Zelenska uzruna krievu agresoriem: Uzbrūkot jūs redzēsiet mūsu sejas, ne mūsu muguras VIDEO

Zelenskis

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien pēc pusnakts pārraidīja iepriekš ierakstītu uzrunu tautiešiem, kā arī Krievijas  iedzīvotājiem. Viņš arī norādīja, ka Putins nav atbildējis viņa telefona zvanam, un brīdināja Ukrainas robežas pārkāpējus, ka ukraiņi savu zemi aizstāvēs.

“Šodien ierosināju telefonsarunu ar Krievijas Federācijas prezidentu. Rezultāts – klusums. Lai gan Donbasā vajadzētu būt klusumam. Tāpēc šodien vēlos uzrunāt visus Krievijas pilsoņus. Ne kā prezidents. Es uzrunāju Krievijas pilsoņus kā Ukrainas pilsonis,” prezidents teica runas sākumā.

“Ar jums mums ir vairāk nekā divi tūkstoši kilometru gara kopējā robeža. Jūsu karaspēks šodien stāv pie tās, gandrīz 200 000 karavīru. Tūkstošiem kaujas mašīnu. Jūsu vadība ir apstiprinājusi viņu došanos uz priekšu. Uz citas valsts teritoriju. Un šis solis var būt sākums lielam karam Eiropā,” norādīja Zelenskis.

Mums ir vairāk nekā divi tūkstoši kilometru gara kopējā robeža. Jūsu karaspēks šodien stāv pie tās, gandrīz 200 000 karavīru.

Prezidents atzīmēja, ka Krievijas propaganda stāsta, ka kara liesma atbrīvos Ukrainas tautu, bet norādīja, ka tā jau ir brīva un būvē savu nākotni. Viņš arī noraidīja apvainojumus nacismā, uzsverot, ka Ukraina karā pret nacismu zaudēja vairāk nekā astoņus miljonus dzīvību. Zelenskis atzīmē, ka arī viņa paša vectēvs bijis padomju kājnieks un miris kā pulkvedis jau neatkarīgajā Ukrainā.

Ukrainas prezidents, krievu valodā uzrunājot kaimiņvalsts iedzīvotājus, noraidīja arī apvainojumus krievu kultūras ienīšanā, bet, atspēkojot apmelojumus viņa centieniem uzbrukt Donbasam Zelenskis noraidīja, skaidrojot, ka Doņecka viņam ir tuva un pazīstama pilsēta, kur itin viss ir pazīstams pretēji tiem, kuri vēlas iebrukt un “aizsargāt” Donbasu Krievijas propagandas ietekmē.

“Jūs zināt mūsu raksturu. Jūs zināt mūsu principus. Jūs zināt, ko mēs novērtējam. Tāpēc klausieties sevī! Saprāta balsī. Veselajā saprātā. Uzklausiet mūs! Ukrainas iedzīvotāji vēlas mieru. Ukrainas valdība vēlas mieru. Grib un dara visu, ko spēj,” atzīmēja Zelenskis.

Ja mums uzbruks, ja mums mēģinās atņemt mūsu valsti, brīvību, mūsu dzīvības, mūsu bērnu dzīvības, mēs sevi aizstāvēsim. Uzbrūkot jūs redzēsiet mūsu sejas, ne mūsu muguras.

Viņš arī uzsvēra, ka tik daudzas valstis Ukrainu atbalsta, jo tas ir miera, brīvības, pašnoteikšanās tiesību un katras personas tiesību uz drošību un dzīvību dēļ. “Pasaulei tas viss ir svarīgi. Es noteikti zinu, ka tas ir svarīgi arī jums,” viņš uzsvēra.

“Bet, ja mums uzbruks, ja mums mēģinās atņemt mūsu valsti, brīvību, mūsu dzīvības, mūsu bērnu dzīvības, mēs sevi aizstāvēsim. Uzbrūkot, jūs redzēsit mūsu sejas, ne mūsu muguras,” brīdināja Zelenskis.

Viņš atzīmēja, ka, lai gan propaganda apgalvo, ka Ukraina var radīt draudus Krievijai, tas tā nav bijis ne pagātnē, ne arī notiek šobrīd, ne arī tā notiks nākotnē. “Jūs prasāt drošības garantijas no NATO. Un mēs pieprasām mūsu drošības garantijas – no jums (..). Šodien mēs esam ārpus jebkādām aizsardzības aliansēm,” viņš atzīmēja.

Kurš to var novērst? Cilvēki! Vai šie cilvēki ir jūsu vidū? Esmu pārliecināts! (..) Vienkārši cilvēki – vīrieši, sievietes, pensionāri, bērni, tēvi un pats galvenais – mammas!

“Kurš no tā cietīs visvairāk? Cilvēki! Kurš gan to nevēlas visvairāk? Cilvēki! Kurš to var novērst? Cilvēki! Vai šie cilvēki ir jūsu vidū? Esmu pārliecināts! Sabiedriskie darbinieki, žurnālisti, mūziķi, aktieri, sportisti, zinātnieki, ārsti, blogeri, komiķi, tiktokeri un daudzi citi. Vienkārši cilvēki – vīrieši, sievietes, pensionāri, bērni, tēvi un pats galvenais – mammas!” norādīja prezidents.

Zelenskis uzrunas nobeigumā uzsvēra, ka zina, ka Krievijas televīzijā šis video ar viņa uzrunu pārraidīts netiks, taču uzskata, ka Krievijas pilsoņiem tas ir jāredz “kamēr nav par vēlu”.

Zelenskis runu publicēja vien stundas pēc tam, kad ASV mediji, atsaucoties uz Pentagona amatpersonu, ziņoja, ka Ukrainas pierobežā sapulcināti 80% Krievijas konvencionālo spēku jeb 100% no tiem spēkiem, kas pēc amerikāņu sākotnējām aplēsēm ir nepieciešami pilna mēroga uzbrukumam.

Turklāt neilgi pirms pusnakts Kremļa kontrolētā aģentūra “Interfax” ziņoja, ka Krievijas okupētajos Ukrainas apgabalos izveidotās Doņeckas (DTR) un Luhanskas (LTR) “republikas” lūgušas Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu palīdzēt “atvairīt Ukrainas Bruņoto spēku agresiju”, kam sekoja interneta un telefonu traucējumi Donbasā, kā arī Krievija pierobežā slēdza gaisa telpu civilajam transportam, bet Ukraina valstī izsludināja ārkārtas stāvokli.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar