Saeima ceturtdien Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājas amatā iecēla bankas “Citadele” līdzšinējo valdes locekli Santu Purgaili.
Par viņas kandidatūru nobalsoja 55 deputāti, pret bija četras balsis, savukārt 21 deputāts balsojumā atturējies.
Par Purgailes iecelšanu FKTK vadībā balsoja koalīcijas partiju deputāti un četri Zaļo un zemnieku savienības deputāti, pret balsoja četri pie frakcijām nepiederošie deputāti – Linda Liepiņa, Karina Sprūde, Jūlija Stepaņenko un Didzis Šmits. Balsojumā atturējās “Saskaņas” frakcijas politiķi. Vēl pieci deputāti, tostarp viens koalīcijas deputāts, balsojumā nepiedalījās.
Deputāts Gatis Eglītis (JKP) skaidroja, ka Purgaile atstājusi ļoti labu iespaidu, jo viņai ir plāns, kā atrisināt divas fundamentālas problēmas finanšu sektorā. Jaunā konservatīvā partija Purgaili FKTK vadītājas amatā atbalstīs. Arī deputāte Inese Voika (AP) sacīja, ka partiju apvienība “Attīstībai/Par!” Purgaili atbalstīs, taču to darīs ar zināmu piesardzību, ņemot vērā gan pieredzes trūkumu valsts pārvaldē, gan arī iepriekšējo darbību bankā “Citadele”.
Parlamentārietis Atis Lejiņš (JV) piedāvāja atskatu vēsturē, atgādinot arī par iepriekšējo FKTK vadību, norādot, ka tai nav izdevies izpildīt solījumus un nozari sakārtot. Taču Lejiņš pauda cerību, ka Purgailei tas izdosies, tāpēc viņš Purgailes kandidatūru atbalstīs.
Deputāts Reinis Znotiņš (JKP) pauda, ka viņam ir zināms, ka konkursā uz FKTK vadītāja amatu bija pieteikušies arī cilvēki ar starptautisku pieredzi, kas radot jautājumus, vai tiešām konkursa rezultātā izvēlēts piemērotākais kandidāts. Znotiņš tāpat mudināja Purgaili strādāt attīstības virzienā.
Vjačeslavs Dombrovskis (S) uzsvēra, ka Purgaile nāk no lielas bankas vadības, paužot, ka tas rada aizdomas par lēmumiem, kas varētu tikt pieņemti par labu bankai “Citadele”. “Arī viņas radinieks pirms kāda laika strādājis citā bankā,” brīdināja deputāts, akcentējot, ka “Saskaņa” nevar uzņemties šādu atbildību, atbalstot Purgaili FKTK vadītājas amatā.
Arī opozīcijas deputāte Linda Liepiņa norādīja uz interešu konfliktu, kas varētu būt saskatāms Purgailes darbībā FKTK vadībā. “Es balsošu pret, bet tas ir mans subjektīvais viedoklis,” teica Liepiņa, piebilstot, ka ir vairākas lietas, kas rada bažas.
“Neapstrīdēšu kandidātes profesionalitāti, bet ir šis interešu konflikts,” tāpat norādīja pie frakcijām nepiederošais deputāts Didzis Šmits.
Purgaile kopš 2012.gada strādā bankā “Citadele”. Sākotnēji viņa bija biznesa attīstības direktore, bet vēlāk – no 2017.gada – korporatīvo klientu apkalpošanas direktore. Purgaile ir arī bankas “Citadele” valdes locekle. Kopš 2017.gada tagadējā FKTK padomes priekšsēdētāja ir arī Latvijas Finanšu asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētāja. Iepriekš Purgailes darbavieta bija “SEB banka”, kur viņa no 2009. līdz 2012.gadam vadīja privātbaņķieru biznesu Latvijā un Baltijā, savukārt vēl pirms tam viņa vadīja Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi.
Purgaile ir ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā ekonomikā un uzņēmējdarbībā. Viņa apguvusi arī vadības prasmju programma Vallenbergas institūtā (Wallenberg Institute) Zviedrijā, teicami pārvalda angļu un krievu valodu.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iepriekš žurnālistiem pauda, ka Purgailes iecelšana FKTK vadītājas amatā noslēgs vienu no valdības pieteiktā finanšu sektora “kapitālā remonta” posmiem. “Protams, ne viss ir izdarīts, tomēr mums būs ne tikai jauns FKTK likums un jaunas pilnvaras, bet arī potenciāli jauna vadītāja, kura varētu pārņemt grožus un virzīties uz priekšu,” sacīja premjers.
Kariņš uzsvēra, ka viņš pilnībā uzticas FKTK vadītāja amata atlases komisijai, līdz ar to arī iestādes vadītājas amatam virzītajai Purgailei.
Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā pieminēto politiķu datus – izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus. Ielūkojoties mūsu jaunajā sadaļā, jūs gaida ne viens vien pārsteigums!
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter, Youtube un Instagram!
Foto: Saeima.lv
Maximas pārdevēja tika pie amata
un jēga kāda? Ja tik pat strauji ierobežos naudas plūsmas, tad ievēlēšanas periodā jau dāma pavēs pasludināt savu kantorīti par pašlikvidejamu Nebūs jau vairs nekāda tirgus ko regulēt, bet visam pārējam jau gana daudz citu sieviešu kantorīšu speigošanai un kratīšanai