IZM parlamentārais sekretārs Znotiņš atsakās no deputāta algas

Jaunais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš (JKP) nolēmis atteikties no Saeimas deputāta algas, tā vietā saņemot apmērā lielāku darba samaksu ministrijā.

Saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likumu, parlamentārajam sekretāram, kurš amatam izraudzīts no Saeimas deputātu vidus, ir atļauts saņemt tikai vienam amatam paredzēto atalgojumu pēc savas izvēles.

Kā liecina Znotiņa iesniegums Saeimas Prezidijam, viņš ir izlēmis par labu parlamentārā sekretāra algai, tādējādi atsakoties no deputāta algas.

Parlamentārā sekretāra algas apmērs, salīdzinot ar deputāta algu, ir lielāks. Saeimas deputātu pamatalga pirms nodokļu nomaksas ir 2963 eiro, savukārt parlamentārais sekretārs mēnesī pirms nodokļu nomaksas pelna 3361 eiro.

Kā zināms, pagājušajā nedēļā amata pienākumus ministrijā sācis pildīts jaunais IZM parlamentārais sekretārs Znotiņš, kurš ir arī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas deputāts.

Līdzšinējā IZM parlamentārā sekretāre Anita Muižniece (JKP) pērnā gada 30.decembrī beigusi darbu amatā. Muižniece atteikusies plašāk komentēt amata atstāšanas iemeslus, vien norādot, ka lēmumu ietekmējuši “ģimenes apstākļi”. Muižniece ir Saeimas deputāte.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar