Ivars Zariņš: Pildot doto solījumu, nolieku Saeimas deputāta mandātu

Ivars Zariņš

“Kā var nesolīt”, lai paliek citiem! Viens no svarīgākajiem manas dzīves principiem, ko esmu centies nelokāmi ievērot – vienmēr pildīt savus solījumus. Vairāk nekā desmit gadus esmu centies godprātīgi un pēc labākās apziņas pildīt savus Saeimas deputāta pienākumus, kalpojot Latvijas tautai – tā, kā esmu to solījis dodot zvērestu.

Savulaik redzot, kā kara retorika aizvien vairāk tiek izmantota, lai novirzītu sabiedrības uzmanību no mūsu varas neizdarībām, lai mazinātu šādu kara retorikas izmantošanu un fokusētu sabiedrības uzmanību uz problēmām, kuras ir mūsu varas kompetencē, un kuras tā izvairās risināt un vairās pat diskutēt par tām – es publiski apstrīdēju “lielā kara” iespējamību un apsolīju nolikt savu deputātu mandātu, ja sāksies karš.

Esošajā situācijā, kad karš ir kļuvis par skaudru realitāti, vienīgā godprātīgā rīcība, kas atbilst maniem dzīves principiem, ir pildīt savu doto solījumu – nolikt Saeimas deputāta mandātu.

Noliekot deputāta mandātu, es neaizeju no politikas, es neaizeju no “Saskaņas” – savu laiku un enerģiju es turpmāk veltīšu, lai sagatavotu politisko piedāvājumu, kas balstīsies uz visai Latvijas sabiedrībai kopējām vērtībām, kuras īstenojot mūsu sabiedrībai beidzot būs iespēja saliedēties un padarīt mūsu valsti par patiesu veiksmes stāstu, par vietu, kurai katrs vēlās piederēt un lepoties ar to.

Mums vēl ir iespēja to paveikt. Ir tikai jāpārtrauc varas piekoptā “skaldi un valdi” politika, kas dod iespēju varai būt vājai un bezatbildīgai, un kas visai Latvijas sabiedrībai izmaksā ļoti dārgi.

Savulaik, piekrītot iesaistīties politikā, no visiem man izteiktajiem politiskajiem piedāvājumiem, es apzināti izvēlējos tieši “Saskaņu”, jo jau tad redzēju un apzinājos, cik lielu ļaunumu rada sabiedrības sašķeltība, šis Latvijai uzliktais “sarkano līniju” lāsts.

Es labi apzinājos, kādu nosodošu reakciju saņemšu no lielas Latvijas sabiedrības daļas par šādu savu politisko izvēli. Un neesmu tajā kļūdījies. Es to pieņēmu, jo savu ienākšanu politikā uztvēru kā misiju pārraut šo “sarkano līniju” lāstu, ar savu piemēru parādot visai Latvijas sabiedrībai, ka pretēji varas establišmenta uzspiestajam naratīvam “labajos un ļaunajos politiķos” – krietnums nedalās pēc politiskās piederības, un mums nav jābaidās vienam no otra, un nav jāmūrē siena pēc etniskās piederības.

Diemžēl, joprojām tiek turpināts spēlēt “fronti tēva pagalmā” – dalot mūsu sabiedrību savējos un svešajos, tādejādi dodot iespēju veidoties un pastāvēt varas monopolam, kas noved pie varas degradācijas – iespējas varai būt mazspējīgai, nekompetentai un bezatbildīgai.

Rezultātā vara nav spējīga un nav motivēta pieņemt sabiedrības vajadzībām adekvātus lēmumus, un mūsu atpalicība pieaug aizvien vairāk pat no mūsu kaimiņiem. Un ne jau tāpēc, ka mēs būtu nespējīgāki par leišiem un igauņiem.

Tas ir mūsu nācijas, mūsu valsts tālākas pastāvēšanas izaicinājums – mainīt šo lietu kārtību un aizsūtīt politiskajā mēslainē šo “kā var nesolīt” politiku, kas Latvijas sabiedrībai ir tik dārgi izmaksājusi, un var būt liktenīga. Saskaņā ir mūsu spēks un nākotne, pamats mūsu drošībai un labklājībai.

Ivars Zariņš, 13.Saeimas deputāts

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Zarińa
Zarińa

Nu vispārīgi un tukši!

ērce
ērce

Kāpēc “Latvijas tauta”? Nav tāda radījuma, ir “latviešu tauta” un šeit dzīvojošiem krieviem un citiem būtu tanī jāiekļaujas. Vai runā par “Krievijas tautu”? par “Francijas tautu”? par “Spānijas tautu”? Pietiek nerroties. Pirmais (sen nokavētais) solis ir PĀRSLĒGT MĀCĪBAS VISĀS SKOLĀS UZ VALSTS VALODU !

Toļiks
Toļiks

žurkas mūk no grimstoša kuģa.

Iemesls nepareizais
Iemesls nepareizais

Visiem saskaņas deputātiem būtu jānoliek mandāti. Tāpēc,ka viņu partija ilgi,ilgi bijaciešas līgumattiecībās ar masu slepkavu un kara noziedznieku (tagad tas nav pārspīlējums,bet fakts) Putinu.
Nav pietiekams iemesls? Katrs var paskatīties viņu balsojumus,kas saistīti ar Putina Krieviju jebkādos jautājumos. Izņemot pašu pēdējo.