Gada pirmajos 3 mēnešos neparedzētiem gadījumiem piešķirti 731,7 miljoni eiro

Šā gada pirmajos trijos mēnešos no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirti 731,7 miljoni eiro, liecina Fiskālās disciplīnas padomes apkopotā informācija.

Šā gada budžetā līdzekļi neparedzētiem gadījumiem bija paredzēti 26,7 miljonu eiro apmērā, tomēr Covid-19 izraisītās krīzes dēļ valdība pieņēma vairākus lēmumus palielināt finansējumu šajā programmā, tādējādi tā sasniedza 1,32 miljardus eiro.

Šā gada pirmajā ceturksnī kopumā tika apmierināti 76 līdzekļu pieprasījumi neparedzētiem gadījumiem par kopējo summu 731 701 733 eiro.

Visvairāk līdzekļu neparedzētiem gadījumiem šā gada pirmajā ceturksnī tika piešķirti Finanšu ministrijai – 320,07 miljoni eiro, lai nodrošinātu valsts atbalsta programmas Covid-19 krīzē cietušajiem.

Otra lielākā summa – 316,32 miljoni eiro – tika piešķirti Labklājības ministrijai atbalsta sniegšanai Covid-19 krīzē cietušajiem.

Savukārt 45,36 miljoni eiro tika piešķirti Veselības ministrijai, tostarp vakcīnu pret Covid-19 iegādei un uzglabāšanai, kā arī Covid-19 krīzes radītās ilglaicīgās negatīvās ietekmes uz sabiedrības psihisko veselību mazināšanai.

Pašvaldību mērķdotācijām tika novirzīti 17,37 miljoni eiro, dotācijām – pieci miljoni eiro.

Budžeta programma “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” ir paredzēta, lai segtu budžetā neparedzētus izdevumus katastrofu un dabas stihiju seku novēršanai, to radīto zaudējumu kompensēšanai, valsts pārvaldes uzdevumu nodrošināšanai gadījumos, ja netiek izpildītas līgumsaistības un no sadarbības partnera tiek iekasēts vai ieturēts līgumsods vai procentu maksājums par saistību neizpildi, kā arī citiem neparedzētiem gadījumiem un valstiski īpaši nozīmīgiem pasākumiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar