«KPV LV» atkal prasa atcelt no amata Vitenbergu un neizslēdz iespēju pamest koalīciju

kpv-lv

Domstarpības valdošajā koalīcijā atkal uzliesmojušas saistībā ar ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga veikto partijas maiņu. Ministra bijusī partija “KPV LV” izlēmusi atkal aicināt premjeru nomainīt ministru, bet citi koalīcijas partneri vēlas mainīt līgumu, piemēram, ļaujot arī citiem ministriem “staigāt“ starp partijām.

Partijas “KPV LV” valde trešdienas, 5. maija, vakarā vēlreiz nosūtīja lūgumu premjeram atcelt no amata bijušo ”KPV LV” biedru, ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu, kurš pievienojies Nacionālajai apvienībai. “KPV LV” uzsver, ka ministra tālākā palikšana amatā ir koalīcijas līguma pārkāpums, jo viņš pievienojies citai partijai.

Kā galējo risinājumu partija neizslēdz aiziešanu no koalīcijas.

“Šādas iespējas nav izslēgtas. Vēlme ir rast viskorektāko veidu attiecībā pret valsti. Ir jāsaprot, ka ir kaut kāda kārtība, kādā mēs sadarbojamies vai nesadarbojamies,” norādīja “KPV LV” valdes loceklis Jurģis Miezainis.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ar premjeru tikās pirms nedēļas. Partijas valdes loceklis Krišjānis Feldmans, kurš protokolējis sarunu, norādīja, ka tikšanās laikā neesot nekas runāts par kādu konkrētu amatu pārdali.

JKP sagaida, ka koalīcijas līgumā noteiktais par ministru piederību konkrētām partijām tiks atcelts vai arī jaunizveidojusies situācija leģitimizēta. “Krīzes laikā intrigas ņem virsroku, un premjera ieskatā visas lietas jārisina visiem, ne viņam. Uzņēmumā tāpēc ir vadītājs, kurš palīdz, nevis šķeļ kolektīvu. Kariņam vajadzētu saprast, vai ir gatavs piedalīties problēmu risināšanā, vai izlikties, ka ir Baltais tēvs, kurš nav nekur iesaistījies,” sacīja Feldmans.

Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) LTV raidījumā “Rīta Panorāma” uzsvēra, ka viņa vadītā valdība ir rīcībspējīga. Kariņš partiju domstarpības saista ar pašvaldību vēlēšanu tuvumu.

Taujāts, kādus konkrēti soļus spers, lai atrisinātu domstarpības koalīcijā, Kariņš norādīja, ka publiski savus plānus neatklāšot, taču strādāšot, lai nodrošinātu mieru.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LTV Panorāma

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar