Zviedrijas ūdeņos atkal manīta, iespējams, sveša zemūdene

zemūdene

Netālu no Stokholmas šovasar atkal manīta iespējama zemūdene, atsaucoties uz aculieciniekiem, piektdien ziņo zviedru laikraksts “Dagens Nyheter”.

Iespējamo zemūdeni pie Lidinges salas uz ziemeļiem no Stokholmas 28.jūnijā pamanījuši burātāju nometnē dzīvojošie bērni un jaunieši, vēsta laikraksts.

Sākotnēji viņi ūdenī ieraudzījuši lielus burbuļus, bet vēlāk virs ūdens līmeņa parādījies liels, melns objekts.

Trīs no burāšanas instruktoriem izteikušies, ka tas atgādinājis zemūdens torni. Viens no viņiem noslēpumaino objektu arī nofilmējis ar sava mobilā tālruņa kameru.

Zviedrijas armija atteikusies komentēt šīs ziņas, atsaucoties uz slepenību. Militārpersonas tomēr atzinušas, ka dažas dienas pēc šiem novērojumiem ir iztaujājušas aculieciniekus.

Atvaļinātais Zviedrijas karaflotes virsnieks Nilss Ūve Jānsons gan “Dagens Nyheter”, gan Zviedrijas Radio atzinis, ka, viņaprāt, uzņēmumos redzamais objekts, “visticamāk”, ir zemūdene.

Aizsardzības ministrs Pēters Hultkvists atteicies sniegt komentārus.

Tikmēr parlamenta aizsardzības komitejas loceklis Alans Vidmans paudis vēlmi, lai armija sniegtu komitejai informāciju par šo gadījumu, ziņo Zviedrijas Radio.

Pēdējo gadu laikā Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos vairākkārt tikuši veikti līdzīgi novērojumi.

2014.gada oktobrī Zviedrijas karaflote, armija un gaisa spēki Stokholmas arhipelāgā izvērsa nedēļu ilgu iespējamās ārvalstu zemūdenes meklēšanas operāciju.

Ziņas par iespējamo zemūdeņu novērojumiem periodiski parādās kopš Aukstā kara laikiem.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jānis
Jānis

Tie ūdeņi tiešām ir tik dziļi…?

Ješks
Ješks

Vari iedomāties,zemūdenes var bīt arī nelielas!