Vācija ir gatava uzņemties vadošo lomu drošības politikā Eiropā, paziņo Pistoriuss

Boriss Pistoriuss

Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss ceturtdien apliecinājis Vašingtonai, ka Berlīne ir gatava uzņemties vadošo lomu drošības politikā Eiropā un nodrošinās militārās spējas, lai to paveiktu.

Pistoriuss aicināja ASV un Vāciju veidot nākotni kopā ar visiem tiem, kas iestājas par brīvību, mieru un uz noteikumiem balstītu starptautisko kārtību.

Vācija ir nelokāms sabiedrotais, tā spēj un vēlas pildīt savu lomu aliansē un globālajā politikā, runā Džonsa Hopkinsa Universitātē Vašingtonā sacīja Pistoriuss.

Ministrs norādīja, ka Vācija atrodas militāro spēku palielināšanas procesa vidū un ir atteikusies no atturības, ko tā ilgstoši kultivējusi, piemēram, attiecībā uz ieroču piegādi kara zonām.

Viņš piebilda, ka vēlās arī pievērsties jautājumam par obligāto militāro dienestu, no kā Vācija ir atteikusies, un norādīja, ka laiki ir mainījušies. “Es esmu pārliecināts, ka Vācijai ir nepieciešama zināma veida militārā iesaukšana,” sacīja Pistoriuss.

Eiropieši arī apzinās, ka ASV koncentrē savu uzmanību uz Indijas un Klusā okeāna reģionu un tām ir jāreaģē uz Ķīnas bruņošanos, agresīvo ekonomisko politiku un centieniem iegūt ģeopolitisku dominanci. Vācija ir apņēmības pilna arī tur sniegt savu ieguldījumu uz noteikumiem balstītas kārtības izveidē, paziņoja ministrs.

“Esmu pārliecināts, ka tikai kopā Amerika un Eiropa var saglabāt Rietumus spēcīgus, aizstāvot tos pret Krievijas ekspansionistiskajām ambīcijām un citu dalībnieku alkām pēc varas un pārākuma,” sacīja Pistoriuss.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Merkele
Merkele

Dies’ pasarg’?