Varenākās armijas pasaulē – ASV, Krievijai un Ķīnai

Varenākās armijas pasaulē, tāpat kā līdz šim, ir ASV, Krievijai, un Ķīnas bruņotie spēki – trešajā vietā.

Šveices finanšu kompānijas “Credit Suisse Group” pētnieciskā institūta eksperti prezentējuši pasaules vadošo valstu bruņoto spēku reitingu.

Pētījumā nav ņemts vērā valstu kodolarsenāls, bet salīdzināti tikai „parastie” spēki un bruņojums. Armiju salīdzināšanai arī izstrādāts īpašs militārā spēka indekss, kas sastāv no sešiem elementiem – parasto armiju skaita (5% no indeksa), tanku (10%), kaujas helikopteru (15%, lidmašīnu (20%), aviācijas bāzes kuģu (25%) un zemūdeņu (25%) daudzuma.

Par pasaulē spēcīgāko „parasto” armiju atzīti ASV bruņotie spēki, kuru pārsvaru pār Krieviju un Ķīnu nodrošina galvenokārt ievērojami lielākais aviācijas bāzes kuģu skaits. Norādīts, ka ASV pirmā vieta nav pārsteigums, ņemot vērā šīs valsts iespaidīgos ikgadējos militāros izdevumus. Pirmajā desmitniekā vēl iekļautas (secībā) Japāna, Indija, Francija, Dienvidkoreja, Itālija, Lielbritānija un Turcija.

Tostarp pētījuma autori norāda, ka mūsdienu pasaulē parastie bruņotie spēki ne vienmēr liecina par valstu militāro potenciālo un atgādina, ka pēc Stokholmas miera pētījumu institūta pēdējiem datiem, divu valstu – ASV un Krievijas – rokās atrodas ap 90% visu pasaules kodolarsenāla, pie kam šajā ziņā starp abām valstīm vērojama paritāte.

spēcīgākās armijas pasaulē

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar