Jauns auto bijušajam prezidentam Ulmanim – iepirkums speciāli veidots konkrētam spēkratam?

Gunta Ulmaņa auto

Bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis ticis pie jauna “Toyota” markas apvidus auto. Viņa iepriekšējam braucamrīkam beidzies nomas līgums. Bet – iepirkuma specifika liek tirgotājiem teikt – skaidri redzams, ka jaunais iepirkums veidots konkrētam auto. Prezidenta kanceleja gan to noliedz. 

Prezidenta kanceleja, kas ar auto nodrošina Gunti Ulmani, nupat noslēgusi jaunu nomas līgumu ar SIA “Pilna servisa līzings” par 2020. gada izlaiduma 150. sērijas “Toyota Land Cruiser” izmantošanu nākamajiem četriem gadiem. 

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis norādīja: “Paņēmām to specifikāciju, kas bija iepriekšējā reizē, un jāņem vērā, ka Ulmaņa kungs daļēji dzīvo gan pilsētā gan laukos.”

Mašīna tika izraudzīta konkursa kārtībā, un tehniskās specifikācijas prasību sarakstā minēts, ka  tai jābūt apvidus, ražotai 2020. gadā, jābūt tumšā metāliskā krāsā. Tāpat uzskaitīta prasība pēc noteikta automobiļa garuma, riteņu izmēra.

Tieši specifiskās prasības auto tirgotājus mudinājušas domāt, ka jau iepriekš ticis noskatīts konkrēts auto.

Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs skaidro: “Valsts galvai jārāda priekšzīme, ka tas ir kā piemērs, bet šis [gadījums] tāds nav. Skaidri redzams, ka ir izvēlēts konkrēts modelis, ka  acīmredzot vēlme eksprezidentam ir braukt medībās; tas nebūtu tas sliktākais, bet sliktākais ir, ka piegādes termiņš ir divas nedēļas. Valsts prezidenta un sevišķi eksprezidenta autoparku var laicīgi plānot. Tas nozīmē, ka ir skaidri apzināta konkrēta mašīna, un tas neliecina par iespēju piegādāt labāko cenu, tas nav labs piemērs.”

Nākamos četrus gadus jaunā automašīna no nodokļu maksātāju naudas izmaksās ap 1200 eiro mēnesī jeb 48 000 eiro kopā, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). 

Summā ietilpst ne tikai līzinga maksājums par auto nomu, bet arī pilna servisa pakalpojumi. 

“Mēs nepērkam automašīnas, jo būtu sarežģīti uzņemties materiālo atbildību,” atzīmēja Teikmanis.

Savukārt Kulbergs pauda: “Šis ir adekvāts maksājums to pakalpojumu klāstam, un nav jāiegulda resursi pārdošanā.”

Iepriekšējā Ulmanim paredzētā automašīna, ar kuru viņš pārvietojās piecus gadus, arī bija 150. sērijas “Toyota Land Cruiser”. Tagad tā atbilstoši noslēgtajam līgumam nodota atpakaļ automobiļa iznomātājam. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LTV “Panorāma”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar