav nekāda grāmata, bet tas, ka viena persona ir aizskarta tik sāpīgi, ka ierosināts kriminālprocess, ir kas jauns,” atzīst L. Lapsa.

Bijušais tiesnesis, tagad advokāts, grāmatas „Kolaborants” galvenais varonis Romualds Vonsovičs ir panācis, ka LR prokuratūra uzrāda apsūdzību Lato Lapsam, kas ir šīs grāmatas autors. Jo, raugi, Lato Lapsa, „apzinoties, ka minētie fakti ir apkaunojoši un neatbilst īstenībai”, publiski apgalvojis, ka Romualds Vonsovičs ir padomju okupācijas varas kolaborants. Vonsovičs un viņa sieva Baiba Strautmane vēlas saņemt morālo kompensāciju – 1790 eiro katrs.

“Faktiski šī ir prāva pret runas brīvību Latvijā. LR prokuratūra ar šo apsūdzību apliecina, ka Latvijas iedzīvotājiem – prokuratūras ieskatā – nav tiesību izteikt savu viedokli, kas balstīts uz neapgāžamiem faktiem. Jebkurš arhīva apmeklētājs var atrast tos pašus spriedumus, tās pašas biedra Vonsoviča rekomendācijas, stājoties kompartijā, ko atradu es. Un mēs katrs sev varam pajautāt, cik Latvijā ir personu vai iestāžu, kas spēj diktēt prokuratūrai šādu rīcību? Valsts prezidents un Valsts prezidenta kanceleja noteikti ir šādu iespējamo diktētāju vidū, un viņiem ir acīmredzams motīvs tā rīkoties. Jebkurā gadījumā būsim reālisti – bijušā padomju tiesneša Vonsoviča reālās ietekmes dienas sen ir pagājušas. Es tiesas sēdē skatījos uz šo padzīvojušo cilvēku nošļukušās biksēs un apvalkātā žaketītē, ar viegli trīcošām rokām un nefokusētu acu skatienu un nevarēju pats sev nejautāt – kas viņu izmanto kā savu marioneti, lai rezultātā sarīkotu skaļu politisku tiesas prāvu. Agri vai vēlu mēs to uzzināsim,” uzskata L. Lapsa.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Eva
Eva

daudzgribis, bet ir spilvesns visapkārt un īpaši izvēlētais harēms atstrādā sevi

Zundiš
Zundiš

Runā, ka vienu nodaļu saukšot Lapsirsējs.

ērce
ērce

Vai nevajadzētu sākt vākt materiālu pret kūmiņu Lapsu par nepamatotu neslavas celšanu? Veiklam advokātam tas vajadzētu būt pa spēkam.