Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene?

Par zemūdeni uzskatītais objekts, kas tika pamanīts Stokholmas arhipelāgā nedēļu pēc vērienīgajām Krievijas zemūdenes medībām pagājušajā rudenī, bijusi civils peldlīdzeklis, vēsta The Local.

Pagājušā gada 31.oktobrī atvaļinātais jūras spēku virsnieks Svens Ūlofs Kvimans ūdeņos pie Stokholmas nofotografēja 20-30 metru garu, melnu objektu, kas izskatījās pēc zemūdenes. Incidents palika neapstiprināts, taču tas tika klasificēts kā “potenciāla” zemūdene.

Tagad Zviedrijas Bruņotie spēki nākuši klajā ar paziņojumu, ka fotogrāfijā redzamais objekts bijusi tikai civila “darba laiva”.

A photo shows an object travelling southwards at a speed of one knot inside Swedish waters

“Analīzē esam secinājuši, ka attēlā, kas tika uzņemts Stokholmas iekšējā arhipelāgā, redzama neliela laiva,” pavēstījis Bruņoto spēku pārstāvis Anderss Grenstads. Attēlā bijusi redzama laiva “Time Bandit”, kas ir 10,5 metrus gara plastmasas laiva.

Turpretī laivinieks, kurš 31.oktobrī izmantojis šo peldlīdzekli, apgalvo, ka Zviedrijas armija ar viņu nav sazinājusies.

“Jūras spēki nav ar mani runājuši. Attēlā ir redzama mana laiva, bet ne tur, kur Bruņotie spēki saka, ka tā bijusi, bet tālāk projām,” laivinieks norādījis laikrakstam “Dagens Nyheter”.

Vienlaikus Kvimans, kurš Aukstā kara laikā 1980. un 1990.gados piedalījies zemūdeņu medībās, joprojām ir pārliecināts par redzēto.

“Tas ir pilnīgi neiespējami, ka es būtu kļūdījies. Tas nozīmētu, ka gan es, gan mana sieva neatšķir krāsas. “Time Bandit”, kura ir 10 metru gara, izmēra ziņā pilnīgi atšķiras no zemūdenes. Es redzēju zemūdeni virs ūdens: izliekumu, pakaļgalu un torni. Vienmēr ir grūti noteikt izmēru, bet tā bija apmēram 20-30 metru gara,” Kvimans sacījis laikrakstam.

Kā zināms, no 17. līdz 24.oktobrim Zviedrija veica vērienīgu militāru meklēšanas operāciju pēc tam, kad pie Stokholmas tika pamanīta iespējama ārvalstu minizemūdene, kura tiek uzskatīta par Krievijas zemūdeni. Grenstads apliecinājis, ka Bruņotie spēki joprojām uzskata, ka incidents noticis.

“Atzinums, ka Zviedrijas teritorija tika pārkāpta 2014.gada oktobrī, paliek spēkā,” viņš pavēstījis laikrakstam  “Dagens Nyheter”.

Zviedrijas Bruņotie spēki svētdienas vakarā savā mājaslapā paziņoja, ka izmeklēšana saistībā ar 17.-24.oktobra zemūdenes incidentu tiek turpināta un to plānots pabeigt vēlāk šajā pavasarī.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar