Gobzems sola vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā par politisko vajāšanu

Aldis Gobzems

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums šodien atzina, ka deputāts Aldis Gobzems (LuK) savā attieksmē pret policiju viņa organizēto protesta akciju laikā ir pārkāpis vairākus Saeimas deputātu Ētikas kodeksa punktus.

Tāpēc komisija nolēma izskatīšanai Saeimai virzīt lēmumprojektu par Gobzema izslēgšanu uz sešām parlamenta sēdēm par attiecīgajiem ētikas pārkāpumiem.

Deputāti atzina, ka Gobzems ir pārkāpis Ētikas kodeksa 5.punktu, ka deputāts ciena un vienmēr ievēro Satversmi, Saeimas kārtības rulli un citus normatīvos aktus.

Komisijas arī atzina, ka deputāts ir pārkāpis kodeksa 7.punktu, kas nosaka, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus, uzskata parlamentārieši.

Tāpat tika nolemts, ka ir pārkāpts arī 8.punkts, ka deputāts nelieto tādus izteikumus un neatbalsta tādu rīcību, ko var uztvert kā aicinājumu uz pretlikumīgu darbību. Komisija arī lēma, ka Gobzems pārkāpis Ētikas kodeksa 15.punktu, ka deputāts pakļaujas sabiedrisko kārtību uzturošo amatpersonu likumīgām prasībām.

Parlamentārieši lēma, ka deputāts ir pārkāpis arī 16.punktu, kas nosaka, ka deputāts ir pieklājīgs pret Saeimas, citu valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem un ikvienu sabiedrības locekli, un 18.punktu, ka deputāts izkopj savu runas un valsts valodas prasmi.

Vairākiem deputātiem vai nu neizsakot savu vērtējumu, vai norādot, ka nepiedalās balsojumā, komisijas sēdē nebija kvoruma jautājumā par Gobzema rīcības atbilstību Ētikas kodeksa 11.punktam, ka deputāts neizmanto savu stāvokli, lai prettiesiski ietekmētu valsts un pašvaldību institūciju lēmumus. Tāpēc ierosinājums atzīt, ka viņš šo punktu pārkāpis, netika atbalstīts.

Reaģējot uz iepriekšminēto, A. Gobzems mikroblogošanas vietnē “Twitter” publicējis ierakstu, kurā norāda, ka vērsīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

“Esmu vienojies ar advokātiem par vēršanos Eiropas Cilvēktiesību tiesā par manu politisko vajāšanu. Pierādījumu tam ir milzum daudz,” publicētajā tvītā raksta Gobzems.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Hav
Hav

Man liekas, kas tas viss ir bezmaksas reklāma. Kā pierāda ASV piemērs, var būt pilnīgs čau, bet sevi visu laiku turot saziņas līdzekļos, publika pavelkas un nobalso lielā skaitā. Tas ir tik vienkārši. Lūk un šis raksts piemēram, ir bezmaksas reklāma. Ne jau par tiesvedību ir īstais stāsts.

Elementāri
Elementāri

Nu vispār jau kādam no priekšniekiem, pirms parakstīt, ir jāpaskatās ko padotie raksta administratīvajos protokolos. Domāju, ka Gobzemam nav pat iespēju zaudēt.

students
students

Viņam ir vēl jāpasūdzās, ka sunītis nolicis čupu pie viņa dzīvesvietas, garāmejoša sieviete viņu aplamājusi par zilo un viņa murgi netiek ierakstiti nākamajām paaudzēm.

dr. Bērziņš
dr. Bērziņš

Vai pie ārsta vērsties nesola? Vajadzētu sākt ar to.

Protams
Protams

Prasts duraks, djerevņa iedomājies baigi svarīgo veci.

Kasiņš
Kasiņš

Kopš kura laika ECT var vērsties, pirms izsmeltas pārsūdzības iespējas nacionālajās instancēs? Kaut kā neatceros dzirdējis, ka šis mēsls būtu kaut vai uzsācis Latvijā tiesvedību par šo jautājumu…

deputāts
deputāts

Jālasa starp rindām – advokāti apsolīja noslaukt no klienta lielu naudu par iesniegumu, par kuru ir pilnīgi skaidrs, ka tas ECT netiks pieņemts.