Ekonomikas ministre: Inčukalna krātuvē gāze ir, bet nav gan zināms, vai tā tiks pārdota tieši Latvijai

Ilze Indriksone
Ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA)

Pēc valsts rīcībā esošās informācijas, gāze apkures sezonai Latvijā tiks nodrošināta, komentējot Krievijas gāzes koncerna “Gazprom” paziņojumu par gāzes eksporta pārtraukšanu uz Latviju, sacīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Viņa norādīja, ka Latvija nemaz nav rēķinājusies ar gāzes plūsmām no Krievijas.

Pēc Indriksones teiktā, līdzšinējie aprēķini liecinot, ka Latvijā apkures sezonā gāze tiks nodrošināta. “Pašreizējie aprēķini liecina, ka Latvijas drošībai gāze tiek nodrošināta. Šobrīd, pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, gāze apkures sezonai tiks nodrošināta.”

Tiesa, patlaban gan vēl neesot iespējams apgalvot, ka Inčukalna krātuvē esošā gāze tiks pārdota tieši Latvijai. “Protams, nevaram pateikt, vai gāze, kas atrodas Inčukalna gāzes krātuvē, tiks pārdota tieši mums, jo pastāv brīvais tirgus, bet apjoms, kas šobrīd atrodas Inčukalnā, nav vēsturiski mazākais,” uzsvēra ministre.

Indriksone: Darām visu iespējamo, lai gāzes pietiekamība tiktu nodrošināta pienācīgā apmērā

“Mēs darām visu iespējamo, lai gāzes pietiekamība tiktu nodrošināta pienācīgā apmērā,” šorīt intervijā “Rīta Panorāmā” sacīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone. https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/263601/intervija-ar-ekonomikas-ministri-na-ilzi-indriksoni

Posted by LTV Ziņu Dienests on Pirmdiena, 2022. gada 6. jūnijs

Kā zināms, “Gazprom” pārtraucis gāzes eksportu uz Latviju “saistībā ar gāzes ņemšanas nosacījumu pārkāpumu”, vēstīja Krievijas ziņu aģentūra “RIA Novosti”.

AS “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) apstiprināja, ka ir saņemta informācija no “Gazprom” par dabasgāzes jūlija piegāžu pārtraukšanu.

Kā aģentūrai LETA norādīja “Conexus” pārstāvji, jau iepriekš, veicot Latvijas gāzapgādes drošības novērtējumu, kompānija “Conexus” savos aprēķinos nav rēķinājusies ar dabasgāzes piegādēm no Krievijas.

Latvija ir apņēmusies pilnībā atteikties no Krievijas gāze no nākamā gada 1.janvāra. Saeimas atbalstītie grozījumi Enerģētikas likumā paredz dažādot dabasgāzes piegāžu ceļus un nodrošināt dabasgāzes stratēģiskās rezerves.

Tāpat atbilstoši grozījumiem Enerģētikas likumā publiskajam tirgotājam ir pienākums nodrošināt, lai ne vēlāk kā līdz katra gada 31.augustam saistīto lietotāju patēriņam nepieciešamais dabasgāzes apmērs laika posmam no attiecīgā gada 1.oktobra līdz nākamā gada 30.aprīlim tiek uzglabāts Inčukalna pazemes gāzes krātuvē.

AS “Latvijas gāze” ir atsākusi gāzes iegādi no Krievijas. Tiesa, uzņēmuma vadītājs Aigars Kalvītis atzinis, ka uzņēmums atsācis gāzes iepirkšanu, par to maksājot eiro, nevis rubļos.

Pēdējā mēneša laikā Latvijā no Krievijas iesūknēta dabasgāze aptuveni vienas teravatstundas apmērā. Kalvītis teica, ka gāze netiekot pirkta no uzņēmuma “Gazprom”, taču jaunā piegādātāja, no kura Krievijā gāze tiek pirkta, nosaukumu viņš atteicās izpaust.

Kā teikts kompānijas paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”, “Latvijas gāze” nav vienīgais tirgotājs, kas iegādājas un saņem dabasgāzi Baltijas reģionā no Krievijas.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā gāzes plūsmas no Krievijas uz Latviju bijušas saraustītas un vairākkārt apstājušās. Kopš jūnija vidus gāzes plūsmas no Krievijas pieaug.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ērce
ērce

Kurš idiots ļāva krieviem paturēt gāzes krātuvi Latvijā? Kāpēc tā netika nacionalizēta jau pašā sākumā?

Dīvāna eksperts
Dīvāna eksperts

Redzēju sapni, kurā lasīju visādas viltus ziņas, ka LG itkā esot pārskaitījuši summu Krievijas uzņēmumam, kurš pagaidām nav zem sankcijam un kurš paņem komisiju par starpniecību un tad ieskaita pareizajā kontā kur notiek eiro konversija uz rubļiem, un tad rubļi ieripo Gazprom kontā. Gazproms gāzi nepiegādā kamēr nav saņēmis rubļus – ja piegāde ir bijusi, par to liecina ka pārtraucis piegādi, tātad rubļus ir saņēmis. Bet Krievijas jaunie likumi nosaka ka par gāzi jāmaksā bez starpniekiem un pa tiešo paredzētajā kontā, tāpēc sanāk ka pārkāpti maksāšanas kārtības likumi un gāzes padeve pārtraukta. Pēc tā visa sanāk ka tagad ir palikuši… lasīt vēl »

Minčuleja
Minčuleja

Ieziemiešam taču ekooģiskie zaļo partijnieku biopurkšķi- kam tiem kaut kads inčukalns

Jēzups
Jēzups

Nu Inčukalna gāzes krātuve ir būvēta tajos pašos gados, kad Okupācijas piemineklis. Varbūt visu nograujam, kas celts PSRS okupācijas laikā un sākam dzīvi no baltas lapas un celsim EIROPEJISKU modernu LATVIJU kopā ar Ukrainu.

Uhh
Uhh

Tā Indriksone ar saviem suteneriem ir galīgi debīli ? Tad kam taisās tirtgot? No šitàs Tūdalijas bedres un tās pajolińu valdības ir jādodas tàlàk. Latvijas idioti bez kara visu sagrauj…

saimnieks
saimnieks

Nu tad dodies, Arschenloch! Nepūt vēl divānā!