Deputāta Kaimiņa pirmā runa no 12.Saeimas tribīnes

No Latvijas Reģionu apvienības ievēlētais deputāts Arturs Kaimiņš otrdien, 5.novembrī, pirmo reizi no Saeimas tribīnes izteica savu viedokli.

Deputāta Kaimiņa pirmās runas stenogramma

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Labdien, cienījamie Saeimas deputāti! Labdien.

Man ir viens jautājums, pavisam elementāri. Es centīšos visīsāko vispār, kas šeit šodien ir runājis. Tātad, tas, kurš man varēs izskaidrot, ko nozīmē latviešu valodā deklarācijā ievadā “samazināsies ienākumi nevienlīdzība summārajām ienākumu nevienlīdzības S80/S20 indeksam 2017.gadā sasniedzot 5,4,” tam es šodien uzsaukšu kafiju. Lūdzu!

Tad… Jā, jā, jā, es sapratu.

Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ja sēdē izceļas troksnis, sēdes vadītājs var saukt pie kārtības ar āmura piesitieniem.

Tad otra lieta. Valsts drošība. Divi procenti IKP deklarācijā ir 2020.gads. LRA piedāvā 2018.gadu. To var reāli izdarīt. Tātad ir 2020.gads. Nodokļu te ir deklarācijā ir pieminēti, ka būs arī nodokļi mums augšā. Nekas nav par veselības aprūpi. Viņa nav primāra. Veselības aprūpe… Joprojām. Jūs te… uzvedaties tā. Viens otram kaut ko… ja jūs gribat aprunāties ar viens ar otru, jums ir telefona numuri, jūs varat sūtīt īsziņas vai piezvanīt. Nav jānāk tribīnē un jārunā tādā veidā kaut kā konkrēti vienam ar otru. Tam nav šī tribīne domāta. Es kaut kā netīšām paskatījos pa labi.

Iesim tālāk. Tātad valsts drošība ir pēdējā vietā šobrīd. Ir 2020.gads nolikts pēc deklarācijas, tas ir, pēc sešiem gadiem. Šobrīd ir 5.novembris 2014.gads. Kā arī vēlreiz Liepiņa kungam piebiedrojos par valsts vīziju, kāda viņa ir. Es viņu neredzu, es nesaprotu, es te kaut kā kulāri… “kūlāri” – tas labs vārds, kuluāros dzirdēju, ka būs jaunās tehnoloģijas. Tagad nesmejaties! Jaunas tehnoloģijas vai jaunās? Kādus brīnumus dara garumzīmes!
Tad man ir vēl jautājums, vai drīzāk retorika par to, ka izskatās, ka šis te Ministru kabinets tiek… tagad visi atbalstām, un tā tālāk, teikts tikai tāpēc, ka mēs būsim prezidentāla valsts tagad Eiropas Savienībā, un tagad vajag, lai mēs tā labi izskatāmies.

Kaimiņš balso pret. Paldies.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar