Zemessargu ekipējums: lētas Ķīnā ražotas sapieru lāpstiņas, kas salūzt 5 minūšu laikā

zemessargu ekipējums

Ķīnā ražotais zemessargu ekipējums – sapieru lāpstiņas, mācību pārgājienā Rīgas novada mežos, kur zemessargi rakuši ierakumus, salūzušas piecu minūšu laikā, vēsta aculiecinieka mikroblogošanas vietnē Twitter.com publicētais ieraksts.

Gan politiķi, gan augsta ranga bruņoto spēku pārstāvji nebeidz atkārtot, ka Zemessardze ir būtiska Latvijas bruņoto spēku sastāvdaļa, kam “X stundā” vistiešākajā veidā nāksies sargāt Latviju un tās iedzīvotājus. Turpretī šāds atgadījums liek domāt, ka, neraugoties uz zemessargu drosmi un pašaizliedzību, tas varētu būt neiespējami. Izrādās, brīvprātīgajam kaujas spēkam, uz kuru tiek liktas lielas cerības, ticis “iesmērēts” funkcionāli nederīgs un lēts ekipējums.

„Pagājušajā sestdienā, 16. aprīlī, kopā ar savu bataljonu devos mācībās Rīgas novada mežos, netālu no jūras. Kāpās tad arī izmēģinājām zemessargiem izsniegtās lāpstiņas ierakumu rakšanai. Rezultāts ir redzams bildēs,” pastāstījis nepatīkamā fakta aculiecinieks politiķis Veiko Spolītis (V).  Piecu minūšu laikā salūzušas 14 no 30 zemessargu lāpstiņām.

Liela daļa zemessargu ekipējums ir sarūpēts pašu spēkiem, atklāj Spolītis. “Zemessargi paši piepērk sev ekipējumu, taču šādu lāpstiņu izsniegšana atklāj nepilnības nodrošinājuma spēkos. Zināms gan, ka Aizsardzības ministrija jau ir reaģējusi, lai nākotnē ko tādu nepieļautu, un tas priecē,” pauž zemessargs Veiko Spolītis. Politiķis arī pauž gandarījumu, ka ekipējuma nederīgums konstatēts mācībās – tas ļaus izvērtēt un izskaust tamlīdzīgas nepilnības.

zemessargu ekipējums

 

Aizsardzības ministrijas (AM) militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins izdevumam Kasjauns.lv skaidrojis, ka lāpstiņas Zemessardzes vajadzībām, veicot centralizētu iepirkumu atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, iegādājās Valsts aizsardzības un militāro objektu iepirkumu centrs.

Atbilstoši normatīvo aktu nosacījumiem, uzvarēja lētākais lāpstiņu piedāvājums. Tās piegādāja uzņēmums SIA „Zommers”, piedāvājot Ķīnā ražotu produkciju par 3.10 eiro gabalā,” pavēstījis Galkins.

“Šobrīd tiek darīts viss, lai šāda nepieņemama situācija neatkārtotos. Atbildīgajiem ir uzdots nodrošināt konkrētā produkta atbilstību tehniskajai specifikācijai, kā arī izvērtēt pašus specifikācijas nosacījumus. Ir veikts jauns iepirkums un Zemessardzes vajadzībām ir iegādātas atbilstošas lāpstiņas, kuru cena ir 35 eiro gabalā, attiecīgi nodrošinot cita līmeņa darbaspējas,” skaidro AM amatpersona.

Šobrīd zināms, ka nekvalitatīvo ekipējumu uzdots izņemt no lietošanas, kā arī saistībā ar notikušo uzsākta dienesta izmeklēšana.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Twitter.com, Kasjauns

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar