Zelenska uzruna Ukrainas tautai VIDEO

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzrunāja Ukrainas tautu pēc tam, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par tā dēvēto Doņeckas un Luhanskas “tautas republiku” (DTR un LTR) atzīšanu un karaspēka ievešanu šajās teritorijās.

“Mīļie cilvēki, mums un mūsu valstij nav laika garām lekcijām par vēsturi. Es nerunāšu par pagātni. Es runāšu par pašreizējo realitāti un mūsu nākotni.

Ukraina atrodas tās starptautiski atzītajās robežās un tāda arī paliks, neskatoties uz Krievijas Federācijas paziņojumiem un darbībām. Mēs joprojām esam mierīgi un pārliecināti. Es vēlos pateikties visiem mūsu pilsoņiem par to.

Jūs vēlreiz pierādāt, ka ukraiņi ir gudra un vieda nācija. Un, neskatoties uz visu, mēs saglabājam vēsu galvu, esiet mierīgi, uzmanīgi, kā to dara pieaugušie. Mēs esam gatavi uz jebko. Bet jums nav iemesla, lai jums būtu negulētas naktis. ‎

Šovakar notika Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sēde. Ukraina kvalificē Krievijas Federācijas jaunākās darbības kā mūsu valsts suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumu.

Visu atbildību par šiem lēmumiem uzņemas Krievijas politiskā vadība. Doņeckas un Luhanskas apgabalu okupēto teritoriju neatkarības atzīšana nozīmē Krievijas vienpusēju izstāšanos no Minskas vienošanās, un tā ignorē lēmumus Normandijas formātā‎.

Tas grauj miermīlīgus centienus un iznīcina esošos sarunu formātus. Ar šodienas un, iespējams, rītdienas lēmumiem Krievija legalizē savu karaspēku, kas faktiski atrodas okupētajās Donbasa teritorijās kopš 2014. gada.

Valsts, kas astoņus gadus ir atbalstījusi karu, nevar saglabāt mieru, kā tā apgalvo. Es pārrunāju situāciju ar Francijas prezidentu Makronu, Vācijas kancleru Šolcu, ASV prezidentu Baidenu, Lielbritānijas premjerministru Džonsonu un Eiropadomes prezidentu Mišelu Es arī plānoju runāt ar Turcijas prezidentu Erdoganu. Kas notiks tālāk? Mēs gribam mieru. un mēs esam konsekventi savā rīcībā.

Šodien Ukraina nosūtīja ANO Drošības padomes dalībvalstīm lūgumu nekavējoties apspriesties, pamatojoties uz Budapeštas memorandu. Es ierosināju ANO Drošības padomes sasaukšanu un EDSO ārkārtas sanāksmi. Mēs uzstājam, lai EDSO novērstu provokācijas un turpmāku eskalāciju. Tika uzsākta arī Normandijas samita ārkārtas sasaukšana.

Mēs esam apņēmušies ievērot politisku un diplomātisku regulējumu un nepakļaujamies nevienam provokācijai. Mūsu robežas ir droši aizsargātas. tika izveidota teritoriālās aizsardzības sistēma. Mūsu partneri mūs atbalsta.

Saskaņā ar ANO Statūtu 51. pantu Ukraina patur tiesības uz individuālu un kolektīvu pašaizsardzību. Mēs varam atšķirt provokācijas no agresora karaspēka ofensīvas.

Patiesība ir mūsu pusē. Mēs nekad neslēpsim patiesību no jums. Tiklīdz mēs redzēsim situācijas izmaiņas, tiklīdz mēs redzēsim riska pieaugumu, jūs par to visu uzzināsiet. Pašlaik haotiskām darbībām nav iemesla. Mēs darīsim visu, lai tas būtu arī turpmāk.

Mēs esam apņēmušies iet mierīgu un diplomātisku ceļu, un mēs tam sekosim. Mēs esam uz savas zemes. Mēs nebaidāmies ne no kā, ne no viena. Mēs nevienam neko neesam parādā, un mēs nevienam neko nedosim.

Mēs par to esam pārliecināti, jo tagad nav 2014. gada februāris, bet 2022. gada februāris. Mūsu valsts ir citāda, mūsu armija ir citāda. Vienīgais mērķis ir miers Ukrainā.

Slava Ukrainai. “

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Protams
Protams

Te nav ne krievs ne Krievija-te ir reti agresīvs, apvainots, pazemots Kremļa kroplītis ticis pie varas.

Kimi
Kimi

Melnais humors – Putins ir labàks aktieris par Zelenski. :)

Stienis
Stienis

Es viņu saprotu… un piekrītu viņam. Apstākļi ir tādi, kādi tie ir. Šī situācija arī labāk palīdz saprast (un pieņemt) vēsturi – gan to kā notika mūsu valsts okupācija 40. gados, gan notikumi Somijā, Rumānijā, Polijā 2. pasaules kara sākumā. Viss nav tik vienkārši, kā daudziem šķiet. Ukrainai sākt pilna mēroga karadarbību būtu neprāts, lai cik ļoti skapja Edgars ar to nebiedētu krievus.