“Viņi brauc un izdedzina, vienkārši izdedzina” – Zelenskis sniedzis interviju Krievijas žurnālistiem

Volodimirs Zelenskis
Foto: Ukrainas prezidenta preses dienests

Pilna mēroga kara rezultātā, ko Krievija izvērsusi Ukrainā, Volnovahas, Mariupoles, vairāku mazo pilsētu pie Kijivas vairs nav, svētdien intervijā Krievijas žurnālistiem sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Zelenskis interviju sniedza portāla “Meduza” galvenajam redaktoram Ivanam Kolpakovam, telekanāla “Doždj” galvenajam redaktoram Tihonam Dzjadko, žurnālistam un rakstniekam Mihailam Zigarjam, kurš arī uzdeva jautājumu no klāt neesošā laikraksta “Novaja gazeta” galvenā redaktora Dmitrija Muratova, un laikraksta “Kommersant” speciālkorespondentam Vladimiram Solovjovam.

Krievijas plašsaziņas līdzekļu uzraugs “Roskomnadzor” pieprasīja šo interviju nepublicēt un paziņoja, ka ir sācis pārbaudi par to mediju atbildību, kuru žurnālisti intervējuši Zelenski.

“Bet diemžēl atgriezīsimies pie tā, kādas ir sekas un rezultāti mums. Bet rezultātā Mariupoles nav. Vienkārši nav. Volnovahas vienkārši nav. Pilsētu pie Kijevas un Kijevas apgabalā, mūsu nelielu pilsētiņu. (..) Tas viss vairs neeksistē. Izdedzināta zeme. Vienkārši izdedzināta zeme. Absolūti,” sacīja Zelenskis.

Fotogrāfijas, kas uzņemtas šajās pilsētās, neataino visu katastrofu, kas tur notiek, viņš piebilda.

“To nav iespējams parādīt, jo to nav iespējams parādīt pat mūsu iedzīvotājiem – parādīt, kā tas izskatās,” uzsvēra prezidents..

Volnovahā pilnīgi nekā nav palicis – nekādu ielu, nekādu māju. Tajā pat laikā Mariupolē, kur iedzīvotāju skaits sasniedza pusmiljonu, postījumi nodarīti 90% māju.

“Viņi brauc un izdedzina, vienkārši izdedzina. Es pat nezinu, pret ko Krievijas armija jebkad tā ir izturējusies. Nekad. Es neesmu redzējis. Varbūt – tajā laikā es biju pavisam jauns cilvēks un karu Čečenijā tik dziļi neatceros, visus kadrus. Tur bija briesmīgi, bet tur, atvainojiet… Vienkārši šos apjomus nav iespējams salīdzināt,” piebilda Zelenskis.

Viņš arī norādīja, ka ukraiņu attieksme pret krieviem ir neatgriezeniski pasliktinājusies un mainīt to varēs, iespējams, tikai pēc vairākām paaudzēm.

Ukraina ir gatava apspriest neitralitāti un drošības garantijas

Ukraina ir gatava apspriest savu neitralitāti un drošības garantijas, teica Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Līgumam par neitralitāti un drošības garantijām jābūt nopietnam dokumentam, nevis kā 1994.gada Budapeštas memorandam, kas paredzēja garantēt Ukrainas teritoriālo nedalāmību apmaiņā pret Kijevas atteikšanos no kodolbruņojuma, uzsvēra Ukrainas prezidents.

“Tāpēc šis punkts – punkts par drošības garantijām Ukrainai. Bet, tā kā viņi teic, ka tās ir garantijas arī viņiem, tas man ir saprotams. (..) Tas ir dziļi izstrādāts, un mani interesē, lai tas nebūtu vēl viens papīriņš kā Budapeštas memorands. Mūs interesē, lai šis papīrs pārvērstos par nopietnu līgumu,” teica Zelenskis.

Viņš piebilda, ka lēmumu par neitrālu statusu Ukraina var pieņemt referendumā, jo konstitūcijas grozījumu pieņemšanai vajadzīgs vismaz gads.

“Noteikti jābūt referendumam Ukrainā. Kāpēc? Tāpēc, ka mums ir likums par referendumiem. Drošības garantijas paredz neitrālu statusu, bet tie ir grozījumi konstitūcijā. (..) Referendums ir ātrāks solis nekā grozīt konstitūciju. Tāpēc referendums, jo tikai tauta var pieņemt lēmumu par to, ka būs tāds statuss un būs tādi garanti. Referendums notiks vairāku mēnešu laikā, bet grozījumi konstitūcijā norisināsies ne mazāk par gadu, tā paredz mūsu spēkā esošie tiesību akti,” skaidroja Ukrainas prezidents.

Viņš arī teica, ka Ukrainas mērķis pašlaik ir panākt, lai tiktu atjaunots stāvoklis, kāds bija pirms 24.februāra, kad Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks.

“Es saprotu, ka piespiest Krieviju pilnībā atbrīvot teritorijas nav iespējams, tas novedīs pie trešā pasaules kara. Es lieliski visu saprotu un apzinos. Tāpēc es arī saku – tas ir kompromiss. Atgriezieties tur, no kurienes viss sākās, un tad mēs mēģināsim atrisināt sarežģīto Donbasa jautājumu,” sacīja Zelenskis.

Viņš arī noraidīja Polijas ierosinājumu izvietot Ukrainā NATO miera uzturēšanas spēkus.

“Es pagaidām līdz galam nesaprotu šo priekšlikumu. Mums nav vajadzīgs iesaldēts konflikts mūsu valsts teritorijā, to es tikšanās laikā arī poļu kolēģiem paskaidroju. Es zinu, ka viņi turpināja šo retoriku,” teica Ukrainas prezidents.

“Laimīgā kārtā vai diemžēl, tā pagaidām ir mūsu valsts, bet es esmu prezidents, tāpēc pagaidām mēs izlemsim, vai te būs tie vai citi spēki,” viņš uzsvēra.

Interviju krievu valodā var izlasīt portālā Meduza.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Sveicieni Ukrainas kolēģim. Taisnību sakot, mēs ceram, ka jums neizdosies krimu izveidot par Rosijas ofšoru. Profesionāla skaudība. Slava Panamai! Slava Gibraltāram! Slava Kiprai! Slava Latvijai!