Druviete dziļi vīlusies “Vienotībā” un pieļauj partijas pamešanu

Ina Druviete, foto Saeima.lv

Latvijas Universitātes (LU) prorektore Ina Druviete apsver iespēju izstāties no partijas “Vienotība”, jo jūtas pievilta.

Galīgais lēmums vēl nav pieņemts, taču Druviete ir “dziļi vīlusies” partijā, kas kopā ar koalīcijas partneriem otrdien LU rektora amatā neapstiprināja Indriķi Muižnieku.

“Man nav pieņemama manas partijas klaja nostāšanās tiesiskuma ignorēšanas pozīcijās.

Galīgais lēmums vēl nav pieņemts, bet es, protams, esmu dziļi vīlusies un apsveru dažādas iespējas,” norāda Druviete. Viņa gan piebilst, ka lēmums par partijas pamešanu netikšot pieņemts steigā.

Sestdien gaidāmajā “Vienotības” kongresā Druviete nepiedalīsies.

Druviete par “Vienotības” biedri kļuvusi 2011.gadā. No šīs partijas viņa tikusi ievēlēta Saeimā un kļuvusi par izglītības un zinātnes ministri.

Kā ziņots, valdība otrdien pēc ilgām diskusijām nolēma neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā, jo Ilgas Šuplinskas vadītās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) skatījumā rektora vēlēšanās ir pārkāpta Augstskolu likumā un likumā “Par Latvijas Universitātes Satversmi” noteiktā LU rektora ievēlēšanas kārtība un noteikumi.

Jāatzīmē, ka lēmums netika pieņemts vienprātīgi. Partijas “KPV LV” ministri nebija gatavi atbalstīt IZM sagatavoto rīkojuma projektu par Muižnieka neapstiprināšanu LU rektora amatā. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) uzsvēra, ka valdība nevar būt arbitrāžas tiesa, savukārt ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) sliecās atbalstīt LU studentu pausto, kuri aizstāvēja augstskolas autonomijas principu.

Ministru kabineta pieņemtais lēmums uzreiz pēc tā paziņošanas izraisīja jukas Latvijas Universitātē. Par to lasiet ŠEIT.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Foto: Saeima.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar