Bijušie Rīgas Mežu darbinieki: Rīgas domes vadība pārkāpj likumu

Staķis

Rīgas domes vadība un SIA “Rīgas Meži” padome pārkāpj likumu, jo vēl arvien darbu turpina šī uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētāja Anita Skudra. Viņa šo amatu ieguva bez konkursa, kaut arī Rīgas domes vadība masu medijiem un rīdziniekiem bija deklarējusi par savu apņemšanos strādāt godīgi un caurspīdīgi. Tomēr tā nenotika, un tas turpinās vēl tagad.

“Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma” 37.panta astotās daļas 2.punkts un devītā daļa nosaka: “Šā panta astotās daļas 2.punktā noteiktajā kārtībā ieceltā persona amata pienākumus pilda līdz brīdim, kad šajā pantā noteiktajā nominēšanas kārtībā kapitāla daļu turētājs vai kapitālsabiedrības padome amatā ieceļ šo personu vai citu kandidātu. Šis termiņš nevar būt ilgāks par vienu gadu.”

Anita Skudra valdes priekšsēdētājas amatu ieņem ilgāk par gadu, kas liecina par to, ka viņas un Mārtiņa Staķa ģimeniskajām, draudzīgajām attiecībām ir lielāks svars nekā solījumiem par godīgumu un likumu ievērošanai.

Anitas Skudras nesatricināmās pozīcijas palielina arī fakts, ka viņa pārstāv partiju “Vienotība”.

Pagājušā gada laikā tā arī netika pieņemts darbā trešais valdes loceklis, un SIA “Rīgas Meži” otra valdes locekle bija Līvija Stukovenko, kura šo amatu sev nodrošināja, pienesot domes vadībai apšaubāmu trauksmes cēlēja ziņojumu, varēja saņemt lielu algu un baudīt īpašu labvēlības statusu neatkarīgi no paveiktā. Šis fakts ir vērtējams kā tirgošanās ar ietekmi, bet kontrolējošām institūcijām pagaidām vēl nav radusies vēlme pārbaudīt šīs domes, tās kapitālsabiedrību un citu struktūru darbu.

Dīvaini, bet a priori tiek pieņemts, ka, ja šī dome skaļi klaigā par godīgumu un noķertajiem blēžiem, tad tā ir godīga, produktīva, labi saimnieko un neviens cents no rīdzinieku naudas nav izkūpējis vējā.

Kā noprotams, galvenais viņu uzdevums ir atlaist no darba ilggadīgus un profesionālus darbiniekus, veidojot “savas komandas”. Kā TV atklāti pavēstīja citas pašvaldības SIA – “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs R. Neimanis, tad viņu uzdevums ir atbrīvoties “no iepriekšējās vadības metastāzēm”, ar to domājot darbiniekus, kuri pārzina darbu un likumdošanu. Tādi var tikai traucēt realizēt jaunos, restarta uzdevumus.

Kā liecina informācija masu medijos, līdz pagājušā gada augustam no SIA “Rīgas Meži” tika “iztīrīti” 40 darbinieki. Protams, rīdzinieki viņiem izmaksāja kompensācijas, kas bija vairāk nekā 100 000 eiro.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
juxm
juxm

Jā un brīdī, kad “Rīgas meži” pārstāvji servisā prasa lai “mākslīgi uztaisa lielāku rēķinu un starpību atdod uz rokas”, tad viss kārtībā, jeb normāla prakse.

pribariekā
pribariekā

tiem proletariešiem jau nav likumu- paši ir likums un JKP taisnība

PILSONIS
PILSONIS

ŠITIE ŠVAĻI NOVEDĪS MŪS LĪDZ PASTARAI.