Egils Helmanis. Pašreizējie Latvijas sabiedriskie mediji ir drauds nacionālas valsts pastāvēšanai

Egils Helmanis

Šo domu gan tieši, gan pārnestā nozīmē esmu uzsvēris jau vismaz trīs gadus, redzot, kā „sabiedriskais medijs” LSM izpalīdz kremļa propagandai, sludina antitradicionālas vērtības un apkaro jebkuru nacionālistisku iniciatīvu vai cilvēkus. Pirms vairāk nekā gada publicēju atklātu vēstuli Valsts drošības dienesta (VDD) vadītājam ar lūgumu pievērst pastiprinātu uzmanību LSM, kā darbība bieži nonāca pretrunā Latvijas drošības interesēm (vēstuli var izlasīt šeit: https://ej.uz/vestule_VDD). Man nav zināms, vai un kā ir rīkojies VDD, tomēr ir redzams, ka LSM savu graujošo darbību turpina. Pamazām noskaidrojas arī plašāks šādas politikas atbalsta tīkls.

Pēdējo dienu laikā ir izgaismojušies vēl pāris pretvalstiskās LSM darbības balsti; 19.septembrī valdībā tika apstiprināta Nacionālās drošības koncepcija, kurā ietvertas apņemšanās veidot latviskāku vidi, stiprināt valsts valodu un līdz 2026.gadam izbeigt LSM krievu valodā raidošo programmu darbu. Šī apņemšanās ir izraisījusi daļēju masku nomešanu sabiedrisko mediju piektās kolonnas ietvaros.

Pret ieceri izbeigt Latvijas mediju vides krievināšanu, asi iestājusies jaunā kultūras ministre Logina. Tas nepārsteidz, jo šī politiķe ir piederīga Latvijas ienaidnieku organizācijai “Progresīvie”, kuru ministriem ir normāli citēt putinu, slavēt rusofīliju un koķetēt ar idejām par Latgales autonomiju.

Daudz interesantāk, ka pret šo ieceri skaļi bazūnē sabiedrisko mediju ombuda vadītāja Rožukalne un sabiedrisko mediju uzraugošās padomes vadītājs Siksnis, kurš savā vēstulē atbildīgajām iestādēm aicina no drošības koncepcijas izņemt rindkopu par pāreju uz saturu tikai valsts valodā un ES oficiālajās valodās.

Šajā vēstulē SEPLP vadonis sākotnēji pauž uztraukumu par mazākumtautību tiesībām iegūt informāciju.

Interesanti, kur gan redzami un dzirdami LSM raidījumi lietuviešu, igauņu un poļu valodā? Kur baltkrievu, ukraiņu, čigānu raidījumi? Tādu nav!

Un jau dažas rindkopas tālāk, Jānis Siksnis arī precizē, ka viņa rūpes ir tieši par krievu valodu LSM saturā. Kā Latvijā sen ierasts – ja kāds piesauc nacionālās minoritātes, tad ar 99% garantiju tiks aizstāvētas krievu tiesības neintegrēties Latvijā!

Ar ko šis gadījums ir īpašs? Vai gan mazums LSM intervējuši un godā cēluši kremļa propagandistus, aģentus un krievijas naratīvus? Īpašs šis gadījums ir ar to, ka pirmoreiz sabiedrisko mediju uzraugi ir klaji, tiešā tekstā un nepārprotami nostājušies PRET nacionālās drošības koncepciju, PRET Latvijas drošības dienestu rekomendācijām un izstrādātajiem koncepcijas principiem, PRET Latviju kā nacionālu valsti un tās valodu.

Mani nodarbina domas, ko iesākt, jo, šādi turpinoties, mēs pēc īsa brīža varam pamosties krievijas skavās…

P.S. Nelielai ilustrācijai – 1939.gada “Jaunākās ziņas” draudzīgi atreferē kremļa vēstījumus un LSM 2022.gadā draudzīgi atreferē kremļa vēstījumus. Atgādināšu, ka “Jaunāko ziņu” redaktors bija krievijas aģents, vēlākais okupantu ieliktenis Lācis, kurš ap sevi bija pulcējis psrs līdzjutējus un aktīvistus. Par LSM vārdus un amatus pagaidām varam vien nojaust…

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


14
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kristiāns Dzidra
Kristiāns Dzidra

Īsts drauds ir politiķi, kas šķel sabiedrību un grauj valsts ekonomiku lai paliktu pie varas un turpinātu pelnīt no ES fondu sadalīšanas savējiem. Hermanim derētu painteresēties kādā valodā runā Beļģijā un Šveicē un vai viņiem draud pazušanā.

neeeee
neeeee

H pats ir drauds neatkarībai

ruksis
ruksis

Rožukalnei sadot ar Siksnu. Varbūt abi nomierināsies.

Gada glezna
Gada glezna

Pamatnelaime ir tā, ka gandrīz visi interneta resursi ir debilizējušies. Propaganda viszemākajā līmenī, lūk, tas ir uztraucoši. Šie interneta resursi kā strausi iebāzuši galvu smiltīs – neļauj komentēt anonīmi. Tā ir propagandas plānprātība. Faktiski šie interneta resursi deģenerējas, jo viss jau ir “brīnišķīgi”. Vienmēr jau atradīsies margināļi, kas protestēs pret to, ka viņus neglauda pa spalvai, taču neraugoties uz lielu daudzumu visvisādu drazu, anonīmie komentētāji liek propagandai sasparoties. Ja neesat slinks, tad palasiet komentārus kādi tie bija kaut vai “Delfos” pirms plānprātīgā lēmuma pieņemšanas pret anonīmajiem komentētājiem. Tā ir pavisam cita būtiski augstāka kvalitāte. Tagad tie daži reģistrētie komentāri ir… lasīt vēl »

Priekš panorāmas skatītājiem
Priekš panorāmas skatītājiem

To ka tas nav feiks par visādām izvirtībām izglītības saturā, jebkurš var pārliecināties šeit Tas ir interneta arhivators, un tā saite ir uz arhivēto saturu no mape.gov.lv, kur glabājas mācību metodiskie materiāli skolām, apskataties uz saturu. Kāpēc saite uz archive.org? – tāpēc ka tad kad cilvēki pamanīja tādu saturu, un sākās skandāls, tad viņu klusiņām izņēma, protams lielajos medijos par to klusums. Bet no interneta neko nevar izdzēst, interneta arhivatorā palika mācību materiāla kopija, to izglītības ministrija nevar izdzēst. Tas priekš tiem, kas skatās tikai panorāmu, tvnet, delfi tādā veidā dzīvojot informācijas vakuumā. Lai pārliecinātos ka es šobrīd pats neizplatu… lasīt vēl »

propagandonka linda abu dabi
propagandonka linda abu dabi

Ko tu tur murgo?

Nja
Nja

Vienkārši nav patīkami ka katru dienu masīvi bāž sejā visas tās netiklību lietas, lai cilvēki pierastu un sāktu pieņemt par normālu. Interesanti kas pēc 10 gadiem jau skaitīsies normāls, nav brīnums ka tas kas tagad liekas absolūti nenormāls un nepieņemams.

Haris
Haris

Jau bērnus Čakša gribēja apmācīt par dzimuma maiņu , valdošā kliķe tikai neļāva šo mērgli padzīt !

levitkucins
levitkucins

Pēc 10 gadiem Latkrievija būs Baltkrievijas speciālā ekonomiskā zona. Tagad tas ir nenormāli un nepieņemami?

:D:D
:D:D

Būsi bik apmaldījies, šeit cita tēma.

Apinis
Apinis

Būs fitnesa festivāls Ogrē ?

srūds
srūds

Drīz būs fitnesa festivāls uz Latkrievijas un Baltkrievijas robežas

Gibons
Gibons

Ta jau ir kad atkārto tikai to ko valdība un ierēdņi klāsta, bet ar to krivināšanu ir tā, ka bez kaut vai ziņām krievu valodā pat Latvijas pilsoņi veticībnieki tās bieži gribēs meklēt radio krieviski. To tikai nevajag jaukt ar citu saturu.

a@a.lv

piekrītu šim – ja nav pieejams saturs Krieviski no Latvijas medijiem, tad tas saturs tiks atrasts no citas valsts, kur tas pagalam nebūs draudzīgs mums.
No otras puses, lambastēt LSM ir vieglākais ko var tagad darīt, nevis prasīt kas notika un kas vadīja Krievu integrācijas jautājumus un programmas pēdējos 30 gadus. Tā drīzāk bija krievu anti-integrēšanas iestāde, pretstatā tam, ko darīja Igauņi un Lietuvieši. Tagad mums atliek vien cīnīties ar šīs iestādes un visu naciķu kas to vadīja darba “augļiem.