Zelenskis: Krievija grib pateikt, ka ukraiņu nekad nav bijis, ka tā ir mākslīgi radīta tauta – kā kāda augu šķirne vai dzīvnieku suga

Zelenskis

Krievija grib izdzēst visas asociācijas par Ukrainu, tās pagātni un kultūru, jo baidās no brīvības, piektdien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sarunā ar Lielbritānijas universitāšu studentiem un mācībspēkiem.

“Krievijas mērķis ir izdzēst visas asociācijas par Ukrainu, izņemot karu. Ukraina bez pagātnes, bez gaišiem tagadnes momentiem, tātad, bez tiesībām uz nākotni,” sacīja Zelenskis.

“Jūs jautāsiet, kāpēc Krievija to dara? Tāpēc, ka tai ir globāla fobija valsts līmenī. Tā ir brīvības fobija. Viņiem tā [brīvība] ir nezināma, nepazīstama, tāpēc tā ir ļoti biedējošs spēks.

Pat ja brīvība ir nevis pie viņiem, bet kaimiņvalstī. Brīvība ir blakus. Krievijai tas ir bīstami tuvu. Tā [Krievija] grib to iznīcināt, bet zaudē. Mēs cīnāmies par savu nākotni, viņi – par svešu pagātni,” atzīmēja Zelenskis.

Prezidents uzsvēra, ka Krievijas mērķis ir izdzēst ukraiņu vēsturi, valstiskumu, identitāti, noliegt Ukrainas eksistenci kā tādu, kā arī padarīt mazvērtīgāku ukraiņu kultūru, pazemot ukraiņu valodu, izsvītrot ukraiņu mākslu.

Krievija grib pateikt, ka ukraiņu nekad nav bijis, ka tā ir mākslīgi radīta tauta,

“It kā tie būtu nevis cilvēki, bet augu šķirne vai dzīvnieku suga”, sacīja Zelenskis.

Viņš uzsvēra, ka Ukraina un tās tauta jau 107 dienas pēc kārtas varoniski pretojas Krievijas agresijai.

“Mūsu nelokāmība daudziem kļuvusi par mīklu un gandrīz par brīnumu. Kā Oksfordas elektriskais zvans un tā konstrukcija: līdz šim nav precīzi zināms, kā tas ierīkots un kā darbojas. Tāpat arī Ukraina, kas 107 dienas pēc kārtas nepārtraukti ģenerē pretošanās enerģiju pret pasaules otro lielāko armiju un aizstāv sevi un Eiropu; ja Ukrainai nosēdīsies baterijas, tad tā būs īstā enerģētikas krīze uz planētas,” sacīja Zelenskis.

Kā zināms, 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Nikola
Nikola

Ukraiņi prasti uzmeta Krieviju, māti barotāju. Ukraina bija PSRS un Kremļa kadru kalve un tā tika attīstīta gan rūpnieciski, gan militāri, gan zinātniski, gan lauksaimnieciski un t.t.t. Tā bija, kā paraugs citām PSRS Republikām. Kas notika, Eiropa pārpirka??? Eiropai būs grūti apkalpot Ukrainas velmes un vajadzības, jo tā jūtas pārāka par citām Eiropas valstīm.

Fedja
Fedja

Tādas teorijas un atzinumi ir piedzīvoti visos karos un sabiedrībās.
Krievijā arī tagad ir inteliģence un drausmīgā lopu masa. Ne jau inteliģence uzbrūk ukrainim, bet zemās pierītes, kaušļi un krievu padibenes.

Derdz
Derdz

Vai visas tautas kuras ir uz šodienu vairāk nekā valstis miljonus gadus pastāv

antons
antons

prognozes ir bēdīgas Ukraina Krieviju sakaut nevar arī Krievijq ir iestrēgusi, jo resursi beidzās karš sāk likties nebeidzams,ja vien kāts Putinu nenovāks

ērce
ērce

Arī vācu nacistiem savulaik bija visādas dīvainas teorijas par “pārcilvēkiem” un “zemcilvēkiem”. Pūķins turpina iet Hitlera pēdās. Krieviem par kaunu.

slimais duraks
slimais duraks

Nu, un kas? Arī lietuvietes un komunista bastards pieņēma likumu par latviešu vēsturiskajām zemēm, ar kuru noteikts, ka nekādas latviešu tautas nav un nekad nav bijis. Latvija ir līvu zeme, bet latvieši esot nācija, kas izveidojusies, sajaucoties līviem un baltvāciešiem. Baltu cilšu nav bijis, bet kuršu un latgaļu sentautas kaut kur pazudušas.
Tāpēc viņš sevi sauc par latvieti.

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Ir baltu tautas, nevis baltu ciltis. Par ciltīm baltu tautas nosauca kristieši, lai noniecinātu baltus. Kristieši mīl citus noniecināt.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)