Izgāzies IZM projekts par sporta organizāciju finansēšanu

Ministre Anita Muižniece (K)

Virkne lielu sporta organizāciju neatbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzīto priekšlikumu par sporta budžetēšanas nodošanu Latvijas Sporta federāciju padomei (LSFP).

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Sporta apakškomisijas kopsēdē Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers pauda, ka IZM lēmums ir saistīts ar diviem riskiem. Pirmais risks ir konflikta situācijas izveide ar Sporta likumu un Sporta politikas pamatnostādnēm 2022.-2027.gadam, bet otrais risks ir reformas iespējamā ietekme uz sportistu sagatavošanu olimpiskajām spēlēm.

Savukārt gan LSFP, gan IZM pārstāvji atkārtoti komisijas un apakškomisijas kopsēdē norādīja, ka sporta budžetēšanas nodošana LSFP nekādā veidā neietekmēs Latvijas sagatavošanos procesu olimpiskajām spēlēm 2024.gadā.

Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) prezidente Daiga Dadzīte norādīja, ka sporta finansējuma reformas gadījumā organizācija zaudēs savas apakšprogrammas, kas ir mērķētas uz parasporta attīstību. Kā skaidroja Dadzīte, kamēr LSFP nav izstrādāti kritēriji saistībā ar parasportu, tikmēr LPK nevar atbalstīt IZM plānotās izmaiņas.

Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padome izcēla, ka izteiktās pārmaiņas nerada ne drošības, ne pārliecības sajūtu, jo sākumā tika izveidota reforma un tikai pēc tam tiek domāts par reformas kritērijiem un precīzu informāciju par pašām reformām.

Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas izpilddirektors Kaspars Gorkšs papildināja, ka trūkstot informācijas, kā LSFP ilgtermiņā pārvaldīs finansējuma sistēmu un turpinās darbību ilgtermiņā. Gorkšs norāda, ka līdz ar reformas datu aprēķina neesamību federācijas ir ļoti piesardzīgas atbalstīt finansējuma centralizēšanu.

Papildus kopsēdes laikā vairāki Saeimas deputāti, tostarp Izglītības komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV), Aleksandrs Kiršteins (NA) un Aigars Bikše (AP), izrādīja neizpratni par to, kā tieši jaunā sistēma būs efektīvāka par pašreizējo, kā arī atkārtoti norādīja, ka IZM piedāvātā informācija ir ļoti vispārīga un ir nepieciešams padziļinātāks skaidrojums reformas īstenošanai.

Iepriekš izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) norādīja, ka, nododot sporta budžetēšanu Latvijas Sporta federāciju padomei, tiks mazināti riski, kas saistīti ar finansējuma dubultu piešķiršanu, līdzekļu trūkumu un sarežģītību finansēšanas sistēmā.

Papildus Muižniece atgādināja, ka jauna, centralizēta sistēma nenozīmē, ka tiks pārtraukti dialogi ar dažādām asociācijām, bet tā ļaus izvairīties no vienu un to pašu līgumu iesniegšanas vairākās padomēs.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Arī pīle
Arī pīle

Nāksies vien pašai pleznas kustināt

Krišjānis
Krišjānis

Kura pēc kārtas ir Muižnieces izgāšanās , varētu padzīt , bet vienu mēnesi lai novelk !

Direktors
Direktors

Severs būs izgāzies ar visu Aglenieci priekšgalā, tagad prasās pēc sporta departamanta reorganizācijas.

tīkliņš grozā
tīkliņš grozā

Par to sieviete izpaudās kā nekad/ Ir taču tiesības but pašai unatbilstoši uzvesties. Nesaprata IZM feminsma sektas cēlos mērķus visu sagraut, spirinas vēl pretī