Dzintars: VL-TB/LNNK Rīgas domē nevar veidot koalīciju ar “Saskaņu”, bet pārējā rīcība ir frakcijas ziņā

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) frakcija Rīgas domē nevar veidot koalīciju ar “Saskaņu”, bet pārējā rīcība pašas frakcijas ziņā, pauda VL-TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Politiķis skaidroja, ka attiecībā uz citiem iespējamiem soļiem Rīgas domes frakcijai pašai ir vislabākās iespējas izvērtēt visus plusus un mīnusus.

Vaicāts, vai VL-TB/LNNK Rīgas domes frakcija nepieciešamības gadījumā var izlemt veidot koalīciju arī četriem deputātiem, kas izslēgti no “Saskaņas” un izveidojuši “Neatkarīgo deputātu frakciju”, Dzintars norādīja, ka tas nav izslēgts un ka tas ir nacionālās apvienības frakcijas izšķiršanās jautājums.

Paužot personīgo viedokli, Dzintars norādīja, ka vēlētos pēc iespējas ātrāk redzēt, ka Rīgas domē tiek izveidota koalīcija, kurā nav “Saskaņas”. Politiķis gan arī neizslēdza iespēju, ka “vecās koalīcijas” pārstāvji var atkal vienoties par sadarbību.

Kā ziņots, pēdējo mēnešu notikumu rezultātā Rīgas domē vairs nav stabila koalīcijas un opozīcijas sadalījuma. “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR) bloku veido 28 deputāti – 17 no “Saskaņas” un 11 no GKR.

Opozīcija tikmēr palikusi 25 domnieku sastāvā – četri deputāti ir no partijas “Vienotība”, seši no VL-TB/LNNK, septiņi no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un astoņi no “Latvijas attīstībai”.

Vēl četri no “Saskaņas” izslēgtie deputāti izveidojuši “Neatkarīgo deputātu frakciju”. Savukārt no JKP izslēgtie Rīgas domes deputāti Druvis Kleins un Imants Keišs, kā arī neatkarīgais deputāts Oskars Putniņš nolēmuši dibināt savu frakciju.

Rīgas dome jūnija otrajā pusē no amata atbrīvoja nu jau bijušo Rīgas mēru Daini Turlo. Patlaban Rīgas mēra pienākumu izpildītājs ir vicemērs Oļegs Burovs (GKR).

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Una
Una

Nekādas koalīcijas , VL TB LNNK atbildēs par ūdens apgādi un kanalizāciju , bet Saskaņa atbildēs par ielām , skolām , Centrāltirgu !