Kaislības ap PČ hokeja vērošanu klātienē: VM varētu pieļaut vakcinētus skatītājus, bet pārbaudīšanai trūkst IT risinājuma

Daniels Pavļuts

Lai ļautu pret Covid-19 potētiem skatītājiem piedalīties hokeja čempionātā, trūkst informāciju tehnoloģiju (IT) risinājuma, lai pierādītu vakcināciju. Ministrija vēstulē informējusi premjerministru Krišjāni Kariņu (“Jaunā vienotība”) par kārtību, lai pret Covid-19 vakcinētajiem un slimību pārslimojušajiem ļautu klātienē vērot hokeja čempionātu.

VM norāda, ka pārbaudīt, vai skatītāji ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, varēs ar Eiropas Savienības (ES) digitālo sertifikātu, kuru Latvijā testa režīmā plāno sākt lietot 1.jūnijā, ja Saeima pieņems nepieciešamos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Tos piektdien VM iesniegusi Saeimā.

“Vakcinētu vai Covid-19 pārslimojušu cilvēku risks saslimt ir pietiekami zems, lai viņiem būtu droši pulcēties arī hokeja maču tribīnēs, taču vakcinācijas vai pārslimošanas fakta drošai pārbaudei ir vajadzīgs tiesisks pamats un tehnoloģisks risinājums,” norādīja VM.

Veselības ministrijā uzsver, ka Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas apliecinājumu – ES Covid-19 sertifikātu – Latvijā varēs sākt lietot 15. jūnijā. Pēc VM ziņām, paredzams, ka attiecīgais ES regulējums par Covid-19 sertifikātu stāsies spēkā 1.jūlijā.

VM arī norādīja, ka laist čempionātā skatītājus, kuri nav potēti pret Covid-19, rada lielu risku. Tādēļ VM neuzskata, ka ar negatīviem Covid-19 testiem, skatītājus ielaist nevajadzētu. Arī testēšanai neesot pietiekamu brīvu laboratoriju jaudu.

VM arī piebilda, ka līdz šim pilnībā vakcinēta ir tikai neliela daļa Latvijas iedzīvotāju – 10%. Tādēļ Ministru kabinetam, Tieslietu un Ārlietu ministrijām hokeja čempionāta atvēršanas gadījumā būtu nopietni jāvērtē iespējami diskriminācijas riski.

Visu vēstuli var izlasīt ŠEIT.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Derdz
Derdz

Tipa, vakcinēts var visur, bet nevakcinēts ar masku nekur