Gobzems vērsies Satversmes tiesā, lai varētu dibināt partiju ārkārtējās situācijas laikā

Aldis Gobzems

Saeimas deputāts Aldis Gobzems šodien iesniedzis konstitucionālo sūdzību Satversmes tiesā (ST), lai plānotajā datumā, 22.novembrī, varētu dibināt savu partiju. Kā zināms, ārkārtējā situācija valstī ir izsludināta no 9. novembra līdz 6.decembrim un šajā laikā ir spēkā pulcēšanās aizliegums.

Gobzems jau pirms dažiem mēnešiem paziņoja par nodomu 22.novembrī dibināt partiju (ŠEIT vairāk).

Politiķis akcentē, ka partijas dibināšanai nepieciešami vismaz 200 cilvēki, taču tik lielam skaitam cilvēku ārkārtējās situācijas laikā nav ļauts pulcēties.

Kā ierakstos “Twitter” norāda Gobzems, viņš lūdz Satversmes tiesu daļēji atcelt Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu. Gobzems norāda, ka “ar valdības antikonstitucionālo lēmumu tiek aizliegtas tiesības piedalīties politiskajā procesā jeb partijas dibināšanā”.

Deputāts skaidro, ka ir vismaz trīs mazāk ierobežojošas iespējas, kas tomēr ļautu izveidot partiju arī šajā laikā. Viens veids – partiju dibināt attālināti, otrs – to veikt klātienē, bet ievērojot divu metru distanci, savukārt trešais veids būtu ļaut to darīt, samazinot noteikto cilvēku skaitu, kāds nepieciešams partijas dibināšanai.

Uz iebildi, ka Satversmes tiesā reti tiek lemts par pagaidu noregulējumu pirms gala lēmuma pieņemšanas, politiķis norāda, ka ārkārtējās situācijas laikā šajā jautājumā par aizliegumu piedalīties politiskajā procesā būtu nepieciešama arī ārkārtēja reakcija no ST puses.

Politiķis akcentē, ka pat Saeimas sēdes notiekot attālināti un ka tā var iesniegt dokumentus, tāpēc neesot skaidrs, kāpēc attālināti nevarot dibināt partiju.

Cits risinājums būtu minimālā partijas dibinātāju skaita samazināšana līdz, piemēram, 50 cilvēkiem, norāda Gobzems.

Viņš vērš uzmanību, ka arī virkne “vadošo Latvijas advokātu”, ar kuriem politiķis runājis, piekrītot, ka tas, ka ārkārtējās situācijas laikā neesot iespējams dibināt partiju, esot objektīvi nesamērīgs ierobežojums.

Ja tikšot liegta iespēja dibināt partiju, tas radītu viņam prasījuma tiesības pret valsti par aizliegumu piedalīties politiskajā procesā, uzsver Gobzems.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV.  Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri un citas amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu, iesaisti skandālos un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Fogts
Fogts

Šito pajoliņu pat varētu cirkā izrādīt !

zinātāja
zinātāja

Gobzemam galvā skraida putniņi. Šim jāārstējās slimnīcā Sarkandaugavā