Kamēr Ušakovu soda par tvītu, tikmēr “Vienotība” nesodīti izmanto administratīvos resursus

Vienotība

VAS Latvijas pasts valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs beidzot ir rakstiski atzinies, ka pērn melojis, apgalvojot, ka neko nezinot par toreizējai Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai veltītās avīzes “Vienotība, PIETIEK!” izplatīšanas apturēšanu. Nu Salnājs rakstiski atzinies, ka patiesībā viņa vadītais Latvijas pasts, kas atrodas partijas Vienotība kontrolētās Satiksmes ministrijas pārraudzībā, tiešām ir paklusām apturējis avīzes izplatīšanu tieši pirms 12. Saeimas vēlēšanām.

Portāla Pietiek.com rīcībā ir nonākusi Salnāja parakstīta vēstule, kurā Latvijas pasta vadītājs atšķirībā no pagājušā gada rudens, kad viņš izlikās, ka par slepeno rīkojumu Kurzemes pasta nodaļām nekavējoties apturēt Solvitai Āboltiņai veltītās avīzes izplatīšanu neko nezinot, skaidri atklāj – šīs avīzes apturēšana notikusi ar Latvijas pasta vadības akceptu un rīkojumu un viņš par to bijis lietas kursā.

Saskaņā ar Salnāja vēstulē detalizēti aprakstīto pastam radušās “neskaidrības”, kas īsti ir Āboltiņai veltītā avīze, tāpēc tas vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā “ar lūgumu sniegt viedokli turpmākai VAS Latvijas pasts rīcībai šādā gadījumā”, savukārt avīzes izplatīšana patiešām apturēta ar Latvijas pasta vadības rīkojumu. Turpinot saraksti ar KNAB, kas tolaik tāpat vēl bija būtiskā Vienotības ietekmē, Latvijas pastam tad arī izdevies “novilkt” laiku līdz vēlēšanām,  lai Āboltiņai netīkamā avīze tā arī nenonāktu pie lasītājiem.

Interesanti, ka pašlaik par Salnāja faktisko preses sekretāri kļuvusi Gita Valtenberga, kura pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām bija Āboltiņas sabiedrisko attiecību padomniece. Viņa nespēja vai nevēlējās sniegt nekādu Latvijas pasta vadības skaidrojumu par Salnāja vēstuli un tajā minētajiem faktiem.

Portāls Pietiek.com atkārtoti publicējis interviju, ko uz Satiksmes ministrijas kāpnēm noķertais Salnājs sniedza īsi pēc tam, kad atklājās ziņas par avīzes nozagšanu un Latvijas pasta vadība vēl mēģināja dažādos veidos noliegt savu atbildību par notikušo.

Piedāvājam to izlasīt arī jums.

– Vai jūs bijāt informēts, ka ir pārtraukta avīzes Vienotība, PIETIEK! izplatīšana?

– Jūsu pārstāvis jau arī par to interesējās. Bija nelielas neskaidrības ar to, vai šī informācija ir politikas aģitācija vai nē. Nekāda rīkojuma par apturēšanu, kā jūs to publicējat, tāda jau nav bijis.

– Kas tad ir bijis?

– Mēs skaidrojām situāciju, bet visi šie izdevumi ir izvesti, un mēs esam piegādājuši iespēju robežās. Vakar jau jūsu pārstāvis zvanīja, un mēs šodien skaidrojam, kādi tad ir tie atlikumi.

– Bet kāpēc tad pasta nodaļu priekšnieces saka, ka ir aizliegts izplatīt?

– Es nemāku teikt, kas jums ko ir teicis, bet tāda rīkojuma mums nav, un mēs šodien to noskaidrosim.

– Šādas norādes neviens nav devis?

– Es jums nemāku tagad pateikt. Es varu pateikt, ka tāds rīkojums nav bijis.

– Rīkojums nē? Bet nekādas norādes arī nē?

– Es zinu, ka bija situācija pirmajās dienās, ka mēs skaidrojām, vai tā ir politiska aģitācija vai nav, jo jūsu izdevumā, ja es pareizi atceros, nebija norādīts, kas par to apmaksā. [Te Salnājs atklāti melo – atšķirībā no dažādām pasta izplatītām lapelēm Vienotība, PIETIEK! ir oficiāli reģistrēts masu saziņas līdzeklis.] Un tas varētu būt viens no pārkāpumiem, ko KNAB tieši uzrauga. Mēs sazinājāmies ar KNAB, kā mums rīkoties. Es zinu, ka bija tāds jautājums. Bet es jau jūsu pārstāvim vakar vakarā skaidroju, ka mēs šodien to noprecizēsim.

– Pēc jūsu vārdiem var saprast, ka KNAB ir bijis tas, kas aizliedza?

– Mēs jautājām viņam. Nē, tās es neesmu teicis. Mēs šodien… Mēs uzdevām jautājumu, kā mums rīkoties.

– Tad tie pasta nodaļu vadītāji paši uz savu galvu izlēma tās avīzes neizplatīt?

– Es nemāku teikt, kas jums ko ir teicis. Saprotiet, mēs šodien skaidrojam, vai ir kaut kas nepiegādāts un cik tas ir daudz.

– Jā, bet šeit ir e-pasts, kuru jūs arī esat saņēmis, kurā ir skaidri un gaiši teikts – lūdzam steidzami apturēt avīzes Pietiek piegādi.

– Jā, un izlasiet līdz galam. Līdz tiek KNAB noskaidrota situācija.

– Tātad rīkojums šāds ir bijis…

– Tas bija… Ja es pareizi zinu, es vienkārši nebiju tur.

– Jūs esat saņēmis šo e-pastu.

– Tātad nākamais bija, ja es pareizi atceros, tad mēs laidām. Tās avīzes jau tika piegādātas. Jūs jau nevarat noliegt, ka tās avīzes jau tika piegādātas. Jūs jau pati vakar apzvanot, konstatējāt, ka ir vietas, kur tas ir arī pilnībā iznests.

– Bet tomēr šāds e-pasts ir bijis.

– Es nemāku teikt, ko kurš kolēģis ir sūtījis. Es jums nevaru pateikt.

– Bet jūs viņu saņēmāt, bijāt informēts…

– Es redzu, ka jums ir kaut kāda izdruka. Es tagad nevaru viņu komentēt.

– Es varu parādīt tuvāk, lai jūs varat iepazīties.

– Nē, nu, es tagad nekomentēšu lapu, ko jūs man rādāt.

– Tad jūs uzskatāt, ka no pasta nodaļām šīs avīzes nav izzagtas?

– Nē, nu, tāds termins vispār nevar tikt lietots. Nē, nē.

– Bet no kurienes nāca norādījums pārbaudīt finansējuma avotus un tamlīdzīgas lietas?

– Mēs nepārbaudām finansējuma avotus. Vienkārši jūsu iesniegtā avīze neatbilda aģitācijas materiālu prasībām. Tas ir tas, ko es zinu.

– Kas to vērtēja?

– Mums vienkārši uzdeva šādu jautājumu, tāpēc mēs palūdzām KNAB.

– Kas jums uzdeva šādu jautājumu?

– Klienti pirmie, kas jau saņēma.

– Kad pirmie klienti pajautāja, tad jūs uzdevāt KNAB jautājumu.

– Tieši tā.

– Mums ir tomēr cita informācija, ka šāds lūgums neizplatīt nāca no citas puses.

– Nē, nu, vai nu jūs stāstāt kaut kādu stāstu, vai nu… Mēs nevaram no pusvārdiem. Man nav neviens neko prasījis, un es arī neesmu nekādu rīkojumu devis. Darbinieki rīkojas savu pilnvaru ietvaros. Mēs darām vislabākajā veidā, kā to var izdarīt.

– Vai ar Dzintaru Zaķi esat pārrunājuši šo jautājumu?

– Nē, kāpēc lai es viņu pārrunātu?

– Dzintars Zaķis mums saka kaut ko citu. [Pagaidām klusē kā kaps – red.piez.]

– Nemāku teikt.

– Un ar Solvitu Āboltiņu?

– Nē. Jūs tā piesaucat uzreiz visus. Nē, nē.

– Kā jūs domājat, cik iedzīvotāji nav saņēmuši šo avīzi Kurzemē?

– Es nemāku jums pateikt. Redziet, šis jautājums vakar aktualizējās, mēs šodien skaitām, cik tad kopā varētu būt, kas nav saņēmuši.

– Tad tie pasta nodaļu vadītāji vienkārši meloja, sakot, ka viņiem ir atnācis šāds rīkojums? Un šeit ir arī e-pasts, kur ir skaidri un gaiši teikts – lūdzu neizplatīt.

– Nu mēs varam iet tagad trešo reizi un stāstīt. Es jums saku – bija uz mirkli, kamēr mēs precizējām ar KNAB. Man diemžēl ir jāiet.

– Ko jūs noskaidrojāt no KNAB?

– Ka mums ir jāsniedz viņiem detalizēta informācija, ir jāsniedz visas līgumu kopijas tieši tāpat kā par politisku aģitāciju.

– Un kamēr jūs sniedzat, tikmēr jūs neizplatāt?

– Bet es jau jums saku. Mēs esam izplatījuši. Tās ziņas, kas ir man, mēs esam izplatījuši vai nu visu vai būtiski lielāko daļu. Nav nekāda krājuma vai…

– Bet Salnāja kungs, jūs taču saprotat, ka rīt tā avīze vairs nevienam nebūs vajadzīga ne izplatīt, ne neizplatīt.

– Es nemāku teikt. Ja godīgi, es viņu pat neesmu redzējis.

– Jūs esat apturējis izplatīt to, ko jūs pats neesat redzējis?

– Es neesmu devis neko apturēt.

– Vai jūs varat likt roku uz sirds un teikt, ne Zaķa kungs, ne Āboltiņas kundze nav vērsušies kaut kādā formā pie jums ar lūgumu neizplatīt?

– Man neviens to nav prasījis.

– Un nevienam pasta darbiniekam arī nē?

– Nē, nu to mēs šodien noskaidrosim.

 

Avots: Pietiek.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vecā taša
Vecā taša

Interesanti kāpēc gan Vienotība uzvedas tā lai būtu iespējama pozitīva kampaņa Saskaņai?

izvēlīgā
izvēlīgā

Kā saprotams, tad Liepnieka kungs sajutis sevī aicinājumu veidot pozitīvu kampaņu Saskaņai?