Kenediju dinastijas atvase iesniedz petīciju kandidēšanai ASV prezidenta vēlēšanās

Baltais nams ASV

ASV Kenediju dinastijas atvase vides lietu jurists Roberts Kenedijs juniors, kas pēdējās sabiedriskās domas aptaujās ir trešais populārākais prezidenta amata kandidāts, iesniedzis petīciju, lai Ziemeļkarolīnas štatā varētu startēt kā neatkarīgais prezidenta vēlēšanu kandidāts.

Kenedijs varēs startēt vēlēšanās, ja Štata Vēlēšanu valdē iesniegtā petīcija savāks pietiekami daudz parakstu.

Bijušā ASV senatora Roberta Kenedija dēls un bijušā prezidenta Džona Kenedija brāļadēls sākotnēji vēlēšanu sacensībās iesaistījās kā pretendents uz demokrātu nomināciju, bet pagājušajā mēnesī paziņoja, ka startēs kā neatkarīgais kandidāts.

Atbilstoši štata likumiem ar partijām nesaistītam prezidenta vēlēšanu kandidātam ir jāsavāc parakstu skaits, kas atbilst vismaz 1,5% no pēdējo gubernatora vēlēšanu vēlētāju skaita. Tie ir 83 000 parakstu.

Paraksti jāsavāc līdz 5.martam, kad notiks štata priekšvēlēšanas.

Analītiķu viedokļi par to, kuram no abiem galvenajiem kandidātiem Kenedijs ir lielāks drauds, ir atšķirīgi.

Tā kā Kenedijs sākotnēji bija pretendents uz demokrātu nomināciju, bija bažas, ka viņš varētu atņemt balsis Džo Baidenam.

Tomēr Kenedijs aktīvi pauž uzskatus, kas ir populāri eksprezidenta Donalda Trampa elektorātā, cita starpā viņš ir pazīstams vakcīnskeptiķis, un tas savukārt varētu nozīmēt, ka balsis varētu zaudēt Tramps.

To, ka ticamāka ir otrā versija, liecina arī pēdējo sabiedriskās domas aptauju rezultāti.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Foto: Pixabay

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar