Hermanis: Šobrīd tie ir TIKAI pāris tūkstoši cilvēku, kuri ar savu jauno “pareizās domāšanas” dogmu tiranizē visu pārējo Latvijas sabiedrību

Alvis Hermanis, Egils Levits
Foto: Valsts kanceleja

Jaunā Rīgas teātra (JRT) mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis nedēļas nogalē publicēja plašāku skaidrojumu iepriekšējam ierakstam, kurā režisors definēja Jaunā Rīgas teātra ētiskos standartus, kas nekavējoši un prognozējami izsauca vētrainu pretreakciju. Neilgi pēc skaidrojuma publicēšanas “Facebook”, tas kā “naida runa” no platformas tika dzēsts. Vēlāk tika bloķēts arī viss Hermaņa “Facebook” profils.

Otrdien, 9.martā režisoru uz audienci pilī bija uzaicinājis Valsts prezidents Egils Levits. Pēc tikšanās Alvis Hermanis savā profilā Instagram publicējis pārdomas gan par tikšanos, gan par čupiņas indivīdu savādo izpratni par politkorektumu.

“Šodien mani uz tikšanos pilī uzaicināja LR prezidents Levits (sakarā ar pēdējās nedēļas notikumiem) un es aizgāju.

Vēlreiz informēju prezidentu, ka Jaunā Rīgas teātra teritorijā Satversmes 100.pants par domāšanas un vārda brīvību būs spēkā arī turpmāk. Par pārējo Latvijas valsts teritoriju mums te ir citi atbildīgie.

Bet man palika stiprs iespaids, ka prezidents mani saprata gan kā jurists, gan politiķis, gan kā cilvēks.

Ekrānuzņēmums no Instagram

Ja paraugs ir dažas rietumu valstis, kur politkorektuma vārdā tagad jauc nost vēsturi (burtiskā un figurālā nozīmē) un piekopj raganu medības, tad mums te tagad ir pēdējais brīdis un būs pašiem jāizvēlas.

Strādājot Vakareiropā, biju liecinieks kā šie procesi attīstījās 15 gadu garumā un kur tie tagad ir noveduši. Latvijā mums vēl visādi brīnumi būtu jāpiedzīvo.

Gorbačova laikā atļautā vārda brīvība bija tieši tā, kas aizveda mūs pie savas valsts neatkarības. Savukārt atteikšanās no vārda brīvības mūs ātri aizvedīs pie neatkarības zaudēšanas. Tik vien. Savādāk viss normāli.

Analizējot Latvijas situāciju – šobrīd tie ir TIKAI pāris tūkstoši cilvēku, kuri ar savu jauno “pareizās domāšanas” dogmu tiranizē visu pārējo Latvijas  sabiedrību. Šie cilvēki pārsvarā nāk no mediju, kultūras (un nevis mākslas) darbinieku un augstskolu vides. Šajās aprindās vārda brīvība jau ir paralizēta un vairs nedarbojas.

Aicinu neļaut turpmāk viņiem kāpt mums uz galvas. Lai kontrolē viens otru un paši sevi līdz bezsamaņai. Arī viņiem ir tiesības uz savu viedokli. Taču mums lai liek mieru.

Viss.
Gaidām pavasari.”

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Instagram

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lola
Lola

Par ko ir tracis un uztraukumi ???

Sobek
Sobek

Esmu lepns būt politnekorekts. Ja tev te nepatīk ‘sakrāmē čemodānu’ un uz Briseli.

reņģe
reņģe

Turi savu karogu augstāk, Alvi!

hop
hop

vecais ērkulis lai dodas sargāt valsts robežas un dziedāt mūsu dziesmas.

Piča
Piča

JRT gan uztur visi nodokļu maksātāji, bet viens gudrinieks uztver to kā pašsaprotamu. oi oi.

Stienis
Stienis

Tu laikam nesaproti galveno – ikviens cilvēks, ne tikai mākslinieki, var brīvi paust savas domas, lai cik nepatīkamas tās varētu kādam šķist.

Rore
Rore

Lai pauž domas, bet tad iet politikā vai žurnālistikā nevis met ārā no t.s. sava teātra mūsu aktierus un klust sviestu vienlaicīgi saņemot garantētu un labu atlīdzību no visiem nodokļu maksātājiem.

Dūdieviņš
Dūdieviņš

Rore, kuri tad īsti ir tie “jūsu” aktieri t.s. Hermaņa teātrī?