Ķirsim kārtējā izgāšanās – Rīgas dome zaudē tiesā par Reinbaha atbrīvošanu no amata

Vilnis Ķirsis

2022. gada 24. februārī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa lēma noraidīt un atzīt par nepamatotu Rīgas domes (RD) prasību par Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) direktora Vitālija Reinbaha atlaišanu no amata, kā arī noteica no Rīgas pašvaldības piedzīt ar tiesvedību saistītos izdevumus.

Šī jaunajai Rīgas domei ir jau trešā zaudētā tiesvedība pret V. Reinbahu.

Nepamatotā RD prasība pret V. Reinbahu tiesā tika celta 2021. gada 13. jūlijā un tajā norādīts, ka V. Reinbahs zaudējis darba devēja uzticību, tādēļ ir atlaižams no RDSD direktora amata, tomēr tiesa šo prasību noraidīja. 

“Šis bija kārtējais RD vicemēra Viļņa Ķirša izrēķināšanās mēģinājums pēc tam, kad viņš pagājušā gadā centās man “ietirgot” vēl neesošu amatu un izteica draudus, ka nepakļaušanās gadījumā tiks iedarbinātas administratīvās sankcijas ar mērķi mani salauzt un panākt aiziešanu no amata.

Pats esmu pārliecinājies, ka RD vadības arsenāls, lai atbrīvotos no sev nevēlamiem darbiniekiem, ir plašs – tirgošanās ar ietekmi, draudi, rājieni, kā arī neizpildāmi vadības uzdevumi ļoti īsos termiņos ar mērķi radīt mākslīgu attaisnojumu darbinieka atlaišanai, tomēr līdzšinējie tiesas spriedumi liecina, ka RD vadībai nopietnu pierādījumu par pašu izdomātajiem pārkāpumiem nav.

Jautājums drīzāk ir par to,

cik ilgi RD vadība tērēs rīdzinieku naudu un administratīvo resursu, lai turpinātu nepamatotās tiesvedības?”

tiesas lēmumu komentē RDSD direktors Vitālijs Reinbahs.

Jaunajai RD šī kopumā ir trešā zaudētā tiesvedība pret V. Reinbahu. Pirmā lieta saistībā ar V. Reinbaham ierosināto disciplinārlietu līdz tiesai pat nenonāca, jo RD nebija ievērojusi noteiktos termiņus. Nākamā zaudētā tiesvedība bija saistīta ar RD rājienu par V. Reinbaha atteikšanos izpildīt V. Ķirša norādījumus iejaukties RDSD Iepirkumu komisijas darbā.

Savukārt RD prasība par V. Reinbaha atlaišanu no RDSD direktora amata tiesā tika iesniegta 2021. gada 13. jūlijā. Pēc pierādījumu izvērtēšanas Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2022. gada 24. februārī lēma šo prasību noraidīt un atzīt par nepamatotu.

“Tiesas lēmumi skaidri parāda, ka līdz šim visas pret mani vērstās administratīvās represijas un mēģinājumi atlaist no amata ir bijuši nepamatoti un pat safabricēti. Turklāt šobrīd ir acīmredzami, ka pēc tam, kad nepiekritu V. Ķirša mēģinājumiem tirgoties ar ietekmi un piedāvājumam “labprātīgi aizrotēt” no RDSD direktora amata uz tobrīd vēl neizveidotu amatu, RD vadība tiešām ir īstenojusi savu politisko atriebību un administratīvo represiju draudus.

Manuprāt, nav pieļaujami, ka politiski ievēlētas personas, nevis meklē iespējas, kā sekmīgi sadarboties ar izpildvaras struktūrām, bet gan tieši pretēji – izmanto visus iespējamos veidus, lai izrēķinātos ar RD struktūru vadību un sev neērtiem darbiniekiem,” piebilst V. Reinbahs.

Jums būs interesanti izlasīt:

Politkonsultants Vilnis Ķirsis divos gados saņēmis no Ārlietu ministrijas vairāk nekā 40000 eiro – Puaro.lv

Rīgas domes jaunie saimnieki un neiznīkstošais koruptīvo tīklveida struktūru mantojums – Puaro.lv

Ierakstītas sarunas atklāj apšaubāmas metodes jaunās Rīgas domes vadībā – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Fauns
Fauns

Ķirsim labi veicas muldēšana par staķīšu glābtajām dzīvībām, bet par tām, kas tika apdraudētas staķīšu dēļ viņs veikli aizmirst.

Bahs
Bahs

Ušakovs gribēja patriekt. Ķirsis arī grib patriekt. Kas par vainu tam Reinbaham ja neviens viņu tā negrib?

Arčiks
Arčiks

Laikam visu pārāk pareizi dara un turās pie saviem principiem.

zuzāniņš
zuzāniņš

Ja kāds mēģinās pielikt savas rokas maniem zilajiem dimantiem , dabūs ar kāju pa saviem zilajiem dimantiem. Un ja nesapratīs, tad vēl mans fēniks būs viņa aizmugures klondaikā

visu var
visu var

marģināļi kārtējā pļeckā. Nav jau viegli nolaist Rīgu līdz padomjlaiku 80-tajiem un padarīt par bīstamāko pilsētu Eiropā. Nav viegli, bet ar titānisku bezatbildību un fanātisku aprbežotību vel daudz ko var panākt