Gobzema partijas dibināšana tiesas rokās

Aldis Gobzems

Satversmes tiesā (ST) ir saņemts Saeimas deputāta Alda Gobzema pieteikums par atļauju ārkārtējās situācijas laikā dibināt partiju, un tiesa lems, vai pēc šī pieteikuma ir ierosināma lieta.

Tiesā skaidro, ka procesuāli atbilstoši ST likumam katru saņemto pieteikumu, kas atbilst ST likuma prasībām, ST izskata tiesas kolēģija. Lēmumu par lietas ierosināšanu vai par atteikšanos ierosināt lietu kolēģija pieņem mēneša laikā no pieteikuma iesniegšanas dienas.

Sarežģītās lietās ST šo termiņu var pagarināt līdz diviem mēnešiem, bet pieteikuma izskatīšanas stadijā pieteikumā izteiktos lūgumus vērtē kolēģija.

Kā zināms, Gobzems pirms dažiem mēnešiem paziņoja, ka plāno dibināt partiju 22.novembrī, kad vēl nebija zināms, ka šajā datumā spēkā būs ārkārtējā situācija.

Politiķis akcentēja, ka partijas dibināšanai nepieciešami vismaz 200 cilvēku, taču tik lielam skaitam cilvēku ārkārtējās situācijas laikā nav ļauts pulcēties.

Kā ierakstos “Twitter” norāda opozīcijas politiķis, ar ST starpniecību varētu panākt Ministru kabineta lēmuma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu daļēju atcelšanu. Gobzems norāda, ka ar valdības “antikonstitucionālo” lēmumu tiekot aizliegtas tiesības piedalīties politiskajā procesā jeb dibināt partiju.

Deputāts skaidro, ka pastāv vismaz trīs mazāk ierobežojošas iespējas, kas tomēr ļautu izveidot partiju arī pašlaik. Viens veids būtu partiju dibināt attālināti, otrs veids būtu to veikt klātienē, bet, ievērojot divu metru distanci, savukārt trešais veids būtu ļaut to darīt ar dibinātāju samazinātu skaitu.

Vaicāts par to, ka ST reti lemj par pagaidu noregulējumu pirms gala lēmuma pieņemšanas, politiķis norādīja, ka ārkārtējās situācijas laikā šajā jautājumā par aizliegumu piedalīties politiskajā procesā būtu nepieciešama arī ārkārtēja reakcija no ST puses.

Politiķis akcentē, ka pat Saeimas sēdes notiek attālināti un ka tā var iesniegt dokumentus, tāpēc neesot skaidrs, kāpēc attālināti nevar dibināt partiju. Cits risinājums būtu minimālā partijas dibinātāju skaita samazināšana līdz, piemēram, 50.

Viņš pauda, ka arī virkne “vadošo Latvijas advokātu”, ar kuriem politiķis ir runājis, piekrītot, ka tas, ka ārkārtējās situācijas laikā neesot iespējams dibināt partiju, esot objektīvi nesamērīgs ierobežojums. Ja Gobzemam tiks liegta iespēja dibināt partiju, politiķis norādīja, ka tas radītu viņam prasījuma tiesības pret valsti par aizliegumu piedalīties politiskajā procesā.

Gobzems 13.Saeimā tika ievēlēts no partijas “KPV LV” saraksta. Pērn politiķis no partijas tika izslēgts.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
patriots
patriots

Nu tad, plānprātiņi, mobilizējieties !

Edgars
Edgars

Izlasiet NRA Viestura Rudzīša analītisko rakstu !

Skolnieciņš no svētmeža
Skolnieciņš no svētmeža

Aizvadītajā dižvakarā mēs nosvinējām Latvijas Republikas dibināšanas gadadienu. Mūsu mīļajai Latvijai palika 102.gadi. Kaut gan Valsts svētki ir beigušies, tomēr saglabāsim cieņu, mīlestību un prieku arī pēc Valsts svētkiem. Latvija ir burvīga valsts! Godāsim savu Tēvzemi ne tikai svētku reizēs, bet arī ikdienā. Nedzīvosim aizvainojumā. Piedosim mūsu valdošo – politiķu, ierēdņu un alkatīgo uzņēmēju – kļūdas un noziegumus pret savu tautu. Piedosim mūsu valdībai tās kļūdas un noziegumus pret savu tautu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi palīdz mūsu valdībai apjēgt, pieņemt un izlabot pieļautās kļūdas. Kamēr mēs esam dzīvi, viss ir iespējams. Pateiksimies visvarenajiem Latvju Dieviem par sniegto mums… lasīt vēl »

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Šitais nūģis taisīs partiju ? Vienīgi idioti tam var pievienoties tam klaunam.