Eiropas Parlaments atceļ deputāta imunitāti Ušakovam

Valsts valodas centrs Ušakovs

Eiropas Parlaments (EP) šodien plenārsēdē atcēla deputāta imunitāti eiroparlamentārietim, bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S).

Komentējot EP lēmumu, politiķis uzsvēra, ka viņam nav no kā baidīties. Ušakovs norādīja, ka viņš aicināja EP deputātus balsot par imunitātes atcelšanu un arī pats nobalsoja par.

“Izmeklēšana ilgst kopš 2019. gada jūnija, imunitātes noņemšana palīdzēs šo procesu pabeigt un es varēšu pierādīt, ka šī komiska rakstura apsūdzības neatbilst nekādai patiesībai,” uzsvēra eiroparlamentārietis.

Pēc imunitātes atcelšanas Ušakovs saglabās EP deputāta pilnvaras, jo tās ir Latvijas valsts piešķirtas viņam kā eiroparlamentārietim, un neviena cita iestāde tās nevar atņemt.

Jau ziņots, ka 2019. gada janvārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Ušakova darba kabinetā Rīgas domē izņēma ierīci, kas izmantojama sevišķā veidā veicamajiem operatīvās darbības pasākumiem.

Vēlāk KNAB par šīs grāmatas izskata aizliegtās videonovērošanas ierīces glabāšanu rosināja Ģenerālprokuratūrai apsūdzēt pašu bijušo Rīgas mēru.

KNAB iepriekš izplatītajā paziņojumā nebija minēts personas vārds, taču birojs norādīja, ka saskaņā ar krimināllietas materiāliem persona savā darba kabinetā glabājusi stratēģiskās nozīmes ierīci, kas paredzēta sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem, proti, videodokumentēšanai un audioinformācijas ieguvei slēptā veidā.

Šāda veida ierīci fiziskām personām ir aizliegts iegādāties, glabāt un lietot. Ierīce bijusi maskēta kā cits priekšmets, kas vizuāli atgādina albumu vai grāmatu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv/LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
reņģe
reņģe

Dievs, atgriez mums tos laikus, kad rīgas domē zaga tikpat maz cik Ušakova laikos.

Priekulis
Priekulis

Vai Ušakovu cietumā arī spīdzinās ?

Eirokrāts Ekspatriots
Eirokrāts Ekspatriots

Es gribētu izcelt pozitīvo, piemāram, man patīk deputāta N.Ušakova uzvalka audums (uzvalks ir mazdrusciņ mazāk formāls, nekā es sagaidītu, tomēr man patīk), un man patīk viņa kaklasaites mezgls (vismaz 9,5 no 10 — mans favorīts ir “prince Albert knot”; un man ļoti patīk neuzbāzīgs Paisley jeb buta, jeb «Турецкие огурцы»).
Tas tad arī būtu viss.

buržujs
buržujs

Cerams, ka tas duraks saņems ko pelnījis.

Proletārietis
Proletārietis

Duraks viņš nu toč nav, alkatīgs gan.