Atšķirībā no Vj.Dombrovska, partijas biedri lūdz Ģirģenu “turpināt sākto darbu partijas stiprināšanā”

Sandis Ģirģens

Partijas “Republika” biedri pauduši atbalstu politiskā spēka dibinātājam un līdzpriekšsēdētājam Sandim Ģirģenam un “aicina viņu turpināt sākto darbu partijas stiprināšanā”, informē “Republikas” valdes loceklis Kaspars Ģirģens.

Sandis Ģirģens šonedēļ esot ticies ar partijas “Republika” biedriem un kustības dalībniekiem, lai pārrunātu savu mandātu politiskā spēka līdzpriekšsēdētāja amatā. Aptaujā 94% ir pauduši savu atbalstu partijas līdzpriekšsēdētājam.

Otra partijas līdzpriekšsēdētāja Vjačeslava Dombrovska ierosinājumam Sandrim Ģirģenam uz laiku atiet no partijas vadības, atbalstījuši tikai četri cilvēki.

Paziņojumā medijiem Kaspars Ģirģens apgalvo, ka republikāņu kustības flangs partijā “Republika” veido lielāko biedru daļu – aptuveni 350 cilvēku. Viņi esot iestājušies partijā, tieši sekojot agrākā iekšlietu ministra Sanda Ģirģena aicinājumam un aktivitātēm.

“Līdz ar to, kustības aizsācējam un partijas “Republika” dibinātājam un līdzpriekšsēdētājam Sandim Ģirģenam ir vajadzīgais mandāts, lai partijas vadībā turpinātu iesākto kursu par fundamentālu pārmaiņu valstī virzīšanu,” apgalvo Kaspars Ģirģens

Kā zināms, pēc TV3 raidījuma “Nekā personīga” publicētās informācijas par aizdomām, ka bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens varētu būt paturējis amata vajadzībām piešķirto telefonu, iezīmējušās domstarpības partijas “Republika” vadībā.

Partijas “Republikas” līdzpriekšsēdētājs Dombrovskis uzskata, lai noņemtu aizdomu ēnu, Sandim Ģirģenam būtu jāaptur savas līdzpriekšsēdētāja pilnvaras partijā.

Paužot personīgo viedokli un balstoties publiski izskanējušajā informācijā, Dombrovskis atzina, ka radusies situācija ir “ļoti liels sitiens pa jaunizveidotās partijas reputāciju, kas veidota, balstoties augstākajos uzvedības standartos”.

Savukārt “Republika” valdes locekļi Ēriks Pucens un Kaspars Ģirģens pauž atbalstu partijas dibinātājam un līdzpriekšsēdētājam Sandim Ģirģenam.

“Mūsu valstī tikai tiesa var lemt, kas ir vainīgs un kas nē. Sanda Ģirģena gadījumā pret viņu pat nav izvirzītas apsūdzības. Zinot, cik daudz rotāciju un izmaiņu viņa laikā bija iekšlietu sistēmā, šāda diskreditējoša stāsta iznākšana publiskajā telpā ir tikai loģiska,” uzskata Pucens.

Savukārt Kaspars Ģirģens pārmetumus saista ar Sanda Ģirģena izveidoto Republikāņu kustību, kura “Republikā” ieņemot arvien “noteicošāku balsi”. “Neslēpsim, ka tas nepatīk otram partijas līdzpriekšsēdētājam [Dombrovskim]. Ir pat bijuši viņa un atsevišķu viņa cilvēku uzstādījumi, ka Republikāņu kustība ir jālikvidē vai jāpiebremzē,” pauž Kaspars Ģirģens.

Politiķis domā, ja izdotos viņa brāli noņemt no līdzpriekšsēdētāja amata, tad arī tiktu “atrisinātas galvassāpes ar kustību un (..) tiktu izjaukts līdzsvars valdē”, negatīvi vērtējot šādu iespēju.

Kā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, Sandim Ģirģenam pēc ministra amata pamešanas 2021.gada jūnijā bija jānodod lietas un arī par valsts naudu pirktais dienesta telefons – nepilnu 1000 eiro vērtais “Apple Iphone XR”. Ministrs telefonu vēlējies paturēt sev. Iekšlietu ministrijas informācijas centrā, kas ir telefona īpašnieks, nav likumīga veida, kā darbinieki izsniegtās ierīces var paturēt privātai lietošanai. Centra priekšniece pēc ministra lūguma mēģinājusi jautājumu atrisināt, lai pēc papīriem telefons skaitītos iznīcināts.

Tiesā Informācijas centra darbinieki stāstījuši, ka no amata pienākumu pildīšanas atstādinātā Informācijas centra priekšniece Līga Lapiņa likusi nokārtot, lai telefons paliktu ministra īpašumā. Viņi pakļāvušies, jo baidījušies iebilst. Informācijas centrs izlēmis Sanda Ģirģena “Iphone” norakstīt kā sabojātu. Lai to nokārtotu, savu roku pielikuši vismaz četri darbinieki, un firma, kas, neredzot aparātu, sagatavoja izziņu, ka tālrunis ir tiktāl bojāts, ka vairs nav remontējams.

Telefons lietiskajiem pierādījumiem neesot pievienots, jo esot pazudis.

Sandis Ģirģens kriminālprocesu uzskata par safabricētu, lai atriebtos viņam un godīgajiem ierēdņiem par to, ka lauzis negodīgu iepirkumu tradīciju Informācijas centrā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lūcijs
Lūcijs

Grūti iedomāties smieklīgāku “politiķi” par SĢ.

Gada glezna
Gada glezna

Kāpēc vispār Ģirgens ielaidās ar Dombrovski?
Visa tā epopeja, kad viņš bija Saskaņā, viennozīmīgi liecina, ka ne jau partijas nostādnes ir Dombrovska prioritāte.

Kimi
Kimi

Dombrovskis ir smadzenes. Tās diemžēl politikā nevienam nav vajadzīgas. Var teikt, ka brālītis S. riktīgi nabadziņam iebelzis zem jostasvietas…

hmm
hmm

Vjačeslavu laikam uzmeta. Nez – kurš no šiem kandidēs ar pirmo numuru Rīgā? Un kurš tiks nominēts par premjera kandidātu?
Liekas, ka 90% šīs partijas biedri ir latvieši. Krievam nekas tur nespīd! Jeb būs kā stāstā par muori?

jibiorio
jibiorio

Frankenšteina spārns?