Valsts apdraudējuma gadījumā galvenās amatpersonas saņems speciālu īsziņu

Mūrniece Levits

Valdība atbalstīja grozījumus noteikumos, kas paredz, ka valsts apdraudējuma gadījumā speciālu īsziņu vai e-pasta ziņojumu saņems visi Saeimas Prezidija locekļi un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētājs.

Patlaban spēkā ir Ministru kabineta noteikumi, kas paredz kārtību, kādā valsts augstākās amatpersonas apziņojamas valsts apdraudējuma gadījumā un par ārkārtas notikumiem valstī, kā arī amatpersonu un apziņotāju pienākumus.

Valsts apdraudējuma gadījumā amatpersonu apziņošanu Ministru prezidenta biroja vadītāja vai Krīzes vadības padomes sekretariāta vadītāja uzdevumā veic Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), kurš apziņošanas procesā var iesaistīt arī policiju, Valsts drošības dienestu un armiju.

Minētie dienesti nodrošina amatpersonu apziņošanu, nosūtot īsziņu uz mobilo tālruni, piezvanot, nosūtot epastu, vai arī nosūtot kurjeru.

Patlaban noteikumi paredz, ka apdraudējuma gadījumā apziņojamo amatpersonu lokā kopumā ir 36 cilvēki – Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētājs, premjers, ministri, ministriju valsts sekretāri un citas amatpersonas.

Valdība šodien atbalstīja šī loka paplašināšanu, līdz ar to informāciju saņems arī visi Saeimas Prezidija locekļi, proti, Saeimas priekšsēdētāja divi biedri, sekretārs un viņa biedrs. Kā norāda Iekšlietu ministrijā, amatpersonu loka paplašināšana atbilstu arī valsts apdraudējumu vairāku mācību secinājumiem.

Tāpat apziņojamo amatpersonu lokā iekļauts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētājs, jo komisija ir institucionāli un funkcionāli neatkarīgs, pilntiesīgs, autonoms publisko tiesību subjekts un patstāvīgs sava likumā apstiprinātā budžeta izpildē.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti  un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,   Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Inguna Neminska
Inguna Neminska

🥰😅😆😁🙃😆😆 – un kot’šamie darīs 😱😱😱😱😱😱

Andris
Andris

Es apdraudu valsti ar savu eksistenci! sms saņēmāt?

Anita
Anita

Tiem paziņos, kad laiks izceļot no valsteles uz drošāku vietu vai kādu salu. Bet mūs atstās nomiršanai vai ziediem sveiksim jaunos valsts saimniekus un turpināsim tiem pazemīgi kalpot. Valdošai kliķei neinteresē tautas drošība un tās labklājība, bet tikai savs labums un drošība.

Raivis
Raivis

Vai ir kādi ieteikumi kā būtu jāorganizējas šādos gadījumos, lai tu nejustos šādi, rakstot šo ziņu.

Living Sacrifice "Bloodwork"
Living Sacrifice "Bloodwork"

Apmēram 600 000 ar visiem bērniem, to bez īsziņas sapratuši.

Laimdota
Laimdota

Īsziņa – mūc uz lidostu !

Lamata
Lamata

Vai nepietiek ar valstsgribu ?

ne-zona
ne-zona

ko tad nepublicēja arī telefona nummuru pie viena Dunjumam nav nekādu robežu