Ģirģens: Nav pareizi iekšlietu dienestu darbu vērtēt pēc fotogrāfijām, kas no zināma leņķa var radīt optisko mānu

Sandis Ģirģens

Sociālo tīklu lietotāji, vērojot notiekošo Uzvaras parkā 9.maijā, pārmeta Valsts policijai un iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV) bezdarbību un bezzobainību, nodrošinot parka apkaimē pulcēšanās ierobežojumu ievērošanu.

Daudzi iedzīvotāji publicēja no attāluma uzņemtus foto, kuros izskatās, ka pie Uzvaras pieminekļa pulcējas daudz cilvēku. Iedzīvotāji pauda neizpratni un sašutumu, kādēļ policija nekādā veidā nereaģē, sanākušos neizklīdina un neizraksta pārkāpuma protokolus, jo citās situācijās, piemēram, kad parkā sporto četri jaunieši, kārtības sargi uzreiz ir klāt un aizrāda.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens pirmdien publicētajā paziņojumā noraida pārmetumus policijai par kārtības organizāciju 9.maijā Uzvaras parkā.

Ministrs paziņojumā presei norāda, ka valdības izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu, ievērojot distancēšanās prasības.

“Rīkojums nešķiro cilvēkus pēc tautības, nedala cilvēkus tādos, kuriem ir tiesības nolikt ziedus un kuriem nav, kā arī respektē katra cilvēka personisko motivāciju ziedu nolikšanai, it sevišķi gadījumos, kad personas piemin bojāgājušos radiniekus. Protams, pastāv izņēmumi attiecībā uz personām, kas atklāti cildina nacistiskās Vācijas un PSRS noziegumus pret cilvēci vai pārkāpj valstī noteikto sabiedrisko mieru un kārtību,” norāda Ģirģens.

Ministrs atgādina, ka 9.maijā katru gadu Uzvaras pieminekli apmeklē vidēji aptuveni 200 000 iedzīvotāju, kas rezultējas rupjos sabiedriskās kārtības traucējumos, pārmērīgā alkohola lietošanā un arī agresijā.

Visu pandēmijas laiku Valsts un pašvaldības policijas konsekventi strādā pēc preventīva modeļa, sākotnēji mutiski brīdinot par distances ievērošanu personas, uz kurām attiecas divu metru ierobežojumi. Šis modelis 9.maijā bija vērsts uz to, lai nepieļautu provokācijas un agresiju.

Tāpat kā iepriekš pie Brīvības pieminekļa, par rupjiem pārkāpumiem arī pie Uzvaras pieminekļa tika aizturētas atsevišķas personas un sāktas administratīvās lietvedības. 

Šogad cilvēku skaits pie Uzvaras pieminekļa samazinājās vairākas reizes un to apmeklēja aptuveni 20 000 līdz 25 000 cilvēki. Uz vietas pārsvarā neviens ilgstoši neuzturējās, un notika nemitīga cilvēku plūsmas maiņa. Atšķirībā no citiem gadiem nebija novērojama un netika pieļauta masveida agresija, alkoholisko dzērienu lietošana un rupji sabiedriskā miera un kārtības traucējumi, norāda ministrs.

Operatīvajā sapulcē iepriekšējā nedēļā tika apsvērta iespēja izvietot barjeru koridorus cilvēku plūsmu kontrolei, taču pie paredzamā apmeklētāju skaita tas pagarinātu personu uzturēšanās laiku pie pieminekļa, kas radītu vēl lielākus epidemioloģiskos riskus, kā arī izveidotu vairākus kilometrus garu rindu.

Par iekšlietu dienestu darbu saistībā ar 9. maija norisi pie Uzvaras pieminekļa

Skaidrojot iekšlietu dienestu paveikto saistībā ar 9. maija norisi pie Uzvaras pieminekļa.

Gepostet von Sandis Ģirģens am Montag, 11. Mai 2020

“Attiecībā uz pulcēšanos, apmeklētāju vidū personas bija vai nu divatā, vai arī savas mājsaimniecības lokā – uz šīm cilvēku grupām neattiecas valdības rīkojums ievērot divu metru distanci. Protams, mēs nevaram izslēgt, ka noteiktos laika brīžos cilvēki pulcējās, neievērojot divu metru distanci, taču arī policija atradās starp šiem cilvēkiem un pildīja savus dienesta pienākumus,

tādēļ nebūtu pareizi iekšlietu dienestu darbu vērtēt pēc atsevišķām sociālajos tīklos izvietotām fotogrāfijām vai video, kas no zināma leņķa var radīt optisko mānu,” uzsver iekšlietu ministrs.

Lai mazinātu iespējamo cilvēku plūsmu Uzvaras parkā, bija liegta iespēja novietot autotransportu pieminekļa pieguļošajās teritorijās, liegta jebkāda ielu tirdzniecība pieguļošajās teritorijās. Tāpat ar tuvākajiem komersantiem tika panākts, ka liegti atsevišķi pakalpojumi.

Uzvaras parkā bija izvietoti informatīvie stendi trīs valodās ar brīdinājumu nepulcēties un ievērot distanci. Tāpat tika nodrošināta pastāvīga brīdinājumu atskaņošana no policijas autotransporta.

Ministrs arī norāda, ka uz vietas pie pieminekļa bija izvietotas distancēšanās attāluma zīmes, un veikts preventīvs darbs ar dažādām organizācijām. Tāpat Uzvaras parka teritorijā sabiedriskās kārtības uzraudzībā tika iesaistīti vairāki desmiti policistu, kā arī kinologi un policisti uz zirgiem.Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ministrs gan nenoliedz, ka jebkurā gadījumā tiek analizētas publiski pieejamās fotogrāfijas un video, kā arī tiek rūpīgi vērtēta Valsts policijas Kārtības policijas darba kvalitāte, lai pilnveidotu sabiedriskās kārtības nodrošināšanu. Šorīt viņš ticies ar Valsts policijas vadību, kuri ziņoja par dienesta pienākumu izpildi 9.maijā.

Arī Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) Ģirģens sniedzis detalizētu paskaidrojumu par dienestu veikto darbu.

“Katru gadu iekšlietu dienesti ir melnā darba darītāji starp divām sašķeltām sabiedrības grupām ar lielu publisko rezonansi un neapmierinātību.

Nav šaubu, ka kāda sabiedrības daļa vēlējās redzēt masveida aizturēšanas vai teritorijas norobežošanu, taču likums pret visiem ir vienāds, neatkarīgi no tautības, un iekšlietu dienesti nevar strādāt uz emociju pamata,” uzsver ministrs.

Valsts policija un Rīgas pilsētas pašvaldības policija 9.maijā Uzvaras parka apkaimē kopumā fiksējusi 44 pārkāpumus, no kuriem 24 saistīti ar pulcēšanās un fiziskās distances neievērošanu.

Vairāki sociālo mediju lietotāji, tostarp politiķi, kritizēja Ģirģenu, kurš neesot spējis nodrošināt kārtību un noteikumu ievērošanu. Valsts policija pārmetumus noraidījusi.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Edvīns
Edvīns

Fotogrāfija nemelo, cilvēks gan.