JKP reitings februārī noslīdējis līdz zemākajam rādītājam gada laikā

JKP Bordāns

Teju visām koalīciju veidojošajam partijām februārī sarucis reitings, izņemot “Jauno Vienotību”, kurai atbalsts pieaudzis un “Attīstībai/Par!””, kurai atbalsts palicis nemainīgs, vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Pētījumu centra SKDS veiktā iedzīvotāju aptauja atklāj, ka februārī būtiski atbalsts politiskajām partijām nav mainījies, tomēr lielākoties tas ir krities.

Rezultāti liecina, ka

joprojām populārākā partija ir “Saskaņa”, kuru atbalsta 12,3% aptaujāto, iepriekšējo 13,6% vietā, tai seko otra Saeimas opozīcijas partija Zaļo un Zemnieku savienība, kuras reitings ir 7,9% iepriekšējo 8,7% vietā

un tālāk seko četras valdību veidojošās partijas.

“Jauno Vienotību” atbalsta par 0,3 procentpunktiem vairāk – 6,4% aptaujāto, Nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (VL-TB/LNNK) atbalsts krities par 1,1 procentpunktu un tāpat kā “Attīstībai/Par!” februāra aptaujā atbalstu izteikuši 5,4% respondentu.

Slikti veicies Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP), kuras reitings ir noslīdējis līdz zemākajam rādītājam pēdējā gada laikā – 4,1%, iepriekšējo 6,1% vietā.

“KPV LV” no 2% atbalstītāju janvārī februārī atbalsta vien 1,3% aptaujāto.

Savukārt no Saeimā nepārstāvētajām partijām vislielākais atbalsts bijis Latvijas Reģionu apvienībai, kurai atbalstu pauda 3,3% respondentu.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, reitingu svārstības pārsvarā bijušas statistiskās kļūdas ietvaros. Izņēmums esot JKP, kurai mēneša laikā atbalsts krities par diviem procentpunktiem. Partijas reitingu dinamika liecina, ka līdzīgas svārstības JKP piedzīvojusi arī iepriekš.

Vēl februārī pieaudzis to vēlētāju skaits, kuri vai nu nezina, par ko balsot, vai arī vēlēšanās nepiedalītos.

Kopā šādi atbildējuši gandrīz puse aptaujāto vēlētāju. Straujāk – par gandrīz pieciem procentpunktiem – audzis to vēlētāju skaits, kas Saeimas vēlēšanās nepiedalītos.

Kopumā pētījumā aptaujāti 873 pilsoņi vecumā no 18 – 75 gadiem visos Latvijas reģionos.

Partiju popularitātes aptauju pētījumu centrs “SKDS” veica no 7.februāra līdz 18.februārim. Šajā periodā Saeima atlaida Rīgas domi un kļuva zināmi atsevišķi Rīgas mēra amata kandidāti gaidāmajām ārkārtas vēlēšanām. Iedzīvotājiem aptaujā vaicāts, par kuru politisko partiju tie balsotu, ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti  un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anna
Anna

Rīgas vēlēšanas noliks šos mērkaķus zem 5 % barjeras !

Pēteris
Pēteris

Viss kārtībā ar JKP! viņiem nekas nekaiš, reitingi normāli, nav nekādi 4%, viss labi!:))))))))))

janoampiņi
janoampiņi

Pilnīgi nesaprotami augsts tas ra’dītājs JKP- ar Šuplinsku un joprojām 4% Tas ir slimīgi optimistisks vērtējums. Pēc-komunistiskā eiforija jau sen zudusi