Amatpersona, kas dzīvē it visu saņēmusi no valsts, aicina iedzīvotājus “neko negaidīt no valsts”

Egils Levits

N. Andersons, pietiek.com

Valsts prezidents Egils Levits, kurš visu mūžu saņēmis lieliskas algas, pagodinājumus un izglītības iespējas no valsts, nosodījis cilvēku vēlmi sagaidīt atbalstu no valsts.

“Valdība un Saeima, Saeimas vairākums, ir atbildīgi par politisko situāciju valstī, bet visiem ir jāzina un jāaptver arī tas, ka valsts nevar visu regulēt un visas problēmas atrisināt. Tā ir senā padomju domāšana, ka valsts visu nokārtos. Te ir jautājums, ko valsts var un ko mēs varam prasīt no valsts, tas ir, valdības?” — TV24 ēterā sacījis E. Levits.

Kā lasāms E. Levita biogrāfijā, viņš pēc ģimenes došanās uz Rietumiem absolvējis Minsteres Latviešu ģimnāziju (Vācijas nodokļu maksātāju uzturēta mazākumtautību skola), tālāk studējis Hamburgas Universitātē, atgriezies Minsterē jau kā skolotājs, pēc otras augstākās izglītības iegūšanas strādājis Ķīles prokuratūrā un Zemestiesas civillietu nodaļā, pēc tam pildīja Plēnes pilsētas juridiskā referenta pienākumus, strādāja advokātu birojā Bonnā, kādā rūpniecības lobijā Ķelnē un Bundestāga Zinātniskajā dienestā. Praktizējis kā zvērināts tulks pie Šlēsvigas-Holšteinas federālās zemes apgabaltiesas. Praktizējis kā jurists un veicis zinātniskā referenta darbu Vācijas un Austrumeiropas pētniecības institūtā Getingenē. Tātad gandrīz pilnībā guvis ienākumus tikai un vienīgi no valsts darba Vācijā.

Tālāk lasām Wikipēdijā: “Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Levits bija LR AP padomnieks līdz 1992. gadam, tad Latvijas vēstnieks Vācijā un Šveicē no 1992. līdz 1993. gadam, kad 5. Saeimas vēlēšanās ievēlēts Saeimā no “Latvijas Ceļa” saraksta; bija deputāts no 1993. līdz 1994. gadam. Vienlaikus Ministru prezidenta Valda Birkava biedrs no 1993. līdz 1994. gadam un tieslietu ministrs no 1993. līdz 1994. gadam. Vēlāk no 1994. līdz 1995. gadam bija Latvijas vēstnieks Austrijā, Ungārijā un Šveicē.” Tātad algu deputātam, ministram un vēstniekam E. Levitam maksāja valsts — tā pati Latvijas Republika, no kuras tagad prezidents E. Levits iesaka cilvēkiem neko neprasīt.

1995. gadā Latvija virzīja Levitu uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesneša amatu, ko E. Levits ieņēma līdz 2004. gadam. Vienlaikus EDSO Samierināšanas un arbitrāžas tiesas darbinieks, Starptautiskās Arbitrāžas tiesas tiesnesis. No 2004. gada — Eiropas Kopienu Tiesas, vēlāk — Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis, par ko nostrādāja līdz ievēlēšanai pašreizējā amatā. Tātad atkal amati, kuros E. Levitam algu maksā nodokļu maksātāji, kurus E. Levits mudina negaidīt palīdzību no valsts.

Pat E. Levita grāmatu “Valstsgriba. Idejas un domas Latvijai 1985-2018” izdeva valsts SIA “Latvijas Vēstnesis”, nevis kāda no neskaitāmajām īstajām izdevniecībām, kas darbojas uz komerciāliem pamatiem.

Rezumējot: valsts augstākā amatpersona, kas aicina cilvēkus negaidīt palīdzību no valsts un sauc to par “padomju palieku”, pati visu mūžu ir saņēmusi augstākās algas, naudu, dienesta dzīvokļus un citus labumus no valsts.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ururu
Ururu

Un kapec vini vel nav atlaisti pec likuma ??? hmmm??

Pixels
Pixels

Levits ir strādājis valsts un starptautiskajā sektorā, tas arī viss. Tikpat labi var pārmest skolotājam, policistam un ugunsdzēsējam, ka viņš “visu saņēmis no valsts”. Koroče, bulšits.

Latvietis parastais.
Latvietis parastais.

Jūs salïdzinat nesalīdzināmo. Vai var salïdzināt direktora un apkopēja algu vienalga kādā formācijā? Ja varat, tad tā, manuprāt, ir tipiski padomeiska domāšana.

Pixels
Pixels

Paga, tad jautājums ir par algu, vai tomēr “saņēmis no valsts”? Ja nepatīk Levita alga, tad tā arī vajag teikt – “Levits saņem par daudz”.

priekā
priekā

amatprieks…

Haris
Haris

datu precizēšanai sagaidīsim Viltvārža papildinăto izdevumu , un grāmatu Valstsgribis !

kovbojs
kovbojs

Duraks raksta autors, jo Levits teica, ka ir jāizvērtē ko valsts var un ko grib prasitāji. Tā jau ir tnendenciozitāte, jo Levits godīgi nopelnīja savu algu un nav izglītojies uz LR rēķina. Var braukt virsū, bet ar kaut kādu loģiku. Laikam no naida kādam antisemītam ir tuvu uzsprāgšanai.

Kasiņš
Kasiņš

Pakaļlaiža arī pieteicās… Godīgi nopelnījis tāpat kā šobrīd prezidenta amatu un tam piekrītošos labumus?

Stienis
Stienis

Nomierinies. Šis raksts, protams, ir mazliet “pievilkts”, bet nevar noliegt Levita augstprātību, aizrādot tautai “pieciesties” laikā, kad jau tā tiek liegts aizvien vairāk, turklāt par visu jāmaksā vēl vairāk. Un tas viss apstākļos, kad gan Levitam, gan daudzām citām valsts amatpersonām tiek paaugstinātas algas. Beidzot uztvēri? Tam nav nekāda sakara ar antisemītismu. Ir virkne tautiešu un krievu amatos, kuri rīkojas tieši tāpat un ir pelnījuši tieši tādu pašu nosodījumi.