Arī skaistumkopšanas nozare pievienojas mediķu organizācijām, pieprasot Pavļuta demisiju

Daniels Pavļuts

Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija un Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija pievienojas veselības nozares organizācijām, pieprasot veselības ministra Daniela Pavļuta (“Attīstībai/Par!”) demisiju, informēja asociācijās. Vienlaikus tajās uzskata, ka atbildība  par situāciju būtu jāuzņemas solidāri arī valdības vadītājam un valdībai kopumā.

Kosmētiķu un kosmetologu asociācijas prezidente Renāte Reinsone izteicās, ka gatavošanās ārstniecības personu mobilizācijai ir ļoti haotiska un slikti organizēta. Tas apliecinot, ka Veselības ministrijai nebija iepriekš sagatavota plāna.

“Vēl joprojām neviens nespēj pateikt, kāda plānota samaksa ārstniecības personām mobilizācijas ietvaros, starp kurām ir arī strādājošie estētiskajā kosmetoloģijā.

Vienlaikus mēs sagaidām, ka valdība turēs doto vārdu un ļaus nozarei pēc iespējas drīzāk atsākt darbību, pretējā gadījumā strādājošie vēl vienu bezdarbības gadu finansiāli un emocionāli nespēs izturēt un aizies ēnu ekonomikā,” sacīja Reinsone.

Arī Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas prezidente Sabīne Ulberte uzsvēra, ka nav turēts solījums nozarei par darbības neapturēšanu vakcinētiem pakalpojuma sniedzējiem. Tas nozīmē, ka darbinieki nespēj nopelnīt pietiekami.

Asociācijas aicina valdību ņemt vērā, ka estētiskajā kosmetoloģijā strādājošajām personām bija liegums strādāt gandrīz deviņus mēnešus un vasarā tās darbojās tikai nepilnus četrus mēnešus. Tāpēc nedrīkstot nozarei, lai tās dalībnieki kvalificētos atbalsta saņemšanai, noteikt kritērijus par nodokļu nomaksu. Pēc tik ilga pārtraukuma ir nepieciešams laiks, lai atjaunotu darbību ar iepriekšējo rocību. Turklāt, ņemot vērā mazo nodokļu maksātāju reformu, daļa strādājošo nolēma mainīt darbības formu un izveidot savus uzņēmumus. Bet tā rezultātā šie pakalpojuma sniedzēji var nekvalificēties atbalstam.

Kā zināms, Latvijas Ārstu biedrība otrdien, 26. oktobrī, vakarā izplatīja paziņojumu, prasot veselības ministra demisiju, pārmetot ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu, kas gan valdības darba kārtībā vēl nav nonākusi. Nākamajā dienā prasībai  pievienojās Latvijas Māsu asociācija un Latvijas Jauno ārstu asociācija, kā arī Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība. Sarosījās arī opozīcija. Pēc ārpus frakciju deputāta Māra Mičerevska iniciatīvas Saeimā iesniegts Pavļuta demisijas pieprasījumus, kuru atbalstījusi opozīcijā esošā “Saskaņa” un Zaļo un Zemnieku savienība. Saeima opozīcijas priekšlikumu par neuzticības izteikšanu Pavļutam varētu izskatīt pēc nedēļas.

Savukārt premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) pēc sarunas ar mediķu organizācijām, ministru un koalīcijas partneriem nolēma dot iespēju veselības ministram Pavļutam turpināt darbu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Fedja
Fedja

Īstam mediķim, gudram mediķim, labam mediķim ir vienalga, kas sēž tai ministra krēslā.
Sliktam dejotājam pat pauti traucē.

Fedja
Fedja

Pavļut, aizdodies pie tiem skaistumkopējiem un būs miers.

Hana
Hana

nav nozīmes vienu zābaku nomainīt pret citu , bet jāuzstāda konkrētas prasìbas VM !

Fedja
Fedja

Nu, ņem un uzstādi tās prasības. Konkrētas!

Basta
Basta

Vēl viens vakcinacijas pretinieku pulciņš metas uz ambrazūrām Sievietēm ir tiesības

fārtings
fārtings

Būtu labi izsniegt Pavļutu ekstrēmās skaistumopšanas treniņiem.

Tra la lā
Tra la lā

plika galvas virsa , no tālienes tā izskatās , kā maza bērna d……… !