Ukrainas prezidenta administrācijas vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs iesniedzis atlūgumu

Arestovičs

Ukrainas prezidenta administrācijas vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs otrdien paziņojis, ka iesniedzis atlūgumu.

Pēdējo dienu laikā Ukrainā viņš izpelnījies asu kritiku, jo izpauda nepārbaudītu informāciju par nedēļas nogalē notikušo Krievijas raķetes triecienu, kura rezultātā Dnipro pilsētā gāja bojā vismaz 44 cilvēki.

“Uzrakstīju iesniegumu par aiziešanu no amata. Gribu parādīt civilizētas rīcības piemēru: ja esi pieļāvis principiāli svarīgu kļūdu, tātad atkāpies,” sociālajos tīklos raksta Arestovičs.

Pagaidām nav zināms, vai Ukrainas prezidenta birojs ir pieņēmis Arestoviča atlūgumu.

Ukrainas pilsētā Dnipro sestdien Krievijas izšautās “H-22” raķetes trieciena rezultātā tika izpostīta daudzdzīvokļu māja. Pašlaik zināms, ka uzbrukumā nogalināti 44 cilvēki, bet upuru skaits varētu būt arī lielāks.

Arestovičs sākotnēji pavēstīja, ka Ukrainas pretgaisa aizsardzība notriekusi Krievijas izšauto raķeti, kas pēc tam trāpīja Dnipro daudzdzīvokļu mājā.

Krievijas propaganda šo Arestoviča paziņojumu izmantoja kā argumentu, ka ukraiņi paši esot vainīgi pie Dnipro traģēdijas.

Dnipro pilsētas mērs Arestoviču nosaucis par “balamuti” un Augstākās radas deputāts Oleksijs Gončarenko sāka vākt parakstus Arestoviča atlaišanai.

Arestovičs vēlāk atvainojās ar saviem izteikumiem un atzina, ka gandrīz gadu ilgā kara laikā ir ļoti noguris, tādēļ sanāca neveiksmīgi izteikties.

Arestovičs uzsvēra, ka par notikušo pilnībā atbildīga Krievija, kas izšāvusi raķetes uz Ukrainas pilsētām.

Viņš to salīdzināja ar novembrī notikušo incidentu, kad Krievijas raķešu uzbrukuma laikā Ukrainas pretgaisa aizsardzības raķete nokrita Polijas teritorijā netālu no robežas, kur nogalināja divus cilvēkus.

“Visi lieliski saprot – ja nebūtu Krievijas trieciena, nebūtu šīs traģēdijas,” uzsver Arestovičs.

– Написал заявление об уходе с должности. Хочу показать пример цивилизованного поведения: – принципиальная ошибка, значит, в отставку.

Posted by Олексій Арестович on Otrdiena, 2023. gada 17. janvāris

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kaža
Kaža

Ātrrunīgais ir atklājies,ka īsts kremļa ietekmes aģents,viens no tiem,kuri stāsta,ka Ukraina karojot un laiks būtu beigt karot t.i. Ukrainas gadījumā beigt aizstāvēties un padoties,kas ir neslēpts valsts noziegums.

Gravedigger
Gravedigger

Vinjsh jau agraak izklausiijaas sapraatiigaakais no vinjiem. Apsveicu ar leemumu.

kanna
kanna

pr vēlu… un arī atlūgumu rakstot ir jāprot rakstīt– bet čukča jau lasītājs, nevis rakstītājs un līdz civilizācijai te tik pat kā rāpus līdz Pekinai