Jaunievēlētais Rīgas mērs atklāj, ko vēlas panākt

Rīgā ir beigusies ēra ar vienu ikonu un spilgtiem līderiem – šobrīd visu var “izvilkt” viena komanda, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pauda jaunievēlētais Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR).

Viņš sacīja, ka vēlas domei noņemt politizāciju. Tāpat viņu interesē, lai atbilstoši strādā izpildvara.

Burovs sacīja, ka tagad pats galvenais ir izveidot komandu, kādas patlaban neesot. Viņš skaidroja, ka nerunā par padomniekiem vai kādiem konsultantiem, bet par komandu no politiskās vadības un par izpildvaru.

Viņš arī atzina, ka nebaidīšoties no amata atbrīvot tos, kas strādā slikti. “Galvenais ir izpilddisciplīna,” pauda mērs.

Politiķis uzsvēra, ka viņu visvairāk interesē satiksme, infrastruktūras plānošana, tilti un ceļi. Pastāv jautājums, kā šo darbu šogad pabeigt. Tāpat svarīgs ir jautājums par nākamā gada budžetu.

Vaicāts par to, kā spēs sadarboties 35 par viņu balsojušie domnieki, tai skaitā četri iepriekš no “Saskaņas” izslēgtie deputāti, Burovs atzina, ka pastāv zināma neuzticība, bet būtu jābeidz vienam otru kritizēt un jādomā par to, ko var izdarīt.

Viņš piesauca valdības veidošanas procesu, sakot, ka tā veidojās grūti, bet apvienoties izdevās partijām ar dažādu ideoloģiju, un nu tiek runāts, ka valdība varētu nostrādāt četrus gadus. “Domāju, ka šeit ir tas pats [..],” sacīja Burovs.

Jaunievēlētais Rīgas mērs arī pauda, ka gan opozīcijai, gan koalīcijai vajadzētu strādāt, lai atgūtu rīdzinieku uzticību.

“Pozīcijai par saņemtu kritiku un par mūsu nesaimniecisku darbību – tā ir, nav ko slēpt,” piebilda Burovs.

Tikmēr opozīcija, viņaprāt, vairāk skaļi runā, bet grūtāk sokas, nonākot līdz reālajai darbībai. Viņš gan uzslavēja partiju “Latvijas attīstībai” par mēra amata kandidāta izvirzīšanu.

Tāpat, pēc Burova paustā, visas frakcijas, izņemot “Vienotību”, piekrīt veidot frakciju padomi.

Kā ziņots, pēc divu mēnešu ilgām politiskām diskusijām pirmdien Rīgas domes ārkārtas sēdē par Rīgas mēru ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Burovs.

Kopumā balsojumā piedalījās 48 domnieki, no kuriem par Burovu nobalsoja 35 deputāti – 11 “Gods kalpot Rīgai” deputāti, četri “Neatkarīgo deputātu frakcijas” pārstāvji, trīs deputātu bloka “Rīgai!” biedri, kā arī 17 “Saskaņas” deputāti.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar