Belēviča „izkārtotās” pārmaiņas zāļu tirgū viņa dēla ķešā iebirdina 400 000 EUR

Guntis Belēvičs

Ir vismaz daži cilvēki, kam nu jau bijušā veselības ministra Gunta Belēviča „izbīdītās” pretrunīgi vērtētās pārmaiņas zāļu tirgū noteikti ir bijušas labvēlīgas: oficiāli viņa dēlam Artūram Belēvičam un kādai nezināmu saimnieku Beļģijā reģistrētai kompānijai piederošā SIA Baltacon, ko pats Belēvičs iepriekš publiski mēģināja nodēvēt vienkārši par aptieku, pagājušo gadu ir beigusi ar rekordpeļņu, Belēviča dēlam atnesot 400 000 eiro dividendes, vēsta portāls Pietiek.com.

Visā savu pilnvaru laikā Belēvičs mēģināja izmantot katru izdevību, lai sabiedrību maldinātu par savas ģimenes farmācijas biznesu, tā patiesajiem apmēriem un doto peļņu, – tā, piemēram, Latvijas radio klausītājiem viņš mēģināja iestāstīt, ka 2014. gadā pusmiljona eiro dividendes viņa dēls esot saņēmis no “aptiekas”, kurai “tie ir daži procenti peļņas no uzņēmuma apgrozījuma”.

Taču patiesībā divi SIA Baltacon īpašnieki (līdz ar Belēviča dēlu otrs ir nezināmiem saimniekiem piederoša Beļģijā reģistrēta kompānija) kopā, kā rāda Lursoft dati, jau 2014. gadā dividendēs bija izņēmuši apaļu miljonu eiro, bet pērn dividendēs paši sev izmaksājuši vēl 800 000 eiro – tātad Belēviča dēls divos gados dividendēs saņēmis 900 000 eiro.

Vēl labvēlīgāk Gunta Belēviča „izbīdītās” pārmaiņas zāļu tirgū ietekmējušas SIA Baltacon apgrozījuma un peļņas rādītājus. 2014. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 19,33 miljoni eiro, bet pēc Belēviča nonākšanas veselības ministra amatā 2015. gadā pieaudzis par gandrīz pieciem miljoniem – līdz 24,22 eiro. Īpaši iespaidīgi – gandrīz dubultā apmērā – pieaudzis uzņēmuma apgrozījums tieši Latvijā.

Savukārt šīs Belēviču ģimenes „aptiekas” peļņa pieaugusi no 876,6 tūkstošiem eiro 2014. gadā līdz 1,126 miljoniem eiro pērn.

Pretēji Belēviča publiskajiem apgalvojumiem SIA Baltacon gan nav nekāda “aptieka”, – patiesībā SIA Baltacon gada pārskata vadības ziņojumā pats Artūrs Belēvičs ar savu parakstu apliecinājis – uzņēmums ir nevis “viena no 800 Latvijas aptiekām”, kā apgalvojis viņa tēvs ministrs, bet gan “divas struktūrvienības – zāļu lieltirgotava O.Vācieša ielā 13, Rīgā (licence Nr.L-54/1 no 17.12.09.) un aptieka Duntes ielā 19a, Rīgā (licence Nr.Apn-817/3 no 14.05.10.)”.

Kā zināms, iepriekš Belēvičs publiski apgalvoja, ka “manam dēlam pieder viena Saules aptieka Rīgā un vēl 50% no citas Saules aptiekas. Būtībā tā ir viena no Latvijā kopumā esošajām 800 aptiekām”.

Taču patiesība ir būtiski atšķirīga no Belēviča apgalvojumiem, – tas, kas pieder viņa dēlam Artūram Belēvičam, ir nevis pusotra aptieka, bet viena zāļu lieltirgotava, kas Belēvičam jaunākajam pieder simtprocentīgi, un vēl otra zāļu lieltirgotava, kas, kā jau minēts, viņam pieder uz pusēm ar nezināmiem īpašniekiem piederošu Beļģijas kompāniju.

Kā zināms, Belēvičs 2014. gada rudenī kandidēja Saeimas vēlēšanās no ZZS saraksta (ar vērienīgu personisko kampaņu), tika ievēlēts, kļuva par veselības ministru un nāca klajā ar iecerētiem vērienīgiem farmācijas tirgus noteikumu grozījumiem, kurus viņam arī izdevās “izsist” valdības sēdē.

Jau šo grozījumu „izbīdīšanas” laikā tika uzskatīts, ka tie būtiski palīdzēs pēdējā laikā sarūkošajam Belēviču ģimenes biznesam, un Artūrs Belēvičs SIA Baltacon pārskata prognozēs par 2015. gadu optimistiski rakstīja: “2015. gadā sabiedrība plāno turpināt attīstīt iepriekšējā periodā veiksmīgi noritējušo darbību un palielināt apgrozījumu gan vairumtirdzniecības, gan mazumtirdzniecības struktūrvienībās.”

Par šo gadu viņš izsaka līdzīgas prognozes, tiesa, tās parakstītas šā gada 7. jūnijā – tātad tieši dienu pirms tam, kad atklātībā nāca ziņas par Gunta Belēviča došanos nogriezt „pumpu” ārpus „vienkāršajiem cilvēkiem” noteiktajām kvotām un rindām, – tās, kā zināms, kopā ar ministra publiskajiem meliem noveda pie viņa demisijas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek.com

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Rasa
Rasa

Katram savs laiks.Belēvičs ir viens pretīgs tips,bet gan jau aizrīsies ar dārgajām zālēm.Mūsu valstī visiem aizbāztas ausis un aizsietas acis.Par nepārtraukto zāļu cenu celšanu neviens neko nezin.(Valdības pārstāvjiem ,droši vien,Belēvičs vienkārši uzdāvina,lai nevienu neinteresē rijīgās rīmas nekontrolētā darbošanās.Skumji,ka dārgo zāļu dēļ ir jācieš mūsu valsts iedzīvotājiem.Viss dzīvē nāk atpakaļ un savs laiks ieradīsies ne saukts,ne aicināts…

reņģēdājs
reņģēdājs

Varbūt analītiskie žurnālisti var izstāstīt kas tieši ir izkārtots un kā tieši tas ietekmējis personīgo kabatu? Citādi tā ir vienkārši kūdīšana rādot lumpeņiem lielus ciparus!

Mārtiņš
Mārtiņš

Paši ievēlējāt, uzķērāties uz lētām reklāmām. Tagad neraudiet.

SiSi
SiSi

Viss nāks atpakaļ.Tā nirgāšanās par tautu. Vanskars!!!!

niknais
niknais

Un, protams, kā vienmēr, tas viss noklusīs un atbildību par šo NOZIEGUMU no viņu aprindām neviens nenesīs. Godīgā valsts pārvaldē viņš jau sēdētu, un ne tikai viņš.