Krievs pāri visam! Tā ir sabiedriskā medija šovinistu maskētā rūpe par tā saukto vārda brīvību

Armands Puče
Foto: RīgaTV 24

ARMANDS PUČE, LA.lv

Kaislības ap sabiedriskā medija vajadzību veidot Eiropas parlamenta deputātu kandidātu debates arī krievu valodā ir skaistākais, kas ar Krievijas ietekmeļiem vai influenceriem šeit varēja notikt. Prezidents Rinkēvičs pagājušajā nedēļā faktiski piedzīvoja uzreiz divu Svēto krēslu demonstrāciju – klātienē Vatikānā un neklātienē Zaķusalā, turklāt pēdējais gadījums arī runāja par mocekļiem un apustuļiem.

Par ko cīnās sabiedriskais medijs, kas labumu gūst no nodokļu maksātājiem? Viņi paši saka, ka tā esot vārda brīvība, ko vajagot aizstāvēt. Nē, tā tomēr ir valodas brīvība, kas ir pāri visam. Ir jau interesanti piesegties ar visādām klišejām, tikai latviešu valodas lietojums Latvijas valstī nav pakļaujams nekādiem kompromisiem, vēl vairāk tas nav attaisnojams ar iedomātām un no pirksta izzīstām vērtībām.

Zaķusalas krievu redakcija un bariņš mēnessērdzīgo, pirmkārt, cīnās par savām sēžamvietām. Un, ja to vēl var apvienot ar tā saukto mazākumtautību problemātiku – tad viņi vienmēr būs pirmajā rindā un aktīvi. Vārdu – mazākumtautības – liku iepriekšējā teikumā speciāli, lai šajā teikumā pateiktu – nekādas citas valodas viņus neinteresē, izņemot krievu. Tāpat kā viņiem neinteresē citu tautību problēmas – izņemot, krievu… Krievs pāri visam! Tā ir šo šovinistu maskētā rūpe par tā saukto vārda brīvību. Kādam var likties, ka tajā barā ir arī latviešu cilvēki, ka nav viss tik vienkārši… Tur jau ir tā elegantā prasme – sapīt šo visu, lai sapītos.

Ļoti labi, ka šis jautājums izdīga praktiski no nekurienes. Lai gan krievu pasaules apdziedātājus Latvijā var atpazīt pa lielu gabalu, šobrīd mēs ieraudzījām arī plašāku fonu, kas ir šīs pagrīdes Mangāna Repubplikas idejiskie bandinieki.

Puse no viņiem patiešām domā, ka viņi ir Latvijas patrioti… Tieši tik smalki tiek caurausts šis interfrontes un Kremļa paladziņš. Lielākā daļa no viņiem nekad nav strādājuši algotu darbu kādā no privātām struktūrām – vienmēr ar stipendijām, grantiem, zem fondiem vai valsts finansētām programmām un projektiem.

Viņi saka – sabiedriskais pasūtījums, lai gan pašu pasūtījumu izdarījuši paši. Tā ir skaista māksla – panākt, ka Latvijas valsts pati uztur savus pretiniekus, nelabvēļus. Tās ir desmitgadēs izkoptas metodes. Vislabāk viņi māk kurināt naidu, gaidot, ka otra puse norausies, eksplodēs – kā tas, starp citu, šajās dienās ar normāliem cilvēkiem arī notiek – lai paziņotu, ka tie citi staigā apkārt ar naida sēklu.

Kas viņiem šobrīd neizdodas vai – izdodas arvien retāk? Uzlauzt mūsu drošības dienestu atjaunoto, pilnveidoto rīcībspējas matricu… Jūs pat iztēloties nespējat kā šajās pēdējās dienās, mēnešos tiek ar iesniegumiem apbērti visa veida mūsu tiesību sargi, kur visa pamatā ir nevis doma, ka kādu vajadzētu tiesāt vai saukt pie atbildības – tas gan tiek uzstājīgi prasīts! – bet, galvenokārt, lai mūsu valsts dienesti būtu vienkārši aizņemti un dezorganizēti ar izperētājām trauksmēm par labāku sabiedrību, pilsoniskumu un tml.

Nu jau var sajust un labi redzēt, ka vēl vakarējās meitenes un zēni, kas it kā pasniedza sevi par nevainīgām, viedām un neitrālām būtnēm, kas neko citu kā par integrāciju vai kopīgo dzīves telpu nerunāja, šobrīd vairs neizliekas – ne Ukrainas kara sakarā, ne Latvijas neatkarības kontekstā, ne padomju/krievu laiku glorificēšanā… Netur nervi.

Tieši no Zaķusalas krievu redakcijas tika rakstīta vēstule, lai šo rindu autoru kauninātu pie tā sauktās mediju priekšstatu (ētikas) padomes galda. Jo cūka neeso krievs, vai – otrādi… Cik neveikli un reizē ironiski viņiem mēnesi vēlāk viss sagriezās ar tiem rukšiem… Cūku komikss nebija valsts mediju radošā redakcionālā izpausme – tā bija un ir tīra ideoloģiska spēle uz vieniem vārtiem, ko viena naiva meitene ar mākslas pasaules diplomu uztvēra kā savas karjeras kārtējo krēmkūku.

Tādas meitenes neviens ždanokietis vai mamikinietis neuzrunā – eu, vai tu gribi paķēmot ukraiņus? Viņai saka – vot, tev ir talants, zīmē vēl… Tādām meitenēm neliek svinēt 9. maiju, jo noderīgie idioti ir izmantojami citām konstrukcijām. Noderīgos meklē starp tiem, kas nav pieradināmi. Šķietami nepieradināmie… Tie ir šie derīgie, kas vārdus un to kopas – demokrātijas vērtības vai sabiedrības intereses – ar putām uz lūpām nēsā rītos un vakaros, jo ar šo var tik labi apklāties un, pie reizes – nodot… Pašiem to nesaprotot.

Cik ilgi latvieši sevi mānīs, ka viņiem izdosies kaut ko sarunāt ar Latvijas krieviem? Nevis ar tiem krieviem, kas jau sen ir latvieši un Latvijas patrioti, bet ar tiem, kas jūtas šeit it kā apdraudēti, nemīlēti, negribēti… Mēs taču visi saprotam, ka tā nav taisnība un, ka tā nav arī problēma – bet, to nekādi neizdodas dabūt ārā no sabiedriski politiskajām košļātāvām un sarkanajām domnīcām uz kurām uzlipināti maziņi sarkanbaltsarkani karodziņi. Varbūt tāpēc, ka ļoti daudziem bez šī dīvainā vēstījuma – ka krievus šeit nemīl – tas ir vienīgais, kā viņi spēj sevi atražot vai piedāvāt, vai – sevi motivēt? Bet, kāpēc mēs par tādiem tumsoņām turam rūpi? Kāpēc mēs šos muļķus un atkritumus savā priekšā paciešam? Tā vietā, lai liktu viņiem beidzot pašiem noslaucīt dibenu, mēs gadiem paši mainām viņiem pamperus…

Pirms pusotra mēneša Prezidents nodokļu maksātāju pilī tikās ar sabiedriskās domas veidotājiem, kas savām vajadzībām tērē publiskos līdzekļus. Nu, jau būs pagājusi nedēļa kā prasītos to necilo kompāniju pasaukt vēlreiz un pateikt bez aplinkiem – klau, jums tiešām nepielec, kurā valstī dzīvojat? Jūs patiešām šo savu iegribu par bēdīgi slavenajām debatēm krievu valodā uztverat kā atbilstošu Latvijas interesēm? Rinkēvičam nav jāsagaida uz šiem jautājumiem atbildes.

Viņš vienkārši varētu vēlreiz vaigā apskatīt tos, kas šajos apstākļos grib palikt savās vietās, un augstprātīgi pamācīt citus … Nevajag šai grupai lasīt morāli vai atgādināt vēsturi, vai vēl mazāk – analizēt nozares pašpietakamību un virsuzdevumu. Edgar, ieskaties tikai viņu acīs, un – uzreiz ej prom. Vai nav jau skaidrs, ka šis pasākums ir valstiska mēroga brāķis? Tur nav ko censties.

Dzejniece Māra Zālīte staigā pa pilsētu un vāc parakstus zem kaut kādas vēstules, kas prasa priekšvēlēšanu aģitāciju tikai valsts valodā. Akcija pie SEPLP biroja ar pavadošajiem vārdiem – Latvijas inteliģence… Māra, vēstuļu laiks ir beidzies!

Vai tad nav skaidrs, ka latviešu valodu, tāpat kā valsti, šobrīd ir jāsargā ļoti uzstājīgā, skaidrā un nepārprotamā manierē, jo visus citus gadījumus tie nelieši ignorēs vai izsmies. Ejiet uz Saeimu un izsperiet tur durvis! Ar kāju… Nogulieties deputātu priekšā uz durvju sliekšņa. Tas nav aicinājums uz vardarbību. Tas ir aicinājums uz vēstījumu, lai viena daļa šeit apjēgtu, ka latvieši cūkas neganīs…

Un, ja kāds atkal uzreiz padomāja par sevi, tad atkārtošos – jā, ar cūkām es domāju tieši to sabiedrības daļu, kas apķēza Latvijas ideju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
virsnieks
virsnieks

Biju par Puči labākās domās, bet izrādās ir viens tāds strausa variants, kas iebāzis galvu smiltīs un onanē, domādams neredzu, nedzirdu, nesaprotu, bet tikai prievītēs, karodziņos, pastaliņās saposies latvietelis kliedz vienīgā valoda LV latviešu valodu. Šitādiem tēviņiem sen laiks bija doties uz frontes pirmām līnijām un karot ar ieročiem rokās pret krievu. Tad to triju kroku vietā smadzenēs parādīsies vēl kāda…..

Gada glezna
Gada glezna

Nabaga “virsnieks” nav spējīgs saprast elementāru lietu: vilku baro kā gribi, tik un tā skatīsies uz mežu. Viss tas eksperiments, kas ilga vairāk par 30 gadiem ar izpatikšanu krieviem še Latvijā ir pilnībā izgāzies. Vienkārši Latvijas televīzijā jālikvidē krievu redakcijas. Punkts.

ccca
ccca

PALDIES DIEVAM, PUČE NENOBIJĀS UN IR TIEŠI TĀDS KĀDAM TAM JĀBŪT. UN GALVU SMILTĪS VIŅŠ NEBĀŽ, LAI GAN TEV GRIBĒTOS, LAI TA IR. ATBALSTU KATRU PUČES VĀRDU ŠAJĀ RAKSTĀ UN TĀ DOMĀ DAUDZI.