Gobzems masku nenēsā, jo to liedzot reliģiskā pārliecība un ārsta norādījumi

Gobzems

Mutes un deguna aizsargmaskas nelietošanu Saeimas deputāts Aldis Gobzems otrdien Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā skaidroja ar savu reliģisko pārliecību un ārsta norādījumiem.

Komisijai bija jālemj, vai ierosināt lietu pret Gobzemu par iespējamu Ētikas kodeksa pārkāpumu. Deputāte Anita Muižniece (JKP) iesniegumā komisijai lūdza šādu lietu ierosināt, jo Gobzems aicina iedzīvotājus neievērot pandēmijas laikā noteiktos likumus un noteikumus, tādējādi radot draudus sabiedrības veselībai.

Muižniece skaidroja, ka viņas iesniegums nav saistīts ar masku lietošanu, ierobežojumiem un ticību – tas ir par deputāta rīcību un tās sekām, sabiedrības drošību un veselību, sacīja politiķe.

“14.oktobrī dažas stundas pēc noteikumu par mutes aizsegu lietošanas apstiprināšanas Gobzems publicēja ierakstu, kur viņš ir veikalā bez maskas. Saeima deputātiem ir īpaša atbildība. Konkrētais deputāts apzināti izrāda tiesisko nihilismu,” pauda deputāte, savu sakāmo papildinot ar vēl vairākiem piemēriem, kuros saskatāms aicinājums neievērot spēkā esošus tiesību aktus.

Politiķe uzskata, ka Gobzems neievēro tiesiskā kārtā pieņemtus tiesību akts, turklāt tā rīkoties tiek mudināti arī citi cilvēki. Deputāts savus aicinājumus pamato ar zinātnē nepamatotiem spriedumiem, piebilda Muižniece.

“Rodas jautājums, vai deputāts, kas savu atpazīstamību ciniski izveidoja uz “Maxima” traģēdijas rēķina, tagad atkal īsteno līdzīgas rīcības,” pauda politiķe, piebilstot, ka līdztekus Ētikas kodeksam Gobzems varētu būt pārkāpis arī paša doto deputāta svinīgo zvērestu, kur tiek solīts pildīt likumus.

Savu aizstāvības runu Gobzems sāka ar pārmetumu Ētikas komisijai, norādot, ka tās locekļi nepilda likumus mediķu algu un obligātā iepirkuma komponentes atcelšanas jautājumā. Uz šādiem argumentiem reaģēja komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule (NA), aicinot runāt par iesniegumā pausto, savukārt, ja ir vēlme apspriest citu deputātu rīcības ētiskumu, deputāts pats varot vērsties komisijā.

Gobzems arī kritizēja komisijas sastāvu, paužot, ka tajā neesot mediķu. Kursīte-Pakule atgādināja, ka tā nav tiesa un komisijā strādā deputāti ar izglītību medicīnā – Andris Skride (AP) un Ilmārs Dūrītis (AP).

“Viņš manu suni var ārstēt, bet mans ārsts man ieteica masku nenēsāt,” sacīja Gobzems, vairākkārt uzsverot, ka viņam masku lietot neļaujot arī “zināma reliģiskā pārliecība”.

Lai vērtētu Covid-19 bīstamību, uz komisiju tika aicināta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule. Viņa, atturoties vērtēt masku nēsāšanas faktu, uzsvēra, ka ierobežojumi ieviesti, jo Covid-19 ir bīstama slimība, turklāt veselības aprūpes sistēma jau ir uz sabrukuma sliekšņa. Cipule uzsvēra, ka attiecībā uz sabiedrības veselību ir “bezatbildīgi aicināt neievērot valstī noteiktos ierobežojumus”.

Deputāts Vitālijs Orlovs (S) interesējās, kāpēc Muižniece komisijā vērsās tikai par iespējamu Gobzema veiktu pārkāpumu, jo gan pavasarī, gan arī rudenī vairāki citi deputāti bija sastapti bez maskas.

“Man, skatoties no malas, tas atgādina izrēķināšanos, izmantojot situāciju,” prātoja Orlovs.

Muižniece uzsvēra, ka, piemēram, deputāta Mārtiņa Bondara (AP) situācija, kurā viņš tika pieķerts veikalā bez maskas, ir “absolūti cita”, jo deputāts atzina savu kļūdu un atvainojās.

Deputāte atgādināja, ka viņas iesniegums nav par masku nēsāšanu, bet gan aicinājumiem pārkāpt un neievērot likumus un noteikumus. “Vai Gobzema mērķis ir tā rīkoties, lai celtu savu politisko reitingu?” vaicāja politiķe.

Gobzems steidza norādīt, ka Muižniece esot palaidusi garām apstākli, ka savās publikācijās viņš uzsver, ka masku nēsāšana ir brīva izvēle. Šādu skaidrojumu Kursīte-Pakule arī sekojoši pielīdzināja aicinājumam selektīvi izturēties pret likumiem.

Vēlāk Gobzems stāstīja, ka cilvēki nemaz neprot lietot maskas, ka televīzijā netiek stāstīta patiesība un valdošie cilvēki rīkojas nepareizi. Deputāts akcentēja, ka viņa veselība “ir svarīgāka par kaut kādu bezjēdzīgu likumu”.

“Kolēģis Aldis Gobzems ļoti labi apzinās, ka viņā ieklausās vērā ņemama Latvijas iedzīvotāju daļa, un, aicinot sekotājus pārkāpt likumu, kā augstas raudzes jurists saprot, ka par apzinātu likuma neievērošanu ir jāuzņemas arī atbildība,” norādīja Saeimas deputāts Normunds Žunna (JKP).

Noklausoties Gobzema runu, Kursīte-Pakule atzina, ka iepriekš viņa “klusībā cerēja”, ka Gobzems rīkosies citādi, proti, atvainosies un atzīs, ka kļūdījies, nepietiekami novērtējis sekas.

“Te ir tā atšķirība, ko Orlovs vaicāja,” piebilda politiķe.

Viņa konstatēja, ka Gobzems pieturas pie iepriekš paustā, un tas esot reāls apdraudējums cilvēku veselībai un dzīvībai. Parlamentāriete pauda, ka pārkāpuma lieta ir jārosina, jo arī deputāts ir atbildīgs likuma priekšā.

“Aizbildināties ar reliģisku pārliecību var tiktāl, ciktāl tas neapdraud citus cilvēkus,” uzvēra politiķe.

Ar vienas balss pārsvaru komisijas vairākums lēma uzsākt pārkāpuma procedūru.

Nākamajā sēdē deputāti vērtēs, vai Gobzems tiešām pārkāpis ētikas kodeksu. Šādā gadījumā komisija Gobzemam varēs izteikt brīdinājumu, vai arī ierosināt Saeimu liegt viņam runāt Saeimas sēdēs vai izslēgt viņu no vienas līdz sešām Saeimas sēdēm.

https://www.facebook.com/gobzems/videos/356658505576861/

Portāla Puaro.lv ir sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Jauns.lv

Foto: ekrānuzņēmums no Facebook

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anna
Anna

Cik labi, ka dižidi*8s nevada valsti. Tiešām pārsteidz tas tupums.

noriebies
noriebies

Tas gobzems dzimis ar noziedznieka smadzenēm. Tik tiešām noriebies šis kretīns , kas ticis Saeimā ar viltu.

Bujāns
Bujāns

Gobzems un viņa uzjautrinošie centieni politikā man ir pilnīgi vienaldzīgi, taču par maskām runājot… nu ne vella tās nepalīdz. Re – Beļģijā maska bija jānēsā VISUR (es atvainojos – pat mežā) VISU LAIKU JAU jau no augusta vidus. Un tas pilnīgi neko nemainīja. Neko. Ķīniešu sērga tieši vēl vairāk uzņēma apgriezienus un nu jau ir 18 000 saslimušo dienā. Maska palīdz tikai ļoti tuvā saskarsmē ar slimo.

Zābaki
Zābaki

Cipule teica , ka pēc mēneša veselības sistēma var sabrukt , ko saka lopārsts Durītis ?

Koviddisidente Sulīgā Anda
Koviddisidente Sulīgā Anda

A, intīmveikali strādās? Citādi esmu ļoti nogribējusies. Kazarmās mani jau nelaiž!
Ar šmucīgu mīlestību, Tava Sulīgā Anda – Mīlas un Kaisles Dieviete

Kovidisidente Sulīgā Anda
Kovidisidente Sulīgā Anda

Bļin, visas orģijas ir atceltas! Kā man tagad dzīvot? Pa vakariem man ir vientulīgi, pietrūkst seksiņa un maucības. Ienīstu kovidu!
Ar šmucīgu mīlestību, Tava Mīlas Dieviete Sulīgā Anda

Vilks
Vilks

Selfijvaronis.Šitādus sprukstus nevajadzētu ārstēt.Pietiktu izolēt.

Ēriks
Ēriks

👹 Panikadēmija – fufeldēmija rullē uz velna paraušanu 👺 👻 🤓 😜 👹. Kronis 👑 galvā iznīcina loģisko domāšanu. 👹 Kovididiņi lai uzbāž uzpurni uz pakaļas, 💯 %drošība garantēta. 👹 👹 👹 😜 😁 😂 👍. Pilnīgi piekrītu un atbalstu Gobzemu. Viņam ir taisnība.

zinātāja
zinātāja

Idiotam liekas , ka viņam ir taisnība vienmēr.