Hermanis definē JRT ētiskos standartus un prognozējami izsauc pretreakciju

Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis sociālajos tīklos sestdien nācis klajā ar septiņiem ētiskās uzvedības noteikumiem JRT aktieriem un skatītājiem.

JAUNĀ RĪGAS TEĀTRA SEPTIŅI ĒTISKIE UZVEDĪBAS NOTEIKUMI DARBINIEKIEM UN SKATĪTĀJIEM.

1. Mūsu teātrī ir atļauta runas brīvība bez jebkādiem ierobežojumiem.

2. Mūsu teātris un politkorektums nav savienojami. Jo teātra uzmanības objekts ir cilvēka pētniecība visās viņa izpausmēs. Ja mēs pieļausim parādīties tikai glītajai un kārtīgajai cilvēka dabas pusei, mēs nekad neuzzināsim itin neko par cilvēka noslēpumiem un bezdibeņiem, – kas ir tieši tas, kas mūs šai darbā un dzīvē interesē. Jo pārējais – ir vienkārši garlaicīgi un nav arī patiesība. Ja teātrī ienāk politkorektums, tad teātris ir jāslēdz ciet un mums visiem ir jāiet mājās. 

3. Mūsu teātrī ir atļauts jokot par visu un bez jebkādiem ierobežojumiem.
Ir atļauts stāstīt aizskarošas anekdotes bez jebkādiem ierobežojumiem.
Ja cilvēks strādā teātrī vai nāk uz teātri kā skatītājs – viņam ir jāmācās pašam tikt galā ar situāciju, kurā kāds viņu ir vārdiski aizskāris vai aizvainojis viņa jūtas. Jo tā ir tikai viņa paša uztveres problēma un ne savādāk. Tas pieder pie dzīves un tas ir normāli – dzīvot starp citiem cilvēkiem, kuri neesi tu. Ja cilvēks ar šo netiek galā un ir pārāk vārīgs – ļoti rekomendējam izvairīties no teātra apmeklējuma.

4. Mūsu teātrī ir atļauts flirtēt un uzsākt romānus gan starp aktieriem, gan starp skatītājiem, gan visas citās kombinācijās.

5. Mūsu teātrī ir atļauts strādāt cilvēkiem ar visdažādākajiem politiskajiem uzskatiem. Jo dažādāki – jo labāk un interesantāk.

6. Mūsu teātrī ir atļauts ne tikai neslēpt un nekaunēties, bet arī nebaidīties runāt un atklāti strīdēties par saviem politiskajiem uzskatiem. 

7. Mūsu teātrī katram ir atļauts ticēt, ka viņa uzskati ir paši pareizākie. 

Lai Dievs jums stāv klāt.

Alvis Hermanis, JRT mākslinieciskais vadītājs

Jaunā režisore Alise Zariņa savā Twitter kontā to jau komentējusi tos šādi:

Un jaunajai režisorei piebalso:

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ervīns
Ervīns

Mani arī izņēma viedokli, videoklipam kur meitenes pārvietojas kā primāti.Izskatās ka demokrātiski tiek uzurpēta vara

Engi
Engi

Ja cilvēkiem, kas sarakstījuši tos tvītus, ļaus tikt pie varas, mums ir tiešām gals klāt, ar laika atskaiti. Naida runu nespējot atšķirt no pretēja viedokļa un manipulējot ar informāciju pēc savas spriestspējas tālu netiksim. Tas, ka kādam ir cits viedoklis, nenozīmē uzreiz naida runu, ja šis viedoklis ir vērsts pret šī otra cilvēka pasaules uztveri – bet tas nenozīmē automātiski, ka ja kāds domā “xyz”, tad visus, kas ir “xyz” vajag nozūmēt, tikai tāpēc, ka kāds nepiekrīt. Kritiskās domāšanas un paškritikas trūkums 101. Protams, ka ir konservatīvi cilvēki,- tādā izpratnē, ka atbalsta spēju pasmieties par sevi, spēju necepties par to,… lasīt vēl »

Stienis
Stienis

Lasu tos tvītus un reāli ierēcu!!!! :))))) Ko viņš tādu pateica? Visi nosauktie ir veselīgas sabiedrības principi. Paldies par drosmi, Hermani, šajos izdomātā korektuma laikos!

cirsma
cirsma

kā var neizpausties- ja paši bāzas virsū

reņģe
reņģe

Liberasti noraks, bet cieņa par drosmi!

Uz priekšu.
Uz priekšu.

Lai tik nodokļu maksātāju naudiņu neņem, ja jau teātris viņa.
Pats lai nopelna gan algām, gan telpām.