Čakša: E-veselība ir projekts ar sliktu rezultātu, kurā investēta milzu nauda

Anda Čakša e-veselība

E-veselības sistēmas veidošana bija dārgs, neefektīvs un slikti vadīts projekts, kādu biznesa vidē neviens neatļautos šādi veidot, intervijā Latvijas Radio atzina veselības ministre Anda Čakša.

“E-veselība ir viens no piemēriem, kur skaidri redzam – ļoti liela nauda (11 miljoni eiro) investēta ļoti garā procesā un bez laba rezultāta, ar kuru varētu lepoties. “Jā, es piekrītu – tas ir ļoti slikts projekts,” pauž Čakša.

Skaidrojot projekta neveiksmi, Čakša norāda, ka e-veselības tapšanā deviņos gados nomainījusies virkne atbildīgo un sarakstīta “kaudze ar papīriem”. Bet būtiskākā kļūda bijusi tā, ka jau sākotnēji neiesaistīti gala lietotāji. “Ja mēs kādu elektronisku sistēmu radām IT cilvēku galvās IT laboratorijās, nevis ar tiem, kas to lietos diendienā, tad stāsts bieži vien ir lemts neveiksmei,” saka ministre.

“Biznesa vidē neviens neatļautos pārvaldīt kādu sistēmu tā, kā tas ir darīts ar e-veselību, atzina Čakša.

Taču jautājums esot par to, vai visu padarīto un ieguldīto mest ārā un atvadīties no projekta, vai arī kādas derīgas lietas izmantot. Viņasprāt, elektroniskās darba nespējas lapas ir tā daļa, kuru var iedarbināt.

Elektronisko darba nespējas lapu sistēmu pilnā apjomā iecerēts iedarbināt no 1.decembra. Ja līdz tam laikam ar ārstiem nebūs noslēgti līgumi par sistēmas lietošanu, tad tā nevarēs sākt strādāt.

Turklāt pašlaik ģimenes ārsti lieto 5-6 programmatūras, no kurām daļu var savienot ar e-veselību, bet citas ne, atzīst Čakša.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
DIesaku piereģistreties šajā forumā - bo
DIesaku piereģistreties šajā forumā - bo

Iesaku piereģistreties šajā forumā – boot.lv/forums un pamēģināt tur esošajiem speciālistiem uzdot jautajumus par to, kāpēc e-veselība ir tāda, kāda tā ir :)